yeni evliyim ...lanet olsun

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU1 tarafından 13 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

2 ay oldu evleneli kaynanamlarla altlı üztlü oturuyoruz ama yeme içme bir ..
    hatta oturmada bir ..yatmadan yatmaya evime inebiliyorum temizlik yapmaya bile insem evimde ne yapıcağımın hesabını veriyorum. yemek yeme saatle kocamla yatmam kalkmam saatle azcık geciksek yukardan vuruyolar yada zile basıyolar hep yukarda onların yanında olcakmışız okadar sıkıldım bunaldım ki iştende ayrıldım evlenince izin vermediler çalışmama .bunaldım artık kendi evime inip oturamıyorum koca ev bomboşşş buzd ve çamaşır makineside almadılar yukarı çıkmam diye korkuyolar halbuki zenginler alt kata yemeye içmeye hiç bişe almıyolar kocama söylüyorumm söylediğimle kalıyo ailesine borçlu hissediyo kendini maaşını onlara teslim ediyo alırsa az bi haçlık alıyo o kadar bizi düşünen yokkk ben çalışırken alıştım her ay kendime bişeyler alırdım ihtiyacım oluyo mesela kaynanama söylemem gerekiyo oda mırın kırın ediyo hele kayınpeder tam pintii paraları dolu olsada yok diyolar herşeyi gizliyolar benden ya ben napçammm yaaa pişmanım evlendiğimeee şimdide annemlerdeyim orda var net kocamda gece çalışıyo .biraz stres atıyorum .öyle mahalleye gelin gittimki dedikodu mahallesi of ya kocamla gezmeye gitsem kayınpeder laf laf bi oğlan ya üstüne çok düşüyolar başına bişe gelir akşam niye dışarı çıkmışız
    .oğlan uyudumu. yattımı yemek yedimi sıkıldım ya bendede onun ailesi sorumlu nere gidersem kaynana peşime takılıyo yan binada anneannem var ona bile yaaa napçam ben hep böyle mi olcakk

2. 13 Temmuz 2007
  3. BUKKETT

BUKKETT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güzelim işin zor, yalnız benim anlamadığım konu şu; sen bu adamla nişanlılık süreci yaşamadınmı hiç, bu sırada ailesinide tanıma fırsatın olurdu, gerçi eşinde biraz pısırık anladığım kadarıyla bence konuş onunla, olmadı biraz diret genede olmadı daha yeni evlisin çoluk yok çocuk yok yol yakından ayrıl. eşine ya ben ya ailen de ayrı ev iste bakalım ne olacak. tabi bir evliliği yıkmak kolay kimsenin evliliğide yıkılsın istemem ama genede durumunu çözecek olan ikili diyaloglar, kolay gelsin canım

4. 13 Temmuz 2007
  5. SEVXIXL

SEVXIXL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayatım allah sabır versin işin çok zor ama eşini alıp karşına konuşsanda eşin tek başına yani ailesinin onayını almadan sana cevap veremez
    Ya böle insanlar neden evlenirler ki onlar hala annelerinin göğüslerinin altında olan süt çocukları bende senin durumuna yakındım 2 senedir evliyim sabır ettim allaha şükür düzeldi ama ben çok mcadele ettim kaynanamı sevindirmemek adına işin çok zor allah uğraşacak güç versin

6. 14 Temmuz 2007
  7. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım şu an ki durumun çok kötü tabi ki, çok üzüldüm. Önceden forumu takip ediyodum ve sen evlenmekte çok kararsızdın ani kararların böyle kötü bir şekilde sana dönüşü oluyor işte canım, keşke baştan vazgeçseydin dicem ama olan olmuş artık.
    Eğer istediğin hayatın bu olmadığından eminsen eşinle güzel bir şekilde konuşup anlaş, eğer düzelmicekse bence buna katlanamazsın kimsede katlanamaz ayrılmak daha hayırlı gibi bu durumda. Yinede Allah kimsenin yuvasını bozmasın tabi...

8. 14 Temmuz 2007
  9. sibel_can

sibel_can Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım ya su genç yasında çok zor valla umarım esının yası fazladır anlar senıseverek mı evlendın

10. 14 Temmuz 2007
  11. ze-ta

ze-ta EmEkli Editör :P Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    canım benımde arkadasımın basından bole bı olay gectı aynı senın durumundaydı ve onun evı 1 sokak ılerdeydı 1 yıl kadar savastıktan sonra kaynanasıyla evlerını ayırdılar yanı butceyı ayırdılar sımdı kafası sakın huzurlu..
    benden sana tavsıye sakın ''olmazsa ayrılırım''deme eger esını sevıyyorsan tabi bıraz savas dıren mumkunse iş bul kendıne ozaman daha kolay olur allah yardımcın olsun :)

12. 14 Temmuz 2007
  13. EU1

EU1 Guest

ya ben severek evlenmedim görücü usulü oldu annem falan tanıdıkdiye beni ikna ettiler rahat edersin zenginler çocuk iyi hiç bi kötü alışkanlığı yok öle gerçi hamdolsun benide çok seviyo ama anne babasına karşı gelemiyo 2 gün annemde kaldım bugün almaya gelcek beni hiç gidesim yok oraya ya..buraya geldim diye laf çıkarmışlar hemen ailesiyle kavga mı etti diye .
    zamanla olcak galiba yada hiç olmıcak ayrılmazlar bi oğlan diye. hiç artık onların misafiri geleni gideniyle uğraşırım.çalışmama izin yok ..çalışcam dediğimde kayınpeder evin işi bittide .o kalsın diyo.bide evde emekli adam herşeye karışıyo yaptığın işe kadar .hiç cevap verdirmiyoya büyüğe cvp verilmezmiş ben esirim ya gel dersen gel git dersen git oh valla ..yada bide elişi yapdiye zorluyolar hiç sevmediğim şey biraz yapmaya çalıştım dayak yemiş gibi hertarafım ağrıdı .boş durulmazmış. eşimide sevdiğimi söyleyemem açıksası hiç bi işinikendi yapmıyo kalkıp bi suyunu bile almaz ama ama suç anası alıştırmış tabi of yaof çok uğraşmam lazım ama çok konuştum eşimle aynı aynı aynı herşey aynı annem babam diyo onlar diyorum en azından evimde oturmama izin versinler hep hesap vermim evime inerken ne yapçamı söylemek zorundamıyım bi kere konuştu annesiyle ama aynı davranıyolar hala alt kata inerken hepsi yüzümebakıyo napçan falan diyorumya beyaz eşyamı almadılar fırınım var onuda ben almıştım ama tabi mutfağıma girdiğim var neye yarar bilmiyorum ayrılsam çok kötü olur aile açısından çok danarlar herkes dedikodu eder gittidegeri geldi diyo dertsiz bibaş yokzaten herkesinki apayrı ikna edersem işe girsem hepsi biter ama izin yok

14. 14 Temmuz 2007
  15. EU1

EU1 Guest

benim bi arkadaşım var yaklaşık 15 yıldır arkadaşız. kendisi arnavut onlarında oturma yemem içme bir arada sadece yatarken ayrı yatarlar , çok hizmet isterler ondan onlara arnavut gelinden başkası gelse yer kafayı, çok iyi insanlardır ama şu huylarını sevmiom işte gelin esir gibi oluyor, ama şöyle bi 10 sene sabredersen eskiyorsun ve seninde borun ötmeye başlıyor, (iş işten geçince) canım senin kocanında arnavutlarla bi alakası varmı?

16. 14 Temmuz 2007
  17. EU3

EU3 Guest

anı üzüldüm ama benim birinci evliliğim aklıma geldi.altlı üstü oturuyorduk ç.mak.buz.dolabı hiç birşey alınmamıştı önceleri sıkılınca iner aşağı denilmişti sonradanda ne aşağısı bütün ev halkına yemek hazırla biri bişey yer biri yemez hazırla indir kaldır yani anlıyacağın alın size iyi bir hizmetçi getirdim demişler uzun lafın kısası
    canım böyle bir evlilikte kocanı tanıma fırsatın olmuyor bu saatte de ayrı eve çıkıyoruz diyemezsiniz diyeceklerki(özellikle yapmışlar zaten)beyaz eşyasıydı ,mobilyasıydı... cart curt yani anlıyacağın bu evlilikte sana huzur gelmez huzr vermezler kocanda ellerine paralarını sayıyormuş baksana ,yani sende CAHİL BİR AİLELENİN VE O CAHİL AİLENİN ELİNE BAKAN AĞZINA BAKAN BİR OĞLAN EVLADININ KURBANI OLANLARDANSIN,AÇIK KONUŞUYORUM kızma üzül ama bunları kendin düşün bir kere işe tekrar gireceksin maddi özgürlüğünü kazanacaksın seni hizmetçi diye almışlar bunlar (bende yaşadığım için biliyorum)işini bulacaksın paranı kazanacaksın çünkü böyle bir aileyle böyle bir koca olacak adamla evliliğinin yürümeyeceğini sende biliyorsun şimdi doğru bir iş buldun direttin direttin yoksa yaşında ilerler sanada kimse iş de vermez bunlar hayatını hernoktasında mahfetmeden SEN HAYATINA SAHİP ÇIK EĞER HAYATINA KENDİN SAHİP ÇIKMAZSAN HEP EZİLECEK VE KAPI DIŞARI ATILACAKSIN BİRGÜN.ayrıca bu olaylara ailen ne diyor tutucularlarmı gittin artık ölün çıkacak mı diyorlar

18. 14 Temmuz 2007
  19. nazey

nazey Evli,Mutlu,Çocuklu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    8 ay önce evlendim.Benimde ilk zamanlar bukadar değildi ama çok sıkıcı bi yaşantım vardı.Biz eşimle severek evlendik.Her akşam yatma vakti gelene kadar kayınvalidemlerde olurduk ama her akşam.Ben çalışıyorum,yoruluyorum bi kenarda saatin geçmesini beklerken eşim yatıp tv izlerdi sinir olurdum.3 ay dayanabildim kayınvalidem ufak bi rahatsızlık geçirdi bunu fırsat bilip yemeğimi ayırdım çok da güzel oldu.Şimdi eşimde alıştı evde ki rahatlığa artık annesinin yanına haftada 1 yada 2 defa çıkıyor.Sende biraz sabret olmazsa başka yoldenersin.ALLAH YARD OLSUN

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.