Yeniden altına yapıyorrrr!!!

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve elifecrin44 tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : elifecrin44
  1. elifecrin44

elifecrin44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam kızlar,

Benim meleğim 20. ayında. Yaklaşık 2 hafta önce kendiliğinden çişini söylemeye başladı, bende çişe tuttum. İlk günler çok güzeldi çişi gelince söylüyordu ve sevinçle tuvalete koşuyoduk :) Ama ne oldu bilmiyorum 2 gündür söylemiyo.Daha doğrusu "çiş" diyo tuvalete götürüyorum yapmıyo aradan bir kaç dakika geçiyo altına yapıyo.Zaten biraz erken oldu ama kendisi istedi bende bu fırsatı değerlendirip alıştırdım ama şimdi kararsızım; kendi haline mi bırakayım yoksa devam mı edeyim emin olamadım. Doktorumuza danışmadan önce görüşlerinizi almak istedim.
    Teşekkürler

2. 12 Ocak 2010
  3. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    2 ve 2,5 yasinda tam alisiyor zorlanmadan.kizlar daha erken 1,5 yaslarinda söylüyorlar.
    2 haftadir da yapmis.arada kacirir pes etmeyin.zaten cocukdan önce anne kendini hazir hissederse is daha kolay oluyor.siz stress altina girerseniz cocukda etkileniyor.
    siz devam edin.kolay gelsin.

4. 20 Ocak 2010
  5. elifecrin44

elifecrin44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkür ederim Feyza,

Gerçekten moral oldu....

6. 23 Ocak 2010
  7. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba elif. Ben yurtdisinda kres cocuk egitimcisiyim. 0 - 5 yasina kadar yetkim var. Sana tavsiyem: cocuk 2yasini doldurduktan sonra tuvalet aliskanligina baslatabilirsin tabi erken baslamasida olur. Hani kilot gibi bezler varya onlardan al. Boylece onu indirip geri cektiginde kendisinin bez icinde olmadigini anlatacak. Ona her seferinde usanmadan anlat. Bunun bir bez degil bir kilot oldugunu. KAZA lara karsi cok sabirli olur. Her kazadan sonra ona "kaza bu bir dahaki sefere kizim-oglum tuvaletini buraya yapacaksin tamam mi?" diye her sefrinde goster. Ona direk tuvalet aliskanligina gecirebilirsin ama bir basamak sartiyla yani lazimliga gerek yok. Onun resmini cek tuvaletin oralara as. Her yarim saatte bir cisini sor gelmek istemesse "hadi gel resimlerine bakalim"de o zman reddetmez. Aradan belli bir sure mesela sen onu hissedersin onun alismaya basladigini anladigin zaman direk kilot giydir. Buyuk ihtimal altina yapacaktir ama sabir lazim ama bu ise yarar cunku o anlayacaktirki demekki"bir dahaki sefere tuvalete gitmem lazim yoksa islaniyorum" diye. Olmasa kilot gibi beze biraz daha devam. Bol sabirlar cok ustune gitme ve bol sanslar.

8. 24 Şubat 2010
  9. suzantny

suzantny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kızımda geçtiğimiz yaz alışmıştı.Sonra tuvelette dakikalarca oturduktan sonra kalktığında altına yapmaya başladı.Şimdi 1 haftadır gece bile yapmıyor.Ama kakasını halen altına yapıyo.Diğer denememizde de aynı şekilde yapmıştı.Yani şişini öğrendi kaka da problem devam ediyor.