yeni evliydim =acemiydim şimdiki aklım olsaydı yapmazdım dediğiniz ?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve DilaNaz tarafından 5 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : DilaNaz
  1. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    geçenlerde bi evli arkadaşımla
    sohbet ediyordum
    bana yeni evlendiği sıralarda eşinin
    ailesinin herşeyine karıştığını anlattı
    öyleki kayınvalidesi giydiği kıyafetin rengine
    varana kadar karışıyormuş
    bende kendisine neden kibarca
    bu durumdan rahatsız olduğunu
    dile getirmedin dedim
    oda bana yeni gelindim
    ama şimdiki aklım olsaydı
    her şeyi kabullenmezdim dedi
    sizinde başınızdan böyle şeyler geçtimi?
    sizce bazı tavırlar baştan konulmalımı?

2. 5 Mayıs 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Evliliğimin ilk yılında benim ailem bizi rahatsız etmemek için evimize hiç gelmezdi. O zamanlar pek anlamadım,fark etmedim. Ama şimdi alışkanlık oldu bu! Ben hergün anamı babamı görürüm hala ama nerdeyse 3 sene olacak babam bir defa bile evime oturmaya gelmedi,annem 3 defa geldi.benneyaptımki
    Çok üzülüyorum bu duruma cidden. O kadar söylüyorum,kızıyorum ama yine de gelmiyorlar işte.Oysa baştan en azından aydabir evime çağırsaydım,alışkanlık olacaktı,ailemi ben de ağırlayabilecektim evimde.fisfisfis
    Bir şey daha var ki; eve yardımcı kadın almak için de geç kaldım. İlk seneden başlamalıydım bu konuya da. Gerçi artık yardımcım var. Zararın neresinden dönersen kardır,diyerek teselli ediyorum kendimi.sengözlerimebaksanab

4. 5 Mayıs 2008
  5. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    buna benzer olayları bende yaşadım...
    gelinlik seçiminde eşimin kuzeni ukalalık yapıp en ucuz gelinliği istemişti..bende o ortamda utandığım için sesimi çıkartamamıştım..daha sonra satış görevlisine ellerinde ki en pahalı elbiseleri göstermesini istemiştim...inadımdan en pahalı modeli aldırtmıştım.kayınvaldemle aynı evde oturduğum için çok çektim...eğer sessiz kalmaya devam etseydim,bugun tımarhanelik olmuştum...bana ağlamayan bebeğe meme verilmediğini öğrettiler...bende sessizliğime son verip hakkımı aramaya başladım..o zmanlar evliliğimi bile bitiriyordum...şimdi 22 yıllık evliyim...
    demek istediğim şu:çok genç yaşta evlendiğim için hak'ın verilmediğini,hak'ın söke söke alındığını öğrendim...

6. 5 Mayıs 2008
  7. sxuxperanne

sxuxperanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşimle yeni evlendiğimiz zamanlar heryere annesiyle gitmemi istiyordu.arkadaşalrımla buluşurken yada arkadaşlarım bana geliceğinde bile annemide çağır diyodu.başlarda ses çıkarmadım ama sonra dayanamamışım bir gün'' eh anneni çanta gibi heryere taşımak zorundamıyım '' dedim ama dediğime bende pişman oldum çok ağır oldu biliyorum ama çıktı ağzımdan birden.baya alındı eşimde hep laf soktu durdu annem çantamı diye ama alıştı oda bazı yerlere annesiyle gitmek istemediğimi.

şimdi olsa o lafı demezdim işte gençlik ve cahillik.....eşimi baya kırmıştım çünkü.

8. 5 Mayıs 2008
  9. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdiki aklım olsa geniş biri olurdum herşeye karşı , aklım sıra asi tavırlar sergileyip , gurur yapmazdım. Biraz akıllı davranır , saman altından su yürütürdüm.. O anki saflık işte , sudan çıkmış balık gibi oluyorsun yeni evlendiğinde , bir de herkesi kendin gibi sanıyorsun.. Biz ana kız olalım muhabbetlerine de inanıyorsun saf gibi.. Şimdiki aklım olsa he he der , bildiğimi okurdum yine de ve temkini elimden asla bırakmazdım , mesafemi de kat be kat arttırırdım!

10. 5 Mayıs 2008
  11. melodies

melodies GameOwer Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim şimdiki aklım olsa dediğim ewlenmeden önce yani nişanlıyken bana yaptıklarıydı.esyalar alırken hep kayınavalidemin istediği gibi oldu.benim begendiklerime yok o büyük ewe sığmaz yok onler ii deil.maddi acıdan pahalıydı tabi benimkiler.yine benim istediğim oldu ama ucuz aldılar hep.yeni ewliydim ve esyalarıma baktıkca sinir geliyodu.beyaz esyalarımıda onlar kendi isteklerine göre aldılar.bana bişi sorulmadı yani onlarda hep eski modeller istediğim hiç bişi olmadı.hevesim kursağımda kaldı hep.

12. 6 Mayıs 2008
  13. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    şimdiki aklım olsaydı. büyük tartışmalarımızda şu ağzımı azcık tutabilseydim. ipin ucunu kaçırdınmı devamı geliyormuş.

14. 6 Mayıs 2008
  15. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim böle bir durumum olmadı baştan tavrımı koydum mesafeli olunca kimse sana karışamıyor.

16. 6 Mayıs 2008
  17. civciv41

civciv41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hepinize Teşekkürler Kizlar.bunlar Ilerde çok Işime Yaricak :)

18. 6 Mayıs 2008
  19. masumkedi

masumkedi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Offfffffff Offffff Benim çok Var öyle Mesela En Büyük Hatam Kesinlikle Kayinvalidemle Altli üstlü Oturmazdim Ama Napalim Hazir Ev Varkende Kiraya çikmak Mantiksizlik Olurdu Evimizin Tadilatini Onlar Yapti Birtek Diğer Herşeyi Biz ödedik Ama Düğünden Sonra Bütün Takilarimi Aldilar Ve Bize Göstermediler Bile Bizde Enayi Gibi Bir Sürü Taksit ödedik En Azindan Ufak Yollu Taksitleri Kapasalardi şimdiki Aklim Olcak O Takiyi Birakirmiyim:eek:klava::eek:klava:napıcan yeni evlendiğin zaman herşey toz pempe geliyor balayı alışverişine eşim ben ve GÖRÜMCEM gittik şimdi olcak nah gelir hey gidi hey daha neler nelersenağlamasenağlama