yeni internet bagımlıları kadınlar

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve Juliet tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

  14 Kasım 2008
  Konu Sahibi : Juliet
 1. Juliet

  Juliet Guest
  Yeni İnternet Bağımlıları: Kadınlar  Yapılan bir araştırma, bir zamanlar erkeklerin oyun alanı olarak değerlendirilen internetin, gittikçe kadınların arka bahçesi haline geldiğini gösteriyor.  Avrupa İnteraktif Reklamcılar Birliği’nin yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, 2003 yılından bu yana, internet kullanan kadınların adedi yüzde 63 oranında artarken, aynı sürede erkeklerde ise yüzde 54’lük bir artış yaşandı.

  ‘Dijital Kadın 2006’ adı veirlen rapora göre, eğer bu trend devam ederse, 2007 içerisinde kadınlar internet başında erkeklerden daha çok zaman geçirir hale gelecek. Özellikle 16-24 yaş arası kadınların, üç sene içerisnde, internette geçirdikleri sürenin iki katının üzerine çıktığı da aynı araştırmayla tespit edilmiş durumda.

  Avrtpalı kadınların sıklıkla ziyaret ettikleri sitelerin başında ise seyahat, alış-veriş, müzayede ve bankacılık siteleri geliyor. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 80’i, internet sayesinde istedikleri şeyi bulma konusunda ciddi bir zaman kazancı sağladıklarını söylüyorlar. Ayrıca, kadınların yüzde 61’i internet sayesinde, dünyada neler olup bittiğinden haberdar olduğunu belirtiyorlar.

  Bu sırada, 2003’te genişbant bağlantı ile interneti kullanan kadınların oranı yüzde 17 iken, bu rakam bu sene yüzde 60’a ulaşmış durumda.