yeni kararım için cevap size çok ihtiyacım var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve snedcan tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : snedcan
  1. snedcan

snedcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar benim derdim şu...

ben çok sorunlu bir aile ortamında büyüdüm kavga şiddet herşeyi yaşadım hemde çok yoğun evdeki huzursuzluktan o kadar çok bıkmıştımki allaha dua ederdim hep allahım beni bu evden kurtar diye sırf o evden kurtulmak için çok kısa sürede tanıdığım hiç babama benzemeyen sakin biriyle sevmeden beğenmeden aşık olmadan evlendim.
    5 yıllık evliyim evimde huzurum yerinde babam gibi bana bağıran beni döven bir kocam yok ama

herşeyden önce ben güzel bir bayanım tip olarak yanıma yakışmıyor(yani herkez öyle diyor)
    ben kocamı sevmiyorum
    zaten oda onu sevmem için hiçbirşey yapmıyor
    kocam çok pasif
    ben çalışan bir bayanım evde bir erkeğin yapması gereken bütün sorumlulukları benim üstüme yıkıyor
    en basitinden paramız var araba alalım diyorum alalım diyor ama gidip araştırmıyor
    ben bulursam araba gider bakar hayatı tv ve internetten ibaret yaşıyor
    bide bizim çocuğumuz olmuyor eşimde varikosel var ameliyat oldu ama düzelmedi çocuk mevzusundada yumurtlama günlerimi hesaplıyorum ona göre çalışma yapalım diyorum yorgunum diyor bahane buluyor.doktora zorla götürüyorum doktor sigara içmiyceksin diyor içiyor beslenmene dikkat etceksin diyor ona macunlar hazırlıyorum güzel güzel yemekler yapıyorum burun kıvırıyor aslında bazen düşünüyorumda oda beni sevmiyor oda ailesiyle çok sorunlar yaşamış pasif kaldığı için ama ailesi azıcık kıyısından köşesinden yüz verdimi dönüveriyor ailesine aileside sorunlu benim eşim işçi ailesinde herkez memur hor görüyorlar bizi benim babam onlara göre daha zengin ben lüks bir evde otururken eski küçük bir eve gelin gittim yinede dedimki ben çok çektim önce huzurum olsun tamam evde kavga yok ama işte yukarıda yazdıklarımda çok canımı acıtıyor en çokta evlat sahibi olamamak ben boşanmayı düşünüyorum ve yorumlarınız bekliyorum kendinizi benim yerime koyun siz bu evlilik için dahada çabalarmıydınız.

2. 16 Ağustos 2010
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.421
    Ödül Puanları:
    463
    ikinizde birbirinizi sevmiyorsanız neden evlendiniz ki

eşini hayattan kopuk gibi anlatmışsın eğer öyleyse bi psikologa gitmeli

eşini yanına yakıştırmıyosun, kendini ondan üstün görüyosun bence bu durumda hiç evlenmemeliydiniz

bazı evliliklerde çocuğun olmamasını hayırlısı olarak görüyorum, çocuğumun olmamasına üüzlüyorum demişsin ya, üzülme belkide hayırlısı bu, madem eşin hiç bi işe elini sürmüyor tüm yük sende bi de bu yüke çocuk bakımı eklenecek, hiç göründüğü kadar kolay değil

bu yazıyı sağlam kafayla yazdıysan, sinirle yazmadıysan senin eşini sevme potansiyelin yok gibi, neden sevmediğin bi adamdan çocuk yapasın

4. 16 Ağustos 2010
  5. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    5 yıl çok uzun bi süre..bu zamana kadar fark etmediniz mi sevmediğinizi yanınıza yakışmadığını?
    bi de madem bunları hissediyorsunuz neden çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ki?

6. 16 Ağustos 2010
  7. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    sevmediğin insandan çocuk yapmayıda anlayamıyorumya. olsundiye çocuk yapmakohaoldumsmile

8. 16 Ağustos 2010
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Sevmiyorsun madem, yanına da yakıştırmıyorsun ne diye macunlar bilmem neler hazırlayıp çocuk için uğraşıyorsun. Bu çelişkiyi anlayamadım.

Yazık etmeyin ömrünüze, boşanın:umursamaz:

10. 16 Ağustos 2010
  11. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum.
    çocuk sahibi olmak istedim olmadı diyosunuz.peki. sonra ayrılmak istiyorum diyosunuz.çocuğunuz olsaydı yine eşinizi beğenmeyecek yine pasif bulacaktınız.olan çocuğa olacaktı.

12. 16 Ağustos 2010
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    sevmeden nasıl evlenilir onu hiç anlamam mümkün değil. zaten oda sizi sevmiyormuş.
    ee sizde 5 sene boyunca sevememişsiniz. iyikide çocuk yok. sevgi olmayan ortamda büyüyecekti birde o çocuk..
    ayrılımalısınız bana göre. birbirini sevmeyen insanların evliliklerini sürdürmeleri yanlış.

14. 16 Ağustos 2010
  15. wbluebluew

wbluebluew aşkısıyla çok mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    103
    bence de boşan arkadaşım
    insan aynı evi paylaştığı insanı sevmeli bence sevmeli saygı olsun hoşgörü olsun
    eğer bu evlilik sizi mutsuz ediyorsa ne onun hayatını ne de kendi hayatınızı tüketmeyin ikinizde yolunuza bakın

16. 16 Ağustos 2010
  17. snedcan

snedcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar neden evlendiğimi yazımın başında belirttim sorunlu aile ortamımda dolayı sorunlu derken çok ciddi kavgalar annem intihara kalkıştı kaç kere babam acımasızca döverdi annemi abimi ben şiddetin alasını gördüm kocamı sevmiyorum ama evlendiğim insan bana bütün bunları yapmıyor baba evine dönemeyeceğim için boşanmadım şu ana kadar çocuğum keşke olsa o zaman boşanmamki dövmesi yok aldatması yok yaşar giderim ama çocuğum olmadığı için bide üstüne bu yaptıkları ağır geliyor.

18. 16 Ağustos 2010
  19. snedcan

snedcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yani arkadaşlar eşimin benim gözümdeki
    tek cazip tarafı babam gibi değil çok sakin hiç bağırmıyor yani onunla rahatım 5 yıldır düşüncem şu en azından babamın evinden daha rahatım deyip oturuyorum yerime nolur kendinizi benim yerime koyun çok çaresiz çok kararsızım.