Yeni yıl ( öğrendiklerim ve yaşadıklarım )

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 14 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  14 Aralık 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 1. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Yılın son zamanları geldi işte. Ben bu anlarda daha bir hüzünlü olurum. Belki ömrümden bir yıl daha gitti diye. Belki de bir yıl daha yaşlandım diye. Nasıl geçti koskoca bir yıl? Nasıl geçiyor yıllar? Bazen çok uzun, bazen de çok kısa.
  Geriye dönüp baktığım zaman ya yaşadığım büyük mutsuzluklar ya da yaşadığım en keyifli zamanlar aklıma geliyor. Arada kalanlar ise unutulmaya mahkum gibi.

  Ne çok şeyi öğretti bana geçen yıllar…

  Birçok şeyi yanlış , eksik , hatalı yaparak en çetin kışları yaşarken bile bana baharların küsmediğini öğrendim. Bu nedenle de her üzüntünün arkasından sevincin geldiğini bilerek beklemenin, sabretmenin kıymetini öğrendim.

  Gün geldi kendi kabuğuma çekildim. Çevremden uzaklaşarak kendime ayna tutmaya çalıştım. Bu serüveni yaşarken yalnız kaldım. Böylece yalnızlığın değerini ve çeşitlerini öğrendim.

  Sevdiklerime sıkı sıkıya bağlı kalamadım çoğu zaman. Bağlı olmak, bağımlı olmaktan daha sağlıklı diye düşündüm. Çevremde sevilme ihtiyacıyla yanıp tutuşan gönüllere köprü olamadım. Sevilmenin değil belki ama sevebilmenin gücünü öğrendim.

  Kendi hayatımı yaşadığımı zannedişlerim çok oldu. Çevremin bana sunduğu hayatı yaşamayı bırakarak kendim olabilme çabasına girdim. Güvenli limanlardan çıkmak, zincirlerime elveda demekle mümkün olabildi. Vazgeçebilmenin zor ama bir o kadar da şart olduğunu öğrendim.

  Kendimi tamamıyla bir işe, bir olaya adayıp diğer rollerimi hiç aksatmadım. Ama öyle roller oynadım ki, asıl BENi arayıp bulmakta zorlandım. Bu nedenle , ne yaşarsam yaşayayım kendimden caymamam gerektiğini öğrendim.

  Öyle bir sevda yaşadım ki, yorulduğum zamanlar kendimden yardım istedim. Kalbimde fırtınalar koparken , beklentileri bir kenara atıp, karşı tarafa huzur verebilmeyi öğrendim.

  Gördüm ki konuşmayı beceremiyorum kendimi yazılarla ifade edebilmeyi öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Kelimeler hayatıma renk katıyor, değiştiriyor. Yazdıklarım bir nebze de olsa çizgimi gösteriyor.

  En önemlisi de;
  Ben geçen her yıla teşekkür etmeyi öğrendim.
  Öğrenecek daha çok şeyim olduğunu hissettirdiği için, umutlarımı da yanıma katarak, var gücümle yeni yıla “ Hoş geldin, İyi ki geldin” diyebilmeyi öğrendim.
   
 2. 14 Aralık 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 3. tahinpekmez

  tahinpekmez SeNTeTiK ZaMaNLaRDaYıM.. Üye

  Katılım:
  6 Ekim 2007
  Mesajlar:
  294
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  ne güzel bir yazı canım sağol..
   
 4. 3 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 5. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  365 Günü Geride Biraktik.2007 Neler Getirdi? Neler Götürdü ? - Yada + Lari Nelerdir.hadi Kizlar Paylaşalim
   
 6. 3 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 7. EU1

  EU1 Guest

  2007 yılı kabus gibi bir yıl eşimden ayılrıldım.hayallerimin.umutlarımın.gençliğimin sonu oldu 2007.şimdi 2008 girdik yanımda yine yanlızlığım var.2007 ne getirdi ki2008 getirsin.daha çok alıp gitti herşeyimi
   
 8. 5 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 9. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86

  Sevgili duygu;

  Ne kadar olumsuzluk yaşarsak yaşayalım muklaka her şerde bir hayr vardır.
  Bunu hiç bir zaman unutma.Ve lütfen olumsuz düşünme.
  İnan başta 2008 yılı senin için iyi olucak bu şekil düşün..Umutsuzluk ,yılgınlık yine aynı negatif duyguları getirir sana.
  Sevgiyle