yeni gelin çıldırttı beni

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elektraya tarafından 22 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elektraya
  1. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar benim abim 3-4 ay önce evlendi.ama bu yeni gelinin halleri bana çok garip geliyor,üstelik beni uyuz ediyor.ne yapmaya çalışıyor anlamış da değilim.
    şöyle başlayım bu kızın sanırım gözü baya yükseklerde çünkü sürekli eşyadan,evden,kısacası sürekli bir şeyler almaktan bahsediyor.
    abimin maddi durumu bizden daha kötü.yani özel sektörde vasat bir maaşa çalışıyor benim eşim memur ve kazancı güzel.üstelik ev kendimizin onların kira.bunları yazarken utanıyorum ama konuyu anlayın diye.ben eskiden çalışıyordum ama hamilelik dolayısıyla çıktım işten,gelinimiz ise zaten ev kızı.
    benim anlamadığım şey bu kız ne zaman bize gelse evimizi kötüleyip duruyor ve abartılı bir şekilde.tavandaki ufak tefek çatlakları gösterip "bu tavan çöktü mü daha önce"diyor.hee çöktü de ben alıp taktım yani bu kadar abartıyor.ben de laf çarpan bir insan değilim işte eski bina falan diyorum.kendi evleri hem döküntü hem kira ama bizimkini beğenmiyorlar.sanki kocası iş adamıymış gibi ev alacağız,şöyle lüks olacak falan diyor.nerden neyle alıyorlar belli değil.
    yani bir hava bir hava.e abim desem o da zaten hayal dünyasında bir tipti,böyle kasılan kendini bir şey sanan tam dengini buldu yani.
    bunlar karı koca gelip görgüsüzler gibi habire bizi ezmeye çalışıyorlar.çocuğum olacak fıstık gibi karyola almışım bana "ben genç odası alacağım hamile kalırsam"diyor.küçücük bebeğe genç odası olur mu Allah aşkına.
    arkadaşlar ben asla onlara ezici bir laf söylemiyorum ama karı koca onlarda hep bu laflar.bıktım artık yani görüşmek eziyet oldu.
    siz olsanız nasıl davranırsınız sabrım taşacak diye korkuyorum bana makul bir yol gösterin.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2010
  2. 22 Mayıs 2010
  3. piTis

piTis Emeğe Saygı + Rep ;))) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Bırak onlar kendi hayal dünyasında yaşasın nasılsa alamadıkca daha şunu alacağız bunu alacağız gibi laflar edemez. kaydirigubbakcemile2

4. 22 Mayıs 2010
  5. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    inan başka muhabbet bilmiyorlar.ben hamilelikten,siyasetten,hayattan falan bahsetmek istiyorum.bunlarda sadece şunu alacağız bunu alacağız.
    sadece o olsa neyse kendileri istediğini alsın satsın ama bir de bizi ezmeye çalışıyorlar.
    benim eşim düğünü kendi yaptı,eşyaları kendi yaptı.onlara herşeyi babam aldı.geçen eşim dedi ki (asla laf vurmak amaçlı değil) "herşeyi kendim yaptım".abim hani ne yaptın deyip,bastı kahkahayı.eşim de laf vurmayı bilmez ki garibim,ama çok üzüldü.
    yani ne yapmaya çalışıyorlar sizce?

6. 22 Mayıs 2010
  7. hevin

hevin İkiPaşaAnnesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Minicik bebeğe genç odası mı yapacakmış? sempatiksalakcinni
    Valla canım ben tamamen kıskançlık kokusu seziyorum,
    sende olanın onda olmadığı için malesef böyle yollara başvuruyor.

Belli ki seninle bir yarış içerisine girmek istiyor,
    izin verme buna sakın yoksa aile ilişkileride yara alır.

8. 22 Mayıs 2010
  9. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bnce bir defa laf çarpın onasıl sizin evinize laf söylüyosa yoksa kendi kendinize sinir olursunuz bide hamilesiniz.boşverin onların canı sıkılsın siz niye kendinizi kasıyosunuz başta nasıl davranırsan sonuna kadar öyle gider.

10. 22 Mayıs 2010
  11. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.663
    Ödül Puanları:
    563
    Tamamen kıskançlık egosonu tatmaya çalışıyor bence laf sokacakya ondan taviz vermeyin sakın laf söyledikçe sizde daha fazlasını söyleyin utanır belkide o zaman ..

12. 22 Mayıs 2010
  13. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim bosver deme birsey. Abin var arada, ona yazik, belki sizde olanlari kendi evlerine alamadiklari icin oda üzülüyordur.
    Genelde kompleksli insanlar yapar bu tarz seyleri. Hadi deseki, yok ben senden güzelim, bacaklarim daha uzun, burnum daha ufak gibisinden böyle seylerle kendini üste cikarmaya calissa cevabini ver terbiyesizlik bu derim ama söz konusu maddi durum. Ne olursa olsun onlarada yazik. Eminim sizde olanlarin hepsinden o gelinde istiyordur. Derse biz sunu alacaz bunu alacaz diye, en güzeli sizin olsun canim alirsiniz de, belki biraz durulur.

14. 22 Mayıs 2010
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    inceden dokunuşlar yapaklinialirimsmile
    fazla görüşmemek en güzeli...
    onlar hayal dünyalarında yeni kardeşler de edinsinler evler ,eşyalar yanında...

16. 22 Mayıs 2010
  17. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yüksek beklentilerinin karşılanamaması durumunda zarar gören egosunu sizin sinirinizi bozarak güçlendirmeye çalışıyor, son derece net bir tablo... Kesinlikle sinirlendiğinizi belli etmeyin, konuşmaları espriye vurarak çok da çaktırmadan dalganızı geçin, mümkün mertebe görüşmelerinizi kopukluk yaratmayacak şekilde yavaş yavaş düşürün...

18. 22 Mayıs 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.326
    Ödül Puanları:
    463
    belki gençlik cehaletidir canım, üstünde durma, zamanla olgunlaşır, en azından söylediği lafın nereye gideceğini bilir.