yenidoğan bebeğin günlük süt ihtyacı ne kadardır???

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve benbilirim tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

8 Ocak 2010
    Konu Sahibi : benbilirim
  1. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızalr öncelıkle biliyorum her beebgın farklıdır dıyebılırsınız ama ortalam bişey öğrenmem lazım beebgım sarılık oldu kanı degıştı cok acıalr cektı galıba ıyı besleyemedım .dr sık sık emzır dedı.bugun sarjlı süt pompası ıle sagıp vermeye ve bu sekılde ölçmeye kaarar verdım .öğlen bir sagdım 50 ml cıktı.sonra doymadı birde 50 ml mama verdım.
    az evvel gene sagdım 60 ml cıktı bunla doydu .
    netten baktım gunluk 700 800 ml içer bebkler yazıyor bu doğrumu acaba .öle ise benım cok cok az .gercı 2öğünde böle oldu daha 24 saat denıcem işte.
    bana bıişeyler yazın lütfen bebegım 15 gunluk
    cocugun benım yüzümden hasteneler e düştü.ama suan ıyıleştık ona cok cok iyi bakmam gerektıgını anladım ılk bebegım cok deneyımsızdım bu bana ders oldu

because of you bunu beğendi.
  2. 8 Ocak 2010
  3. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım gçmiş olsun kendini üzme benim oğlum şuan 4 aylık oldu bizde sarılık atlattık doğduğnda ama kanı faln değişmedi 2 ay kadar sürdü sarılığı bol bol emzirceksin başka yapcak bişe yok benim ilk beşgün sütümde gelmemişti mama içirmiştim o dönem ve çok sık emzirdim sarılı olduğu içinde çok zor uyandırıyodum zor bir dönem ama atlatırsın üzme kendini bol bol emzir sütünü yetmediği yerde mama takviyesi yap sen emzirdikçe sütün artıcaktır bu dönem biraz fazlahassas bir dönem bebeklerin günlük oplam bir günde içmelri gereken miktar evet dediğin gibi 700 -800 ml yeni doğan yani senin miniş bbeğin sık sık acıkır çünkü bir seferde yiyeceği miktar 30 ml falandır onun için çabuk doyar çabuk acıkır bunlara dikkat et her istediğinde emzir geçmiş olsun

because of you bunu beğendi.
  4. 8 Ocak 2010
  5. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm cok sağol
    Allah yüzüme baktıda yavruma bişey olmadan bana bagışladı ya cok gecıksem yavruma bişey olsaydı.bu bana ders oldu
    canım dun cıktık hastaneden.kayınvalıdem hala emzır dıyor yok emmeyı unturu zaten ılkgunden böle dıye dıye basıma bunalr geldı keşke onalrı dınlemeden sagıp verseydım ölçseydım.yavrum doymamaılş demek:KK43:( ozaman canım benım cok az sütüm:KK43:( bir sagmaDA 50 ML CIKTI HEPSINI ıÇTı DOYMADI 50MLDE MAMA ıÇTı SIMIDE 60 ml içti doydı artık uyandırıyorum .yanı bir sagmada 50 60 ml gelemdı normalmı azmı
    cunkı 700 ml cok geldı

6. 8 Ocak 2010
  7. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğinin kilosuna bağlı süt ihtiyacı..700 800 cc 5-5,5 kg olan bir bebeğin ihtiyacı..doktora sormuştum o söylemişti..sen eğer emme sorunu yoksa neden sağıyorsun, makinadan daha çok çeker bebeğin..daha güçlü çektiği için..bende sağıyorum ama göğsümü boşaltmak için..bence emzir sonra sağki boşalsın tekrar süt olsun.ayrıca sürekli emeceği için sütün olur hep..daha senin sütün artar bence emzire emzire.olurda sütün biter doymadığını hissedersen mama verirsin az az..biz 3,5 aylığız mamayı az vermek için akşama kadar emziriyorum..

Son düzenleme: 8 Ocak 2010
  8. 8 Ocak 2010
  9. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bencede emzir canım çünkü bebek emdikçe daha çok süt gelir ayrıca ilk zamnlar 50 cc sağıyorum diyosun normal o zamnla çoğalır emmesi çok önemli sen emzir bebeğini bazen süt çok olur bazen az orası beli olmuyo ama kesinlikle sağmak yerine emzirerek bebeğinin karının doyur daha çok küçük sonra biberona alışrsa bir daha emmez dikkat et

10. 8 Ocak 2010
  11. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Bence sütün gayet yeterli bende sağdığımda 50 ml çıkınca üzülmüştüm doktora sorduğumda bebeklerin memeyi çok daha iyi boşalttığını ve emzirdikçe süt hormonunun daha çok salgılandığını söyledi. Yani bebeği emzirdikçe beynine mesaj gidiyor bebeğin daha çok süte ihtiyacı var diye ama sen emzirmediğin sürece bu mesaj gitmeyecek ve sütün azalacak ihtiyaç yok diye. O yüzden en az iki saatte bir emzir vazgeçme.

12. 9 Ocak 2010
  13. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benden kaç ml çıkıyor oğlum nekadar emiyor hiç bilmiyorum. Doymazsa zaten ağlar, uyumaz. Kilo da alıyorsa miktar hesaplamaya gerek yok süt zaten emzirdikçe artar. Kilo alımını kontrol etmen bence daha yerinde olacaktır, gerçekten ihtiyacı yoksa bence mama verme.

14. 10 Ocak 2010
  15. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ama kızlar benım meme ucumda yok silikon ucla emzırıyorum
    öle devam etsem olurmu dersınız

16. 11 Ocak 2010
  17. toboti

toboti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğin kilosu başına 150cc mama yada anne sütüne ihtiyacı vardır canım benim (günlük değer bu. sen keç öğün besliyorsan ona göre hesaplarsın)

18. 11 Ocak 2010
  19. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler canım