Yenidoğan Apne Uyaran: RESPISENSE

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve tora tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

  4 Ekim 2008
  Konu Sahibi : tora
 1. tora

  tora Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  [​IMG]Yenidoğan Apne Uyaran: RESPISENSE
  www.medicalium.net

  Respisense Baby Monitör Yenidoğan apne (solunum Durması) Şüpheli bebeklerde Apneye karşı kesin çözüm sunan pratik bir cihazdır. Özellikle solunum durması durumunda 15 saniye sonra ilk uyaran titreşimle bebeği uyaran cihaz bebeğin nefes almamaya devam etmesi durumunda ikinci uyaran sesle hem bebeği hemde anneyi uyararak Apnenin sonlandırılması için kesin uyarıcı etkisi olan bir cihazdır.

  1- Kimler Respisense İhtiyaç Duyar ?

  Yeni doğmuş birçok bebekte önceden tahmin edilemeyen riskli durumlar meydana gelebilmektedir. Respisense 1 yaşın altında ki bütün bebeklerde önlem için özellikle onların ilk 6-8 ayında anne babalara tavsiye edilmektedir.  2- Respisense Monitör Ne İşe Yarar ?

  Respisense Monitör bebeğin tüm karın mide ve solunum hareketlerini algılar. Eğer bu hareketler kesilirse, yavaşlarsa veya yüzeyselleşirse cihazın içinde varolan reseptörler harekete geçer ve bebeğe uyaran vererek onun harekete geçmesini sağlar alarm sayesinde de bakıcının uyanmasını sağlar.  3- Neden Respisense ?

  Dünyanın ilk kablosuz monitörü olan Respisense Monitör kolay taşınabilir ve kolay kullanılabilir olması nedeniyle yenidoğan apnesinde şu an kullanılan karmaşık ve profesyonel kullanıcı gerektiren sistemlere göre büyük bir öncelik sağlıyor.

  Respisense Monitörler CE kalite belgelidir, 2001/95/EC ve 89/336/EEC TUV tarafından sertifikalandırılmış ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. Kalite ve güvenirliliği ilgili tüm kurumlar tarafından onaylanmış dünyanın en güvenilir cihazlarındandır.  4- Uyarılar Önlemler

  Her monitörün kullanım klavuzunda monitörün nasıl kullanılacağı detaylı olarak yeralmaktadır. Doğru kullanıldığı taktirde Respisense kullanıcısı yanlış alarmla karşılaşmaz.  Eğer respisense yerinden çıkarsa yada bebeğin bezi düşerse Respisense yine alarm vererek bakıcıyı uyarır.