yenidoğan bebek bezi hakkında yardım

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sece tarafından 15 Aralık 2008 başlatılmıştır.

15 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sece
  1. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba
    doğum yapmadan önce bebek bezi stoklamak istiyorum ama kafam karışıyor primanın 1 numarası var 2-5 kg diyor prima 2 numarasıda 3-6 kg diyor bazıları 1 numara çok gereksiz ve daha pahalı o prematüre bebekler için diyor bazılarıda daha rahat ondan al diyor
    bende daha pahalıysa direk 2 numaradan başlıyım diyorum zaten prima pahalı birde niye fazla para veriyim diyorum ama bazende 1 paket alsammı diyorum
    bebeğimin ağırlığı şu zamana kadar normal hatta gebelik şekerim olduğu için ki bayramdada tatlıyı biraz kaçırdım bebeğimin iri olma ihtimali var sürekli kontroldeyim
    ne yapmam gerektiğine yardım edermisiniz?

2. 15 Aralık 2008
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğim de iriydi canım
    direk 2 numaradan başladık ve onu da sadece 1 ay kullanıp 3 e geçtik
    1 hiç alma bence.
    2 den de 2-3 paket yeter

4. 15 Aralık 2008
  5. sezin05

sezin05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bebişim 3.360 gr doğdu ben direk 2 numarayla başlamıştım. canım bence 2 numara al ama yinede sen bilirsin..2 numara 2 paket alsan yeter sonra 3 numaraya geçersin büyük ihtimal..

6. 15 Aralık 2008
  7. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    biz de 2 numaradan 2 paket falan kullandık.sonra 3e geçtik.1 numara alma 2 numara al ama 2-3 paket yeter fazla alma bence de.

8. 15 Aralık 2008
  9. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Bence kilosu normal gidiyosa 2 kilonun üzerinde doğacaktır zaten, o yüzden 3-6 kg alman daha doğru olur, bende öyle aldım.

10. 15 Aralık 2008
  11. Biromur

Biromur ``Birömür`` Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk önce 2-5 kilo aldım 2 paket kullandık
    sonra 3-6 aldık ondanda 2 paket kullandık sonra 3 e geçtik ondan baya kullandık şimdi 4 teyiz
    yani yenidoğan bezi 2 tane alsan yeter

12. 15 Aralık 2008
  13. _davidof_

_davidof_ ღ♥...pяєиsєsiM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım 3.250 gr doğdu. 2-5 kilo kullandım bir paket. Yada iki paketmiydi hatırlamıyorum tam olarak :eek: Gayet rahat kullandım yaklaşık bir ay boyunca. Sen bir paket al 2-5 kg bence canım :eek: Stok yapacaksan 2 paket 3-6 kilo da al. Sonra 3 numaraya geçersin. Ama bence stok yapmana gerek yok bittikçe alırsın olmazmı boşuna yer kaplamasın kaydirigubbakcemile3

14. 15 Aralık 2008
  15. emhal

emhal Guest

merhaba bence stok yapmana gerek yok.Çünkü aldığn bebek bezinin bebeğine alerji yapma ihtimali olabilir.bittikçe alırsın.Allah bebeğini sağlıkla eline almanı nadip etsin.

16. 16 Aralık 2008
  17. Castefella

Castefella Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    Canım öncelikle sağlıcakla kucağına almanı nasip etsin inşallah rabbim bebişini :Saruboceq: Benim kızım 3.600 gr doğmuştu Bebekler doğduktan bir günsonra hemen en az 400-500 gr şişlikleri gittiği için 1 paket 2-5 kg prima kullandık sonrada 3-6 kiloyu uzun süre kullandık bence en çok onu stokla ve sonraki boydan da 2 paket falan alŞeniz

18. 16 Aralık 2008
  19. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler arkadaşlar öncelikle benim yanımda kalabilecek birileri yok var aslında ama ananem yada küçük kızkardeşim ve eşim tabiki ilk doğum olunca insan biraz acemilik yaşar diye panikliyorum stok yapmamın sebebi o yüzden bir aksilik olursa onu bunu almak için koşturma olmasın arkadaşlarımda ya bekar yada hiç çocukları yok herkes acemi yani
    ben prima mega paketten 2 tane aldım 2 numara tabi bebeğimin ağırlığına göre son zamanda alırsam 1 numaradan 1 paket yada hiç almam gerekmezse sağolun yardımlarınız için allah hepinize bebişiniz ve sevdiklerinizle sağlıklı uzun ömürler nasip etsin