Yeni evliyiz ama bir evimiz bir çöpümüz bile yok. Aksine tonla borcumuz var:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lalel tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : lalel
  1. lalel

lalel Guest

artık içimde tutmaktan çok sıkıldım..aslında çok mutluyum neden çnkü sevdiğim adamlayım..ama kimse anlamıyor.
    lise mezunu annesi yeni ölmüş zaten babası olmayan bi çocuk benm kocam.ben 25 o 24 yaşnda bi seneden biraz fazla oldu evleneli nikah memuru bile güldü bize siz çocksnz die.
    bunlar bi kenara ben üniversite okuyorum .böle olnca benm ailem onu istemedi.okulu bitir öle evlen die oyalamaya çalıştı ama ben tanıyorum ailemi.asla razı oolmcaklardı..bende kaydımı dondurdm evlendim çünkü o gerçekten farklıydı...ve onun bana ihtiyacı vardı çünjkü anneside ölünce ne açmısın dien vardı ne bulaşığın çamaşıtın varmı diyen:KK43:
    pişman olmadım ama ailem arkamda olmadığı için onun ablaları beni sürekli ezdi dışladı.
    detaylara ilerde girerim.
    biz rutubetli soğk bi odada yaşadk aylarca halada öleyiz..
    bunlar ıvır zıvr detaylar şimdi asıl olaya geleyim..
    benm kocam aşırı ii niyetli bi insan asla beni kırmadı üzmedi.tek sorun ablasından çok büüyk bi kazık yedi..
    zaten beni dul kadın alır gibi aldılar ne bişi taktılar ne bşiy yaptılar bide üstüne kocama ablası çok zor durumdaym die kredi çektirdi:KK43:
    bütün parayı aldı.
    ablasına kredi vermiolardı.
    tabi benm saf kocamda ablam dedi insan beklermi en yakınında böle bişiy:KK43:çekti:KK43:şimdi noldu bööle sap gibi kaldık ortada:KK43:
    kadın kendi kzını anlı şanli evlendrdi benm kocam hem öksüz hem yetim elinde avucunda yok..inanın 24 yaaşında saçları beyazladı.annesi yeni ölmüş bazen aç yatıyoruz biz onla noldu diyen yok..şu an mezun olmama bi kaç ay kaldı okul dolayısı ile annemin yanındayım ama bilmiyorum:KK43:çok yoruldum artık
    kredi çekti 10bin lira şimdi biz ödicez onu 14bin lira:KK43:üstelik biz harcamadık üstelik bizdede yok:KK43:
    ben şimdi bi kaç ay böle rahat gibi görnsemde o napsın.günah diil mi benm kocama.aç yatıyo akşamları öğlen simit sabah poaca yiyo bi liranın hesabuını yapıyo:KK43:
    dünya bukadar mı kalleş:KK43:
    napcam bilmiyorum..
    her ay 300 -400 gidiyo bu krediye..maaşı yetmiyo ay sonnda hep aç:KK43:üstelik ben yannda olmadğm halde..ablası bunu nasıl yapar anlamıyorum ya kardeşi bu insan canı deil mi..
    bizde olsa içim yanmıcak.
    kendi kızına ev açtı döşedi yedirdi içirdi her bişi yaptı
    bu çocuk yeni evli demedi elinde avucunda ne varsa aldı..ve kocam borcunu öde diincede aldığı cevap ne biliomusunuz..bunca yıl sana harcadığım paralara say..
    oysa harcadığı bişide yok ortada..
    nolur cevap yazmasanızda dua edin bana ,bize.dün babam ve oğlumu izlemiş beni arıyo ağlayarak..benm neden babam yok die..bide bu filmi en son annemle izledim ben diye nasıl ağlıyo o koca adam..:KK43:nolur dua edin bize:KK43::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm: inanın napcam bilmiyorum ..aklıma kötü kötü şeyler gelio:KK43:Allahım sen bizi doğru yoldan çıkarma:KK43:

2. 14 Nisan 2009
  3. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım senin ailen yardım etsin bi süre olmaz mı? Sen de mezun olur olmaz bi işe girer çalışırsın inşallah.

4. 14 Nisan 2009
  5. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ailene rica et eşinin durumunu anlat. Hiç değilse ayda 200 bile olsa ona yollayalım de.

6. 14 Nisan 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ah canım ya çok üzüldüm.allah yardımcınız olsun valla ne denir ki bu durum da.ben insanın kendi öz ailesi bu şekilde yaptığında dayanamıyorum sinirleniyorum.çok bir şey söylemeyeyim o yüzden.keke eşin çekmeseydi kredi,keşke.ablasıyla konuşsa olmuyor mu?isteseniz . çok zor ya.off of.kimseye yardım etmicen bu devirde

8. 14 Nisan 2009
  9. serenalar

serenalar Boy 1.57kilo 81.7 gncl 79.7 hdf 70 Üye

Beğenildi:
    2.486
    Ödül Puanları:
    163
    canım oncelıkle sakın ol bızde çok borç odedık benım eşimin annesı ve babası oldugu halde neler çektım eşinını ablası neden sıze kredı çektırıyor eşin senınle konuşmadımı kredı çekıyorum ablama dıye sen manı olmadınmı bu devırde kımseye guvenılmıyor rabbım yardımcınız olsun başka nedıyeyımkı ablasıyla oturun konuşun guzelce

10. 14 Nisan 2009
  11. lalel

lalel Guest

bu mümkün diil.öle bişi olsa kşke.ki benm eşimde bunu asla kabul etmio:KK43:ve etmez biliyorum:KK43:

bide zaten ben onları saymamışm gitmişim ne nikaha gelmişler ne bişime..yaprak dökmü gibi bişi yani:KK43:

hep zoruma gidio ama annemdir diom susyrm.
    sadece dğru tercih yaptğımı görmesini istemştim..
    bi insan insan oldğu için sevilemez mi:KK43:
    illa para mal mülk mü olmalı okul mu olmalı..

12. 14 Nisan 2009
  13. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm üzülme herkes 4 4 lük evlenemiyoki...zamanla inşallah herşeiniz olur ama eşinde kendini ezdirmesin sende söyle ezilmeyin başkalarına....bu arada eşin ne iş yapıyor cnm...

14. 14 Nisan 2009
  15. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Canım,Türk filmi gibi olmuşsunuz ya.
    Eşinle bir süre senin ailenin yanında idare etseniz olmaz mı?

Bence kocana çok ama çok iyi davran...Böyle insanlar çok mazlum olurlar...ıyilik onların gittiği yere gider

Şansınızın döneceğine yürekten inanıyorum ve dua ediyorum...
    Ömür boyu mutlu olun:teselli:

16. 14 Nisan 2009
  17. serenalar

serenalar Boy 1.57kilo 81.7 gncl 79.7 hdf 70 Üye

Beğenildi:
    2.486
    Ödül Puanları:
    163
    canım parasız ınsan mutsuz oluyor eşin çalışmıyormu annende senın kotu olmanı ıstemez emın ol bunları yaşayacagını daha onceden duşundugu için karşı çıkmıştır canım

18. 14 Nisan 2009
  19. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    görümcene çok sinir oldum nasıl bir abla nasıl bir insan bu:jeyyar:
    kardeşinin durumunun olmadığını biliyor ve böyle kalleşlik yapıyor:jeyyar:
    eşinede kızmadım değil madem ödeme gücüde yok neden ablasına kredi çekiyor ki ve bu arada sen neden engel olmadın
    şimdi yapabileceğin en akıllıca şey kendi ailenden yardım istemek bence ve umarım bir an önce okulunu bitirip iş hayatına atılırsın ve bu zor günlerden kurtulursunuza.s
    allah yardımcınız olsun:Saruboceq: