yeniden hamilelik

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve krikitos tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : krikitos
  1. krikitos

krikitos 02.07.10 arda'm yanımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    selam arkadaşlar bayadır giremedim kafam çok karışık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
    son 2 haftadır miğdem çok bulanıyordu test aldım yaptım hamile çıktı beni tanıyanlar bilir 23 kasım doğumlu yeni yaşına birmiş bir oğlum var ne yapıcam şimdi ben eşim kondomla korunuyordu nasıl oldu olabildi bilmiyorum zaten artık olan olmuş benim daha büyük problemlerim var ben mert doğduğundan beri hiç adet kanamam olmadı mertin hamileliğinden doğumdan sonra ve şimdi yine adet olmazsam nasıl başa çıkarım inanılmaz baş ağrılarım asebiyetim var eşim asla aldırmaktan yana değil aslında tüm ailem arkadaşlarım sanki bu bebeği bekliyorlarmış gibi sevindiler tabi sevinirler çünkü bakıcak uğraşacak onlar değilller herkez kenara çekilip sevmeyle yetinecekler mertte olduğu gibi ...
    ben şimdi ne yapıcam dr. aldırmak 750tl dedi bende okadar para yok aldırmazsamda nasıl başaçıkarız onun masraflarıyla her ay 120 tl dr doğum 3.000tl bebeğin masrafları doğumdan sonra hem mertin hem yeni doğanın dr. masrafı nasıl yaparım bakım kısmına gelirsek ikizden daha zor benim işim bebek uyumak ister mert uyumaz tabi uyutmazda anlamazda kerdeş uyuyor desek oynamak ister ben emziriyo olcam onun karnı acıkçak altları pislencek ben nasıl yaparım tek başıma 23 yaşında 2 çocuklu anne birdaha asla işime geri dönemiycem benim ideallerim vardı işimde yükselmek istiyordum yeniden işe başıycaktım kış geçince 2 çocuğa bakıcı parası nasıl yetiştiririm

bilmiyorum kararsızım zaten kararlı olsamda eşim ve ailem aldırmaya karşı zorla doğurmaya zorlanıyoruım karmakarış yazdım öle içimden ne yazmak gelirse kusura bakmayın siz olsaydınız ne yapardınız işim parasal yönüm genç yaşım bunların hepsi problem benim kafamda ama benden başka problem yapan yok çünkü onlar rahat sadece lafta onların çözümü bense çözüm değil devamlı problem yaratan bir tipmişim kimse benim yerimde değil tabiki kimse benim açımdan düşünmüyor

şuanda çok kusmalarım var sabahları mertte kahvaltı bile yediremiyorum berbat durumdayım mertte kusmalar yüzünden hastenede kalmıştım 3 gün bundadada böle olucam sanırım ben 2ciyi doğuracam die mertin aç kalmasını zorluk çekmesini istemem ilerde mertti özel okullarda okutmayı düşünüyordum vrmı ypğumu ona harcıycaktık ama şimdi hayal oldu mertin yaşantısını çaldı 2. bebek belkide yanlış düşüncelrim çok karışım ve körüyüm
    BEN ŞİMDİ NE YAPICAM

2. 8 Aralık 2009
  3. lvea

lvea *.¸¸.*´¯`*Anne*´¯`*.¸¸.* Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    can paren mert yavrun nasil senin birtanense simdi senin karninda olanda biricik bebegindir
    bir bebek hasretiyle yanip tutusupta sonradan anne olan birisi olarak o bebege kiyamadim
    lutfen onunda minicik bir bebek oldugunu unutma
    senin bu yuku kaldirabilecegini bilen Rabbim onu sana evlat olarak gonderiyor
    bebegini saglikla dunyaya getir insallah
    mert e olan hamileligini dusun
    onu nasil dunyaya getirdigine memnunsan bundada oyle memnun olacaksin buna inan

4. 8 Aralık 2009
  5. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    krikitos canım endişelerinde çok haklısın canım şuanki psikolojin bu yönde seninle aynı yaştayım bende şuan hamile olsam aynı şeyleri aklımdan geçirirdim fakat gelen bebek rızkıyla gelecek hayatım yaşın daha geç çok çeksen 3-4 sene zorluk çekersin maddi ve manevi yönden ....
    çalışmaya gelince de ileri de çocukla uğraşacağına şimdi bebişini aldırmayıp bu zorluğu bitirmiş olursun,sakın yanlış anlama hayatım bu benim nacizane fikrim bunun kararını verecek olan eşin ve sensinn...
    senin için ne hayırlısıysa o olsun canım arkadaşımmm

6. 8 Aralık 2009
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cnm gelen rıskıyla gelir unutma cana kıymaktansa bişekilde büyürler bizde abimle aramızda 11ay var ama bence hastaneni değiş neöyle araba fiyatı gib dogum parası ben 250e özel hastanede sezeryan oldum 3000çok mekul bi fiyatlı olan hastanede devam et kontrollerine çıkarsın işin içinden madem fedakarlık şart diger bebek için sonuçta ordada aynı dogum olcak yüksek yerdede aynı

8. 8 Aralık 2009
  9. remedios

remedios Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım aslında ne güzel bir haber

ben de lavinyaya katılıyorum en fazla sıkıntı çekeceğin 3-4 sene
    sonra en güzel yıllarında yanında büyütmüş olduğun 2 çocuğun arkadaş hatta destek olacak sana
    ben 33 yaşında anne oldum kaderim buymuş ama diyorumki keşke daha genç yaşımda çocuklarım olsaymış

10. 8 Aralık 2009
  11. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Krikitoscum canim önce bi sakin ol,ve rahat düsünmeye calis.

bir iki ay önce bende cok korkmustu macaba? varmi bisiler diye ama varsada

bebegi aldirmak aklimin ucundan bile gecmedi,onca zorluguna ragmen.

Mertin yasantisini caldi deme sakin,her cocuk kendi nasibiyle gelirmis.Kayinvaliden annen

nebilim sana illaki yardim edicek birileri vardir cevrende.rica edersin onlardan yardimlari icin.

zaten seni iki cocukla yalniz birakmazlar merak etme.hem onca insan dogurmus büyütmüs

yetistirmiste senmi yapamiycaksin?güclüsün,sagliklisin,mutlusun daha ne olsun hayatim.

kendinden daha kötü durumda olanlari düsün ve motive ol yeni bebegine.

pembe bi surat masumca onu doyurmani bekliycek,amansizca memeni ariycak karnini doyurmak icin.

sonra kücük pembe topuklari,miniicik parmaklari olucak..ya bunlari düsün sen Allahim yardimcin olur senin..

12. 8 Aralık 2009
  13. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm benım Çok haklısın ama rabbım yollamıŞ onu baksana sÜprız yapmıŞ
    hem aldırmak kolayda ya sonrası gÜnahı nasıl Ödenır
    ya onu aldırırsan rabbım ÖbÜrÜnÜde alırsa
    karamsar oldum belkı ama gerÇekler bunlar
    bence bı hayrı vardır bÖyle olmasının
    Şımdı demesı kolay dıceksın ama rabbım vermıŞ ıŞte hemde korunurken
    onun nasıbıde vardır elbet
    zaman herŞeyın ılacı
    rabbım gÖnlÜnÜ ferahlatsın ÖnÜnÜzÜ aÇsın ınŞallah
    Çok ınce dÜŞÜnme ÇÜnkı hayatta hıÇbırŞey nedensız deĞıldır
    bununda var hıkmetıı
    allah yrd olsun cnm

14. 8 Aralık 2009
  15. krikitos

krikitos 02.07.10 arda'm yanımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım arkadaşlarım çok sağolun evet 4 sene zor ma çooookkkk zor be arkadaşlar ikiz bebekten daha zor geliyor bana şimdi gözümde büyüttüm belkide sanki mertte haksızlık bu yaptığımız onun özgürlüğünü yaşantısını kısıtlıcaz biz ben oğlummu fazla seviyon aşkla bayılığım ona tabiki hepimiz seviyoz ikinci bir bebeğede mert kadar aşkla sevebilirmiyim yorulursam öfff demezmeyim niye keşke olmazsaydı demezmiyim minnacık bir bebeğede yazık değilmi her ikisinede yazık be simdi 8 haftalık cumartesine kadar karar vermem lazımmış dr. 9 haftadan sonra almam dedi.eşimle birbirimize girdik dün aldırırsan boşanırız dedi bana eşim benden vazgeçi benim tek istediğim oğlumun en iyi şartlarda en iyi okullarda en iyi şekilde büyümesini sağlamak ilerde oğlum bana ayakkabı bile almadınız şuyum eksik buyum yok derse ne derim fakirliği çocukken en dip boyutlarda yaşamış biri olarak 17 ayşlarımda ailemden hep hesap sordum hiç mi yoktu dedim hiçmi beni arkadaşlarıma rezil ettiniz yokkkktuuu arkadaşlar yoktu bende biliyordum ama gençsin ya herşey sölersin güç sende artık oğlumda diğer bebeğimde bana ilerde hesap sorarsa yooooookkkkkkk diyemem bu hayatta hiç sevmediğim laf yokkkk gerçekten yok oldummu içinden çıkamıyordun allaha şükür şunada iyi bir hayat yaşıyorum ortayız ama oğlumun tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyorum bir çok bebeğe göre çok şanslı ikincisinede bu kadar özewnemezsem yapamzsam onada haksızlık değilmi bu

16. 8 Aralık 2009
  17. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım hayırlı olsun sakın olumsuz düşünme bebeğin doğana kadar oğlun 2 yaşına gelir zaten
    Canım ya Allah onun rızkını verir kardeş çok önemli oğlunun kardeşede ihtiyacı var 7 haftadan sonra kalp atmaya başlıyor sakın sakın ihtiyaçlarını Allahın izniyle karşılarsın hem beraber büyürler sende uzun bir süre daha iyi korunursun.ınanki birçok kişi beraber büyüsünler diye 2 tane peş peşe yapıyorlar.

18. 8 Aralık 2009
  19. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm yanlıŞ anlama ama Çok ınce dÜŞÜnÜyosun du bakalım saĞ salım doĞsun o yaŞlara gelsınde dÜŞÜnÜrsÜn ozaman
    bence sakın aldırma ınan ÖmÜr boyu vıcdan azabı Çekersın
    ÇÜnkı allah verdı bunu sız ıstemeden
    dedıklerınde Çok haklısın ama bakalım o kadar ÖmrÜ olucakmı
    karnındakıde evlat onu nasıl elersın kı gÖzÜnde
    rabbım kımseyı mecbur etmesın bıŞeylere
    cnm benım allah yrd olsun ınan ÜzÜldÜm halıne ama ne gelır elden