Yeni Sosyal Güvenlik Yasası

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Eylül 2008 başlatılmıştır.

7 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Merhaba:nazar:
    Mevcut yasada evlenen kadınlara evlilik tarihinden itibaren bir yıl içinde müracaat etmesi halinde adlarına sosyal güvenlik kurumuna ödenen primlerinin bir kısmı verilmektedir. Bu yeni yasada evlilik tazminatının kaldıralacağı görülüyor.Sorum;bu yasa çıktıktan sonraki dönemde işe girenlerimi kapsıyor yoksa hala çalışan ve yasa çıktıktan sonra evlenenlerimi?Ayrıca yasanın ne zaman çıkması muhtemel..
    Bilen varsa cevaplarsa sevinirimyerimseniben

2. 7 Eylül 2008
  3. essmiraa

essmiraa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili pantarei evlilik tazminatı bildiğim kadarıyla ekimde çıkıyor.ama kendi fikrimce bu, seneye kadar uzayabilir.tazminat konusunda yasa yürülüğe girdikten sonraki kişiyi kapsıyor.yani şu an çıksan tazminatını albilirsin çünkü bende öyle yaptım.çıktıktan sonrada tazminatını alamazsına ama fona devredilir ancak emekliliğinde yansır sana.

4. 7 Eylül 2008
  5. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben de yeni yasayla ilgili bir şeyi merak ediyorum:

-isteğe bağlı sigortalılık kalkıyor mu?

Ben 3 yıllık sigortam dolduğundan beri rahat hissediyordum kendimi. Aman iş yerinde burama gelirse, basarım istifayı. Birkaç kursta ücretli çalışırım, olmazsa özel ders verir sigortamı dışarıdan öderim diyordum. Şimdi böyle şeyler okuyor, duyuyorum. Moralim bozuluyor. Yoksa baş ağrım da bu yüzden mi yine başladısenağlama

6. 9 Eylül 2008
  7. boncuhh

boncuhh anne oluyorumm:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bo konuyla ılgılı bıze bılgı verecek avukat arkadaslar lutfen cvp verın bende evlılık dolayısyla ısten cıkıcam ekımden öncemı cıksam:KK43:

8. 9 Eylül 2008
  9. AssOrtik

AssOrtik KıdemLi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar bildiğim kadarıyla yasanın o maddesi iptal edildi

yani evlilik tazminatı alabirsiniz

bende yaza evlilik nedeniyle işten ayrılmak istiyorum ve 4 yıllık bir çalışmam olmuş olucak

10. 10 Eylül 2008
  11. EU1

EU1 Guest

canım teşekkür ederim yüreğime su serptin:1hug:

12. 10 Eylül 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Kizlar bende bir senemi doldurmadim daha yani şimdi burdan çiksam, işyerindenmi yoksa sskdan mi para alicaz anlamadim.

14. 11 Eylül 2008
  15. EU1

EU1 Guest

İşyerinden alıyorsun sanırım tazminatı..Bence bir seneyi doldurmadan çık derim yasa çıkarmı çıkmazmı belli değil ama çıkarsa bir daha şansın kalmayabilir:1no2:

16. 11 Eylül 2008
  17. boncuhh

boncuhh anne oluyorumm:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ay kafam ııce karıstı sımdı ne yapıcam gercekten böle bı yasa varmı
    bazısı ıptal dıor bazısı hayır dıor
    dugunume 6 ay var cıkmakta ıstemıorum para lazım ne yapıcam ben yaa:KK43:

18. 13 Eylül 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Yeni sosyal güvenlik reformunda internet araştırdığım kadarıyla evlilik tazminatının kaldırılması gibi bir durum görülmüyor canım istersen internetten ve yada bi avukattan bilgi alınabilir yalnız şu an hiçbirşey net değil:1shok: