Yeni sgk anlaşmasi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 24 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

YENİ SGK ANLAŞMASI

Tüp bebek tedavileri 1 Temmuzdan itibaren 2 defa ile sınırlandırılmıştır. Tüp bebek Tedavisi görecek olan çiftler SGK anlaşması merkezlere tüp bebek tedavisinin devletin verdiği destek ücretinin %30 unu ödeyecekir.(420 YTL tutmaktadır)

Her merkez rapor veremeyecek, rapor veren merkezlerde tüp bebek ruhsatına sahip olacaklardır..

Tüp bebek tedavisine rapor için başvuracak olan çiftler en az 5 yıllık sigortalı olması gerekmektedir.

Bayanların yaşı 23 küçük 39 büyük olmayacak.Erkeklerde bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Tüp bebek tedavileri ile ilgili SGK anlaşması yapan Merkezler tam ve net belli olduğunda onlarda Sosyal güvenlik Kurumunun internet sitesinde genelge olarak yayınlayacaklar.

Güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgiye göre ;

SGK nın Merkezlerle yapılan anlaşmalarda eger raporuyla tüp bebek tedavisi olan bir çift Sağlık bakanlıpı ve SGK tarafından belirlenen %30 un üstünde bir ücret alınırsa ve bu hasta tarafından şikayet edilirse ya da SGK tarafından tespit edilirse merkez hasta başına 30.000 YTL ceza ödemekle yükümlü oluyor.

alıntı...

2. 24 Temmuz 2008
  3. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Canım çok saol. Emeğine sağlık , araştırdığın ve bizleri bilgilendirdiğin için. Süpersin.. Şeniz

4. 24 Temmuz 2008
  5. EU2

EU2 Guest

Bu bilgileri gözden kaçırmayalım..

6. 24 Temmuz 2008
  7. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Bu 420 ytl olayı nedir, ben hiç anlamadım arkadaşlar. Bilen bir arkadaş konuyu açabilir mi acaba?

8. 24 Temmuz 2008
  9. EU2

EU2 Guest

Tüp bebek tedavisi için ilaç hariç sadece 420 ytl ödeyeceğiz..ilaçların da % 20 sini ödeyeceğimize göre toplam olarak 800-850 ytl gibi bir ücret ödeyeceğiz...
    420 ytl nin üzerinde ücret talep edilirse bizim şikayetimiz ya da SGK nın tesbiti olursa o merkez kişi başına 30 bin ytl ceza ödemek zorunda kalacak..Ben böyle anladım:1rolleyes:

10. 25 Temmuz 2008
  11. OcerenO

OcerenO Guest

canım çok teşekkürler emeğine sağlık

12. 25 Temmuz 2008
  13. esrako

esrako HOSGELDİN KIZIM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bir çocgu olanlara tup bebek tedavisi yapılmıyor degilmi arkadaslar hiç çogcgu olmayanları devlet karsılıyor diye biliyorum ama bilgisi olan varsa teyit etmek istedim.
    bir yildir ikinci çocguk için ugrasıyorum ve olmuyor o nedenle soruyorum

14. 25 Temmuz 2008
  15. vesta

vesta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bu ücret yalnızca bir deneme için mi veriliyor?Yoksa sonuç alınana kadar yapılan denemeleri de kapsıyor mu?

16. 25 Temmuz 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Bunu bilemiyorum ama bu ücretleri aşmıyordur tahminimce..
    2 ile sınırlı bu sayı...

18. 25 Temmuz 2008
  19. EU2

EU2 Guest

O zaman kendi imkanlarınızla,ssk indiriminden yararlanamıyorsunuz bildiğim kadarı ile...:sm_confused:benneyaptımki