yeni mp3 solucanı!..

Konusu 'Chat & Messenger' forumundadır ve Dishe tarafından 25 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  25 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Dishe
 1. Dishe

  Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

  Katılım:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.003
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  Kendi kendine yayılan bir solucan bu sefer MP3 arşivlerini hedef aldı. Solucana verilen isimler ise şöyle: W32/Deletemp3.worm, W32.Deltemusic, W32/Autorun.ah veya WORM_DELF.HXZ. Güvenlik firmalarından McAfee, Symantec ve Avira risk derecesini "düşük" olarak tanımladılar.

  Solucan çıkarılabilir diskler üzerinden yayılıyor. Bu iş için E: den O: ya kadar olan Windows sürücülerinin içine »autorun.inf« ve »csrss.exe« dosyalarını yerleştiriyor ve son olarak ta taşınabilir sabit disklerin veya USB belleklerin "otomatik kullan" özelliğinden bilgisayara bulaşıyor. Enfeksiyon başarı ile gerçekleşirse açılış dosyalarının içine yerleşiyor ve PC'yi yeniden başlattıktan sonra görev yöneticisini ve Windows gezginindeki içerik menüsünü (sağ fare tuşu menüsü)kilitliyor. Sonra da bulaştığı sistemde bulabildiği tüm MP3 dosyalarını silmeye başlıyor.


  Solucan çıkarılabilir disk üzerinden hızlıca yayılamadığı için bulaşma riski düşük seviyede kalıyor. Etkili bir panzehir olarak bilinen yöntem ise çıkarılabilir disklerin "otomatik kullan" özelliğini kapatmak.
  Kendi kendine yayılan bir solucan bu sefer MP3 arşivlerini hedef aldı.
   
 2. 25 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Dishe
 3. maydxixl

  maydxixl Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Mart 2007
  Mesajlar:
  104
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  teşekkürler dishciim..a.s.