Yeniden merhaba ........

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve basilicum tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

2 Ekim 2010
    Konu Sahibi : basilicum
  1. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Slm arkadşlar bende formun umutsuz anne olmayı bekleyen adaylarındanım :KK43: umutsuz dıyorum çünki artık gücüm kalmadı geçen ay 12 yıla girdik evliliğimizde yaşımda artık ilerliyo ve bende ne psikoloji kaldı ne sağlık başıma gelmeyen kalmadı .
    2006 da ilk ameliyatımı oldum apandist şüğphesiyle yapılan laproskopıde endometriyozis dendi ardından bi kaç kere kist boşaltma (çikolata kistleri ) ve ameliyatları oldu
    2008 de bir aşılama girişimi ve eşimde de sorun vardı spermler yetersızdı ve bende yumurta çatlamıyordu yani hem endometriyosiz hem yumurta çatlamaması sorunum var eşimde de sperm yetersizliği oda 2005 varikosel ameliyatı olmştu.
    2009 da tüp bebek denedik özel bi hastanede ve tamamen ssk sız fiyatlarla herneyse 13 yumurta toplandı 7 si döllendi 4 transfer oldu dr.un bana dediği embriyolar kalıte olarak orta sınıf fakat benım gebelik oluştu ilk tahlıllerım çok güzeldi
    3 kese gözüktü daha sonra kanda gebelik yavaş ilerledi ve artık bir kese gözüküyodu onada boş kese dendi ve ben 3 kasım 2009 da kürtaj oldum ,kürtajda mikrop kaptıran devlet hastanesine çok teşekkür ederim aşherman sendromu yaşadım 6 ay regl olamadım
    acillerde dr.lara derdimi anlatamadım neyse :S en son mart ayında rahim açma histereskopi oldum ve çikolata kistimi aldılar .nisanda regl oldum baya düzenli gitti reglim kendim düzene girmeye başladım derken geçen aydan beri 15 gunde bir ve kan değilde akıntı simsiyah ole bişiler oluyo bakıldı estradiol tavan yapmış 443 ilki şimdiki 300 falan ve ben delirmek üzereyim psikolojik tedavi gördüm sinirlerim bozuldu artık devletten rapor alamadım yorulllllllldum çok şimdi düşünüyom bu hormon nası düşçek ben nasıl rapor alcam ve denediğim tüp bebeğin 20 milyar olan banka borcunuda ödüyom bi yandan bakalım ne olcak ama artık iyi bişiy olsun yada bvennn çıldırıcammmmm.......
    Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

2. 2 Ekim 2010
  3. dosthane

dosthane Şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    çok ama çok geçmiş olsun.Gerçekten zor günler geçirmişsiniz.Ama herşey nasip.Umarım allah emeklerinizi boşuna çıkarmaz ve en kısa zamanda hiç ummadığınız bir zamanda anne olursunuz.yazınızı okurken aklıma kuzenim geldi.10 yıl uğraştı bebek için hemde neler neler yaptı.Almanyada oturuyo kendisi.hem orada sonra burada tüp bebek bile denedi ama olmadı.doktorlar en son senin bebeğin olmaz dediler ve ümidini kesti.sonra nemi oldu kendiliğinden hamile kaldı.sanırım nasip kısmet.şimdi 2 tane dünya tatlısı oğlu var.küçüğü de yeni doğdu .Bence hiç ümitsizliğe kapılmayın.İnşallah sizinde en yakın zamanda yüzünüz güler.:Saruboceq:

4. 2 Ekim 2010
  5. betus_g

betus_g beyazkuzum seviyorum seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    rabbim yardım etsin inşallah allahın izniyle borçların biter bebişte allah ne zman nasip ederse ozaman olur inşallah ama umutlu olmal lazım destek almayı düşün canım belki rahatlarsın

6. 2 Ekim 2010
  7. desert_rose85

desert_rose85 ...umutsuz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ne diyeceğimi hiç bilmiyorum gerçekten...kendim 2 1/2 yıldan beri çabalıyorum. kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum, ben dayanamazdım sanırım. ki ben kendimi güçlü biri olarak tanırım, ama bu kadarına dayanamazdım sanırım. sen çok güçlü bir kadınsın bundan eminim, allah boynunu bükük bırakmaz inşallah. inşallah allah en kısa zamanda sana bir iki üç dört tane sağlıklı hayırlı evlatları nasip eder. üzme diyeceğim ama demiyorum...fayda olmaz merhem olmaz. yüreğin nasıl yandığını anlıyorum... opuyorumnanaktan allahın bir bildiği vardır bi tanesi

8. 3 Ekim 2010
  9. biozard

biozard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende çok üzüldüm inan kendi halim aklıma geldi bende 7 senelik evliyim.bende 2.5 sene önce endometriozisten açık ameliyat oldum tüplerin kapalı dediler tüp bebek yaptılar tutmadı.sonra tüplerimin açık olduğunu öğrendim 6 ay öncede pkodan laparoskopi oldum laparoskopide endometriozis kalıntılarına rastlandı temizlendi benimde yumurtam hiç çatlamıyordu bu sebeple doktorum laparoskopide yumurtalık delme işlemi yaptı.çok şükür laparoskopiden sonra çoğu şeyim düzeldi.mesela yumurtam çatlıyo ve ben 28 günde bir adet oluyorum.bu arada bende psikolojik tedavi gördüm antidepresanlar falan.şimdi bıraktım çok şükür ama hala psikolojim çok ii değil.bu arada hormonlarımda bozuktu laparoskopiden sonra baya bi düzeldi.
    şimdi ne aşamadasın diye sorarsan aşılamaya başladık bu ay.şimdi iğneleri kullanıyorum sanırım haftaya aşılamam yapılacak.yine umutlu değilim ama napıyım bunuda denemek zorundayım.

10. 3 Ekim 2010
  11. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

çok teşekkür ederim canım umarım olur her dileyenin umarım yüzü güler sanırım biraz zamana bırakmak gerekiyo bazende yoksa bardak taşıyo :s bazen almanyadaki kuzenın adına çok sevindim Allah herkese hayırlı sağlıklı evlat versin inşallah çok zor durumlar yaşıyoruz :KK43:senağlama

12. 3 Ekim 2010
  13. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim şu an destek alıyorum ama kendimle savaşmaktan enazından artık kendimi suçlamaktan vazgeçtim ve doğanın kanunu dedim bazı olan şeylere kabullenmek istemıyorum sadece sabretmeyi öğrenmeye çalışıyorum :S

14. 3 Ekim 2010
  15. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sğl canım elbette rabbim ne eylerse güzel eyler biz kullarına sabretmek düşüyo ve ben sabretmeye çalışıyorum sanırım karakter olarak olmaz dıe bişi yok dıe hayatımda bu kadar bocaladım iş veya diğer konularda yapamayacağım yoktur ben herşeyi yaparım edası bu olayda fos çıktı :KK70: inadım arnavut damarımdan gelıo galiba :KK70:DDDDD

16. 3 Ekim 2010
  17. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım teşekkür ederim önce ilgine ve inan anlıyorum gerçekten hala boğazımda düğümlenen şu ağlama krizlerime bende çoğu zaman engel olamıyorum antıdepresanlarla uyuyrm veya o anlık unutmaya çalışıyorum yaşadıım herşeyi kötü bi rüya gördüm diyorum sana sormak istediğim bi kaç şey var ben ilk ameliyatımı laproskopi oldum açık ameliyat benı hep korkuttu nedense ama yumurtam çatlamıo demişsin yumurtalık delme işlemini ilk defa duydum desem yeridir ????????? bana hiç boyle bişi önerilmedi bile ...
    benım tüp bebek öncesi adetlerim çok düzenliydi siklus sürem 28 günü geçmezdi ve kanamalarımda sadece tek problem aşırı sancım olurdu ...şu anda reglim acayip düzensiz ve estradiol 443 şaştım kaldım 59 olan estradiol yaşadığım bunca aşamadan sonra tavan yapmış durumda ustelik aylardan beri ağrı kesici bile almadım antidepresanlar haricinde ilaç kullanmadım :S anlamadım neden yukseldi bu hormon kendi kendinemi yoksa tüp bebekte ve sonrasında kullandığım progesteronmu yukseltti bilmiyorum tek bildiğim şu an reglimin 2, gunu ve en kısa zamanda gidip bi rahim usg çektiricem benım tuplerim hep açıktı bi tek kürtaj sonrası rahım ağzı yapışıklı olmştu şimdi önce tüplerime baktırcam sonra şu hormonumu tedavi ettiricem ve iyi bir dr. bulup önce yine bir aşılama denerim belki ama klomen kistlerimi büyütüyo ve yumurtam çatlamıo aşılamada kullanılan yumurta çatlatıcı iğne bende işe yaramıo tüp bebekte kullanılan yumurta çatlatıcı sanırım en güçlüsüydü onuda piyasa şartlarında zor bulmuştuk bakalım ne ise o olcak artık bazen sonuçları düşünmeden hareket etmek en iyisi düşün düşün yoruldumm sendende umarım en kısa zamanda güzel haberler alırım ...mirmirmirmir