Yeni tüp bebek genelgesi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sirenas tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sirenas
  1. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar başka bir sitede böyle bir yazıya rastladım. aynen aktarıyorum.

(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
    8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
    (9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

iki embriyo ha. 28 yaşında ve 4 embiriyo ile kimyasal gebelik yaşamış biri olarak ne yapıcam bilemiyorum. allah ilk defa deneyecek arkadaşlara sabır versin.

2. 6 Şubat 2010
  3. 23SM

23SM o şimdi HAMİLE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu bir çok ülkede böyle. sonuçta çoğul gebelik merkezin başarı değil başarısızlık oranını gösterir.

4. 7 Şubat 2010
  5. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bu gerçekten doğru mu ??
    ıster 1. gebeliği olsun ister 2. ister 3. anne adayı (3 demiyorum ) başarı şansı artsın diye 2 embriyo transferi isteyebilir, hayır sana sadece 1 denip defalarca tüp bebek denemesine onu itmek de ne derece doğru veya hakkaniyetli ?? Sonuçta bir değerlendirme yapılmalı, çoğul transferlerin yüzde kaçı çoğul doğuma yol açıyor ? 3 tane tutup sonra 2 sini kaybeden de var, 3 tutup hepsini kaybeden de, 3 konup hiçbiri tutmayan da.... Para , psikoloji ve irade işi bu mevzu biraz da. Tek koyduk tutmadı napalım bir daha dene, 2 koyduk ee o da tutmadı şansın yokmuş bir daha yap....Olur mu ? Ekonomik imkanlar herkes için kolay mı ...

Çoğul gebelik evet başarı demek değil ancak biraz da şansı arttırıcı etken, bence buna sadece genelge ile otoriteler tek başına karar vermemeli...Bir kadın olarak katılmıyorum ben buna..

6. 7 Şubat 2010
  7. 23SM

23SM o şimdi HAMİLE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle katılıyorum. devletin tüp bebek adına hiç bir desteği yok. eğer rapor çıkarırsanın 1000 lira gibi bir şey ödüyor üstelik her gün bir genelge ile işi daha da zorlaştırıyor.

başbakan 3 çocuk yapın derken yumurtanın üzerine oturacağımızı düşünüyor herhalde.

8. 7 Şubat 2010
  9. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sırnaşık şey
    hah işte ben de onu diorum, demesi kolay da bekara hatun boşaması kadar yapması kolay olmuyoo malesef...
    anlayana....

10. 7 Şubat 2010
  11. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    bana ılk tedavımde 2 embrıyo konulmustu
    şimdi 3 istedım ısrar ettım

12. 7 Şubat 2010
  13. 23SM

23SM o şimdi HAMİLE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bana da 3 embriyo transfer edildi. hatta ben 2 olsun diye ısrar ettim. dr. üç olsun dedi

14. 7 Şubat 2010
  15. seminya

seminya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşım sana katılıyorum....aynen öyle biz beceremedik demiyorlar tamamen şansızlık....onun adı.......ben 24 yaşındayım....daha önce yaptırmıştım tüp bebek tutmuştu...hemde 3 tane sonra ikisi düştü diğerinide 7 aylıkken kaybettim....ha şu var ilkinde yaptırdım oldu ikincisini yaptıralım dedik başka bir merkezde 3 tane yerleştirdiler olmadı .....tutmadı ancak onlara göre şansızlık offf offf allah yardımcımız olsun....arkadaşlar....

16. 7 Şubat 2010
  17. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne oldu canım şimdi hangi aşamadasın, inşallah bu sefer de tutar, ister tek ister ikiz hiç önemli değil yeter ki sonuna kadar gidebilsin sağlıkla....

pes etmeyin allah yardım edecek elbette bizlere de , nihayetinde çok kutsal bir dilek bu, allah yardım etsin her isteyene...

18. 7 Şubat 2010
  19. sevvalzeynep

sevvalzeynep Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende tek emriyoya karşiyım ben üç tane koydrdm tutmadı bi tanade yüzde sıfır şansımız birileri genelge hazırlarken daha çok tüpbebek hastanelerinimi dahamı çok düşünüyo neeee anlamadımgitti bizi düşünmedikleri kesin :eek:lmaz: