yenidoğan bebeğe süt yeterli gelmediği için ek mama veren var mı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve merveseyy tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : merveseyy
  1. merveseyy

merveseyy canım oğlum benimmmmm.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benneyaptımki arkadaşlar ya ne olur cevap verin.benim bebeğim 3kilo 610 gr doğdu.ilk zamanlarda kilo kaybı oldu.doktorumuz sütün yetersiz geldiğini, ve böle giderse çocuk dahada zayıfalar serum takarız dedi.ek mama kullanmanız gerekiyor dedi.ben şimdi ilk önce emziriyorum sonra doymadığı için ek mamada veriyorum.milupalardan.ama bir yerdede okumuştum ki mama kullanan çocuklarda zeka gelişimi yavaş gelişirmiş süt kullananlara göre.doğrumu bu ?bana yardımcı olun.ama ben mecburum vermeye kilo mu kaybetsin oğlum.şimdi doyduğu için rahat uyuyo.daha 32 günlük.kilo almayada başladı.ama her mama verişimde ağlayacak gibi oluyorum.eşimde rahatsız bu konudan.ne yapcam ben yaaaa.süt arttırıcıda bir sürü şey kullanıyorum.psikolojim bozuldu artık....:KK43:
  2. 18 Kasım 2008
  3. kelebegim

kelebegim Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım sıkma sen kendini benim ilk bebeğim kızdı ve sadece mamayla büyüdü milupalarla daha sonra oğlum oldu oda sadece anne sütüyle büyüdü zeka olayına gelince kızım her zaman daha zeki oldu ve şu anda ikiside liseye gidiyolar kızım anadoluda oğlum meslekte hem bir yerde okudum tamam anne sütü çok elzem gerekli bişey ve sağlıklı ama mamayla anne sütünün zeka bakımından birbirine üstünlüğü yokmuş hem aç insan nasıl bilgi sahibi olabilirki ancak karnı tok bebekler oynamaya oynayarakta öğrenmeye başlarlar...
  4. 18 Kasım 2008
  5. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benim halini en iyi ben anlarım kullanmadığım şey kalmadı artsın diye yetersiz bir anne olduğumu düşünüp ağlıyodum hergün düşün 40 günlük bbeğim daha 390 gr almış bende içim cız ede ede azcık sabah vermek zorunda kalıyorum ağlıyor çünkü açlıktan uyumuyor ne yapayım
  6. 18 Kasım 2008
  7. merveseyy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    :)çok sinielerim bozuluyor.nasıl anneyim ben diye.oğlum gözlerimin içine bakarak ağlıyor.belliki doymamış.nasıl vermiyim mamayı...:KK43:
  8. 18 Kasım 2008
  9. ver canım ver mamayı.ben doğduğu ilk günden beri veriyorum..sezeryan doğum yaptım sütüm ilk 4 gün gelmedi..sonrada yetmedii.yani ilk günden beri mamada veriyorum..herikisinide seviyor.ilk başta anne sütüne daha düşkündü.zavallı çekiyo bişey gelmeyince oda pes etti artık.bende çok üzülüyorum.kesip kopartasım geliyor.kocaman ama içi boş.anlamadım gitti.yedimklerim beni şişirdi sadece.bugün hiçbir kıyafet bulamadım kendime.psikolojim bozuldu.sütüm olsa yanmıcam.boşa yedim ve şiştimm.süt uğrana herşeye razıydım ama olmadı olmuyorr.bebeğim 3 ay 7 günlük.ve kilosu iyi 6,400 gr.61 cm.sağlıklı olsunda mama yesin napimm.çok üzülüyorum ama onun keyfi yerinde.doyuyor ve öğreniyor herşeyi.hiç zekasında sorun yok bence.sende üzülme napalım.bizimde kaderimiz bu..ben bebelac kullanıyorum.hem yaradı bebişime hemde uygun fiyatı..aç kalmasında mama ver hiçbişey olmaz..benimki artık sadece gece emiyor.gece bile bazen yetmiyoo:KK43:
  10. 18 Kasım 2008
  11. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hiç canını sıkma süt olayının psikolojik olduğunu biliyosun.sen rahat ol.aynı yoldan bende geçtim kendini üzme.olmayınca olmuyor.sütün olmasada emzir.belki zamanla gelecektir.bir damlada olsa alsın bebeğin aşı niyetine.annelik zor ama yavrular için herşeye değer......
  12. 18 Kasım 2008
  13. free_love

free_love çikolatalı sos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya canını hiç sıkma benimde sütüm doyurucu değildi...milupa mama ile besliyorum oğlumu..için rahat olsun..çünkü mecburuz aç mı kalsın bebişlerimiz...yok işte sütümüz napalım...sağlık olsun
  14. 18 Kasım 2008
  15. hatice41

hatice41 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar anladımki çok yemekle süt olmuyor ben yemiyorum sütüm var sadece kıvırcık salatası yiyorum ,ve çok kilo verdim.
  16. 18 Kasım 2008
  17. arzum23

arzum23 melihin annesi melike Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde sütüm yetersizdi oğlum sadece bir günde 400 gr vermişti hastanede yattık serum verildi oğluma sarılık olabilir diye ışığın altında kaldı ne günlerdi anlatamam her gün ağlıyodum oğlumu öyle gördükçe.bir yandan mama verdim bir yandan emzirmeye çalıştım çok şükür zamanla sütüm geldi şimdi sadece anne sütü alıyor tosun oldu maşallah.önemli olan çocuğun sağlıklı olması mamayla büyüyen bir sürü çocuk var ama tabikide emzirmeye gayret et sürekli emdikçe sütün geliyor çünkü ayrıca moralinide bozma moral çok önemli emzirme döneminde.umarım sağlıklı bir şekilde büyütürsün yavrunu
  18. 18 Kasım 2008
  19. merveseyy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    herşeye kafasını takan bir ti,pim.birde moralim niyeyse hep bozuk.lohusalıktan mı ne?mutlu olmak için o kadar çabalıyorum ki...bazen sölenenler küçükte olsa ben kafamda bir dünya yapıorum onu.engel olamıyorumda.hele hele süt için......mama verme dediklerinde açıklamaktansa içime atıyorum çoğu şeyi.sanki ben çok isteyerek veriyorum...boğazıma koca bir düğüm oluyor.ama nafileeeee.....sütüm gidiyor sanki yavaş yavaşşşş....................................