yeni hamilelikte kasık ağrısı ve x ray cihazı.....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dorukk tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

22 Mart 2009
    Konu Sahibi : dorukk
  1. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar merhaba tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım şu an 5 haftalık hamileyim.ama gece uykumda bile hissetdiğim kasık ağrılarım var sanki adet olamıyormuşum gibi.sizdede oluyormu bu ağrılar aslına bakarsanız endişe etmemeye çalışıyorum. ama aklımın bi köşesinde hep bu var.bide dün unutarak x ray cihazından geçtim hamilelikte zararlı olduğunu biliyodum sizce bişi olurmu bebeğiime?

2. 22 Mart 2009
  3. yln80

yln80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    dorukk merhaba. o kasık ağrıları ben de de oluyor. ben de 2 haftalık hamileyim. ama ara sıra sanki adet olacakmışım gibi bir ağrı kaplıyor içimi, sırtımı. kasıklarım sızlıyor gibi. x ray derken alışveriş merkezlerindeki ni mi diyorsun? ondan ben de çok geçtim. bir zararı olacağını sanmıyorum.

4. 22 Mart 2009
  5. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım onları diyorum ama hamileyken geçmemek gerekiyomuş çok zaralıymış...

6. 22 Mart 2009
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim agrilar kanama olmadigi muddetce normal...bebek buyudugu icin rahim genisler genislerkende kasilir bu yuzden agrilarin olmasi cok normal....korkma bendede var....

8. 22 Mart 2009
  9. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    insan ne kadarda olsa endişe edio her ağrıda wc ye koşuyorum valla kanamammı vvra die ama çok şükür şimdiye kadar olmadı hayırlısı ile bide kalbinin sesini duyarsam çok rahatlıycam...acaba merkezin dışında biyere gitsem tekrara bebeğin gelişip gelişmediği görmek için olmazmı ya mekezim hem uzak hemde randevuma daha 1 hafta var.

10. 22 Mart 2009
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim kalp atisi icin erken olabilir 6 haftalikken basliyormus genelde duyamazsan uzulursun panik yaparsin bence biraz bekle ben 6+2 iken duymustum...ama inan insan kalp sesinide duyunce baska seyler dusunmeye basliyor rahatlamiyor ben ilk senin gibi kalp sesini duysam diyordum duydum simdide kalbi hala atiyormu buyuyormu acaba gelisimi duzgun gidiyormu baska seyler takiliyor insanin aklina...dogana kadar bize rahat yok anliyacagin...

12. 22 Mart 2009
  13. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu alttaki çizelgeye göre 10 hafta 2 günlüksün sen dr unun sölediğide bu kadarmı mesela ben çizelgemde 5 hafta 4 günlüğüm ama druma göre 4 hafta 5 günlüğüm çözemedim ben bu işi ne zman gideyim yani.. sat ım 11 şubat benim sen bi hesaplarmısın?

14. 22 Mart 2009
  15. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim tup bebkle hamile kalanlarda son adet tarihine gore hesaplanmiyor gebelik haftasi kesenin ve embryonun ultrason olcumunde cikiyor boyu kac haftaninkine uygunsa o kadar oluyor benimki bir gun geriden cikti...yani 10+1 su anda...seninki birdahakine daha kesin olur ama doktorun soyledigi dogrudur son adet tarihine uymayabilir bizimkiler...

16. 22 Mart 2009
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim embryonun rahime tutunmasiyla ilgili bise cunku embryon kiminde ilk 3 gun kiminde ilk 7 gun tutunuyor rahime ....embryonun tutunduktan sonra ayni gun bhcg nin 10 oldugunu soyluyor doktorlar ee tabi 4 gun sonra tutunacak embryodan daha uzun oluyor dolayisiyla boyu ...yani belki seninki 3. gun degilde 7. gun tutunmustur canim...

18. 22 Mart 2009
  19. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    aslına bakarsan ultrasanlo bakarak sölemdi dr. öle şuna o zmana göre tabe 4 haftalık dedi ama kesemiz 8mm di bilmiom artık nası dr çok yoğun olduğu için hemncik çakıverio insan geniş geniş soramıyoki sen hala merkezemi gidiosun yane tüp bebek yaptırdığın yere...?