yeniden hamileyim....

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve ^^gxoxzbebexgxi^^ tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

10 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ^^gxoxzbebexgxi^^
  1. ^^gxoxzbebexgxi^^

^^gxoxzbebexgxi^^ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bayanlar... su anda 8.5 aylık bir kızım var ve ben yeniden hamileyim. hiç beklemediğim birşeydi bu... hem sevindim aynı heyecanları bir daha yaşayacağım diye hemde üzüldüm emzirmekte olduğum kızımı sütten keseceğim diye... daha ne kadar emzirebilirim sütten kesince ne vereceğim hiç bilmiyorum aksilik ya kızım biberon mamalarını ağzına bile almıyoo:KK43: bi akıl verin ben ne yapacağım? en azından desteğiize ihtiyacım var... aklımda aldırmak gibi bir düşüncede yok... ooofffff offfff....

2. 10 Nisan 2009
  3. sene

sene tatlı patitom... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun arkadaşım hamileliğini duyunca bende senin gibi eski günlere döndüm bi özlem duydum.allah kucağına almayı nasip etsin canım. deneyimli anneler sorularını cevaplar umarım kızın biberon almıyorsa mamayı muhallebeyle bebe bisküvisi ile vs... kullanabilirsin 300-500ml arası mama gerekiyor deniliyor günde buda 10 ile 17 ölçek mama oluyor bir şekilde kullanırsın illa biberon şart değil kahvaltısına ekleyebilirsin sen hiç dert etme bunu zaten 8.5 aylık olmuş allah bi kolaylığını verir.tekrar kutlşarım hayırlısı olsuna.s.

4. 11 Nisan 2009
  5. canim benim tebrik ederim uzulme cunku bebisini bu zamana kadar emzirmisin tabiki aldirma o senin canin artik bebegini sutten kesmek zorunda oldugunu biliyorum ama Allah ona gorede bi yol gosterir merak etme artik koca kiz olmus corbadir yemeklerin suyundan sutle biskivu ezip falan yedir yani hic cekinme sonra alisir ins biberona sen once yalanci memeye alistir sonra emin ol bibereno alisacaktir ben tecrubeli degilim ama kardesimde yasamistik emmedi 3 aylikken yediriyoduk herseyi yapacak bisey yok yani buyur merak etme oh ne guzel ikiz gibi buyuyecekler saglikli hayirli olur insallah yedirmekten korkma canim kucuk deme hic inan herseyi yiyecek durumda o sonra yemek yememe gibi bi aliskanlik kazanir kib

6. 11 Nisan 2009
  7. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Tebrik ederim a.s.

8. 11 Nisan 2009
  9. EU3

EU3 Guest

Tebrik ederim.Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.Darısı tüm isteyenlerin başına a.s.

10. 11 Nisan 2009
  11. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    Tebrik ederim.Bir doktora sormuştum bu konu ilgili ve yabancı sitelerde de araştırmıştım.Bizim halk arasında hamileyken emzirilmez denir süt sehirli oluyormuş diyorlar.Doktora sordu böyle birşey yok deni.Anne rahatlıkla emzirebilir dedi bebeklere zarar olmuyor.Sadece 3 aydan sonra süt daha sulu oluyor ve çok kez hamilelik ilerleyince anne rahatsız oluyor.Afrika Güney Amerika veGüneydoğu aziya ülkelerde gibi çok kez anneler iki kuşak çocukları emziriyor ve anne yeterli besleniyorsa bebekler çok sağlıklı büyüyor.
    Sende doktorla danış herhalde sana hamileler için vitamin verir.Hepimiz hamileyken demir ilacı da alıyorduk.Bence sende kullanmalısın.Şimdi sen gerçekten iki kişi yemelisin.
    Bebeğin mama beğenmiyorsa arkadaşımızın dediği gibi muhallebilere,çorbalara ekleyebilirsin.Günde bir kez değil iki kez yoğurt verirsin.Birşekilde süt ürünleri dengeleyebilirsin.
    Bir kibrit kutusu peynir bir bardak süte eşitmiş.Yoğur vuvut daha kolay hamzetiği için içindeki demirden ve vitaminler daha çok faydalanıyormuş.

Son düzenleme: 11 Nisan 2009
  12. 11 Nisan 2009
  13. ^^gxoxzbebexgxi^^

^^gxoxzbebexgxi^^ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkürler arkadaşlar desteğiniz için. ben emzirebildiğim yere kadar emzirmeyi düşünüyorum ama ne kadar sürer bilmiyorum. hamileyken emzirme konusunda çok söylenti var doktor emzir zaten o bi süre sonra kendiliğinden bırakacak dedi ama bakalım. bi yanım çok heyecanlı bi yanım tereddütte:KK43: aynı duyguları yeniden yaşayacağım ama kızımla şimdiki gibi ilgi gösterebilecekmiyim bilmiyorum....

14. 13 Nisan 2009
  15. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlumun dr.u bir prof..ve o hamileyken emzirilebileceğini söylüyor...

16. 13 Nisan 2009
  17. meltem33

meltem33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar.öncelikle çok tebrik ederim.hayırlı uğurlu olsun bebişin.benimde 8aylık oğlum var ve tam 22 haftalık hamileyim.biraz yorucu oluyor ama ilkinden daha kolay ve hızlı geçiyor benim hamileliğim.inş.seninkide kolay ve sağlıklı geçer.ben bebeğimi 6 aylıkken kestim kilo alımı çok düşmüştü hem benim hem oğlumun doktoru emzirme dediğiiçin kestik.benimkide biberon ve mama almadı çeşitli biberon ve mamaları denedik ve en sonunda birini kabul etti.çok şükür şimdilik herşey yolunda.allahım yardımcın olsun,kolaylıklar versin.

18. 14 Nisan 2009
  19. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    348
    Ödül Puanları:
    153
    Hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin,henüz bebeğin çok küçükmüş benim başıma böyle bi olay gelse cesaret edebilirmiydim bilemiyorum ama artık o karnına düşmüş bi kere canından can birlikte büyüyüp giderler daha güzel olur belkide,bebeğin nasılsa yeterince emmiş hiç ememeyen bebeklerde var o yüzden çeşitli mamalar dene bence bi çok çeşit var mutlaka birini beğenecektir emin ol,tekrardan hayırlı uğurlu olsun yeni bebeğin..