yeni evliyim bu normal mi?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Aybish tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

11 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Aybish
  1. Aybish

Aybish Guest

böyle ayrınlılı anlatıcaım için çok üzgünüm artık bir hastalık oalbileceğinden korkmaya başladım.4 ayı biraz geçti evleneli ilk günler ilişki çok zordu.Tam ilişki olabilmesi için 20 25 gün geçmesi gerekti.Afedersiniz ilk olana kadar çok acıyodu sonra acımıyodu.Darlık var diye doktora gittm.Bana v...da sorun yok dedi.Jel verdi.Çok korktuğum için spekulumu içeride açtırmadım doktor ultrasonlada baktı.Eşimin babasının hastalığındn sık sık memlekete gidiyo moralide bozuk alışmak için sık sık ilişkiye giremiyourz.Benim asıl sorunum ilişki sırasında sanki büyük abdestim geliyo gibi oluyo.Sanki içerisi hava doluyo.Yumurtalıklarım yada giriş yeri değil arka tarafım dayanılmaz bir acı hissediyorum.Arkadşlarım zamanla geçer dedi söyledikleri pozisyonlar oldu.Bazı pozisyonlarda zaten yapamıyorum.Myom olabilir diye gördüm internetten.Acaba myom olsaydı doktor ultrasonla görebilir miydi?O aleti içeride açtırmadığım için görememiş olabilir mi.Doktora tekrar gitmeye çok korkuyorum.Düzelir dediler ama hiç geçmedi.Ne yapmalıyım:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 11 Ocak 2010
  3. Blair Witch

Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    miyom olsa normal ultrasonda da görünür canım...

4. 11 Ocak 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.677
    Ödül Puanları:
    463
    canım endometriyosiz olabilir bu meret bazen kist şeklinde bazen odak şeklinde olur odak şeklindeyse ultrasonda görünmez ancak laparoskopiyle görünür, sakın bu yaşadıklarım psikolojik falan filan deyip bekleme, üzerine git, ne gerekiyosa tetkik için yap, vajinal ultrasonla anlaşılır kist varsa
    yani ben doktor falan değilim ama anlattıkların bana endometriyosiz gibi geldi
    doktordada korkuyorum ediyorum falan filan deme, allah korusun bu bahsettiğim kısırlık sebebi

6. 11 Ocak 2010
  7. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    endişelenme çok önemli birşey olduğunu sanmıyorum evlilkiğe vücudun alışması biraz zaman alıyor bu ve benzeri şeyler sistit falan yeni evlilerin başına gelebilir istersen doktora sor ama telaş yapma,bak mesela ilşiki sırasında ilk zamanlar canın acıyormuş şimdi geçmiş bu da zamanla geçer inşallah...

8. 11 Ocak 2010
  9. Aybish

Aybish Guest

inşallah geçer dediğiniz gibi benneyaptımki zamanla geçer diye kendimi teskin ettim 1 2 ay dediler kaç ay oldu.işkence gibi geliyo.eşimide reddedemiyorum ama içimden dualar ediyorum bitsin artık diye:KK43:dur diyorum durmuyo.bişey olmaz diyo.anlamıyo ne kadar acı çektiğimi.herkes afedersiniz girişte bide ilişkide oluyodu diye anlattı ama arka tarafa vurduğunu kimse söylemedi.anlatamıyorumda nasıl bişey olduğunu sanki gaz çıkarmam lazım ama çıkaramıyorum gibi.ama öyle az degil.bazen kaçıyorum ağlamaya başlıyorum.Allah hayırlısını versin ama artık inşallah bir hastalıktırda tedavisi olur diye dşünmeye başladım.

10. 11 Ocak 2010
  11. Aybish

Aybish Guest

chess sendede mi endometriyosiz vardı?Böyle ka..çaya ve va.. içinde arka duvara mı vuruyodu ağrısı?

12. 11 Ocak 2010
  13. yusufburcu

yusufburcu BEBEĞİME VE KOCAMA AŞIĞIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bence hiç ihmal etme ve git doktora allaha şükür böyle birşey yaşamadım ama şimdi ilişki şıraşında şürekli gaz çıkarıyorum allttan anlarınız ya arkadan değil vajinadanbilmiyorumkismile:kedi:

14. 11 Ocak 2010
  15. Aybish

Aybish Guest

o bendede bi kere oldu ama ilişki bittikten sonra kalkarken oldu.arkadan çıkmadı o ses diyebildim.hiç umursamadım sonra.napalım bilerek yapmıyoruz ya.herşey hoşlarına gidiyo oad gitsin artık :1hug:

16. 11 Ocak 2010
  17. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canium bu cok normal! bende ilk zamanlar sanki büyük abdestimi yapacakmisim gibi hissediyordum ama zamanla gecti canim! darlik meselesine gelince ben 2 yila yakin olacak evliyim ki hala bile ilk girdigi anda baya zorllaniyorum! sonra tabi okadar degil! ki dogum yapana kadar cogu bayan hep böyledir canim!

18. 11 Ocak 2010
  19. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar bu hava meselesi de normal! yani oradan ses cikmasi! sonucta hava girip cikiyor eyvahedigeldismile ay cokk acikkk oldu ama gidip geldikce e dolayiyila havada giriyor canimeyvahedigeldismile