Yeni hamişim, kabızlık ve basur problemi yaşıyorum..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nesemese tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nesemese
  1. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar yeni hamişim inşallah daha kesemizi görmedik ama bende fena halde kabızlık ve basur problemi başladı. Ne yapacağımı şaşırdım kızlar. Bu sorunu yaşayıp da atlatanlar bana yardımcı olabilirler mi? Krem sürmeye bile korkarken şimdi napıcam? Canım çok yanıyor ve kanıyor..Korkuyorum ıkınmaktan bebişime zarar gelecek diye. Lütfen bana bildiğiniz çözüm yollarını anlatır mısınız???

2. 23 Şubat 2010
  3. Nazosan

Nazosan (: 24.07.2010 :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle çok geçmiş olsun...
    hamilelik insanın dengesini gerçekten değiştiriyor.
    bende de benzer sorunlar hep oldu. ben sabah kalkar kalkmaz ilk iş olarak sıcağa yakın ılık su içiyordum büyük bir bardak ile. hatta bir kaç adet kuru kayısı da yiyebilirsen iyi olacaktır.
    yapılması zor olan bir şey daha var. o da yine sabah 1 çorba kaşığı zeytinyağı içmek. gerçekten etkili...
    hamileliğin hayırlı olsun bu arada a.s

4. 23 Şubat 2010
  5. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Nazosan çok teşekkür ediyorum canım. Kayısı hoşafı içiyorum kayısı yiyorum ama yara çok kötü durumda, eczaneden rasgele bir krem de almak istemedim. O yüzden sordum. En iyisi zeytinyağı içip sürmeyi deneyeyim bir de..Çok teşekkürler canım..Allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..

6. 23 Şubat 2010
  7. gunayder

gunayder Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun öncelikle, ama bence ihmal etme hemen genel cerraha git önce kendi doktorunla konuş.bende de olmuştu doktoruma söylemedim çok kızdı oysaki basit bir şurupla herşey hallolacakmış ama iş iştgen geçti. 3 kere kabız oldum vee sonrasında 3 tane basur memesi benimle artık.
    tuvalette ıkınmamaya çalış kuru kayısı- gün kurusu malatya kaysısı-incir-hurma iyi gelen şeyler.birde sebze meyve.muzu çok tüketme.
    ama tekrar söylüyorum canım kendi doktoruna söyle mutlaka basit bir şurupla iş hallolacaktır. hayırlı bir hamilelik diliyorum...

8. 23 Şubat 2010
  9. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende de oldu aynısı hatta ben konu açmıştım bu sorunumla ilgili.12.haftama kadar kabızlık sorunu yaşadım.hatta ishal olsam bile kanama oluyordu.cünkü basur olmuşum.doktoruma sordum bana krem verdi.dış için.allah şükür şimdi kalmadı.makatımın dışında cıkan etleri kuruttu.benim daha fenaydı anlayacağın.ilk zamanlar acaba kanamam vajınamdan mı geliyor diye korkuyordum.cünkü büyük bir düşük tehlikesi geçirmiştim.

10. 23 Şubat 2010
  11. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkür ediyorum...

12. hafta mııııııı??????? Eyvahlar olsun. canım ya kıyamam sana ben...Asiyan ben de cuma günü dr gidicem inşallah ama o zaman kadar bir şekilde rahatlamam gerek inşallah diye size sordum...

12. 23 Şubat 2010
  13. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun, bence de bir an önce önlem al cünkü ilerleyen hftalarda karnındakı baskıdan ötürü sorunun artacak büyük ihtimal. bunu cogu hamıle yasarmıs. ben hemen hiç kabızlık sorunu yasamadım, zaten temeli vardı hemeroitimin artmasın dıye en dıkkat ettıgım sey o oldu cok cektım zamannında. ama son 3-4 haftadır acayıp buyudu. kabız olmadıkca rahatsızlık vermıyor. doktor bebeğin büyüyüp baskı yapmasıyla alakalı oldugunu söyledı.

14. 23 Şubat 2010
  15. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ozzbek canım geçmiş olsun. Benim cahilliğime geldi işte. Yediklerime dikkat etmem gerekirdi. Normalde dokunan şeyler şimdi daha fazla etki gösteriyor demekki. Zamanla öğrenicez yaşaya yaşaya..

Kızlar hepinize çok teşekkür ediyorum..

16. 23 Şubat 2010
  17. ierror

ierror Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    neşecim konunu görür görmez yazıyım dedim öncelikle geçmiş olsun bende hamileliğimde hem kabız hem de basur problemi yaşadım bence hiç bi ilacı kullanma benim dr 3 ay ilaç veremem demişti ben bu problemi yarım çaybardağı hakiki zeytinyağını kayısı suyuyla karıştırıp aylarca burnumu tıkayıp içtim ve bana iyi geldi tatlışkom aman diyim sakın ıkınıyım deme allah korusun ben ilk bebişte o hataya düştüm kimse bana bilgi vermemişti zaten kan değerlerim düşüktü üstüne bide ıkınca 1.5 aylık düşük yaşamıştım bende bilseydim bunları asla ıkınmazdım tatlım gavitayı yumuşatıcak şeyler ye

18. 23 Şubat 2010
  19. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    İerrrum canım iyiki söyledin. Şimdi eşime dr'a gidelim diyordum tam da, o zaman bir zeytinyağı ve kurukayısıyı deneyim. Çok korktum ben de canım, dün gece...Allah kimseye yaşatmasın...