yenidoğan bebek için prima kullanmak şartmı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve ozlem28 tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bebek bezi olarak ilk doğduklarında primadan başka kullanmayın çabuk pişik oluyormuş diye duydum. hepiniz primamı kullanıyorsunuz. bezin 1 numarasından 2 paket aldım. 2 numarayıda evy baby aldım. ama korkuyorumda pişik olurmu değiştirirsem diye. eşim ve ben prima kullanmayı istemiyoruz türk malı kullanmaktan yanayız.

2. 3 Mayıs 2010
  3. gulucuk_sevval

gulucuk_sevval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben prima kullanmıştım ama değişik marka kullananlar var çevremde.benim kızımda ilk zamanlar pişik çok oluyordu,sık sık kaka yaptığı için.o yüzden başka bez denemedim.ama nasıl alıştırırsan öyle gider bence.evy baby iyi diye duydum ben kremli olduğu için.kızım 16aylık.bende deniycem evy baby.büyüdü artık.bence bezden daha önemli şey ıslak mendil.

4. 3 Mayıs 2010
  5. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    evet bebeğe pişik yapan bez değil ıslak mendiller,bir de bezin bebeğin altında kalma süresi önemli.benim oğlumun altı doğumdan sonra hastanede yattığımız iki gün içinde çok fena pişik oldu.sebebi alt temizliğini hemşireler yapıyordu,ıslak mendille siliyorlardı.birde ben acemiydim,ne kadar zamanda değiştirilmesi gerektiğini bilmiyordum,ben uyarmayınca hemşireler değiştirmedi,uzun kalınca da pişik oldu.prime kullanmazsan pişik olur diye birşey yok,markası ne olursa olsun bebeğin altını temiz tutarsan pişmez.ben ilk 2paketi molfiks kullanmıştım.ayrıca 4aylık oğluma doğduğu günden beri ıslak mendil değil,ıslak pamuk kullanıyorum.kesinlikle tavsiye ederim.küçük bir saklama kabı veya dondurma kutusu ayarlayın,içine pamukları parçalayıp üzerine ılık su dökün bebeğin altını temizlerken bunu kullanın.ıslak mendillerin markası ne olursa olsun,sonuçta kozmetik ürün,içinde kimyasallar var,bebeğin teni çok hassas,yazık.üstelik pamuk çok çok ekonomik oluyor.

6. 3 Mayıs 2010
  7. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    biraz önce bez markalarının int.sitelerine üye oldum. üyelere numune gönderdiklerini duydum. ama bir onu, bir bunu deneyeyim derken pişik etmeyeyim birde çocuğu. sık bez değiştirmekte sanırım iyi olmasa gerek. ama denemedende nasıl anlayacaz hangi bezin iyi geldiğini..

8. 3 Mayıs 2010
  9. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bende primanın yenidoğan 1 numarasını aldım şimdilik.şimdilik diyorum çünkü yengemde ilk ay bunu kullandı.yenidoğanlar için bebek bezinin 1 ve 2 numarası çok iyiymiş.yeni doğana özel yapıldığı için.fakat bebek büyüyünce bezinin markasını değiştirdi.çünkü eskisi kadar korumuyordu bebeğin poposunu.ıslaklığıda cok çekmiyordu.molfixe geçti.suan bebeği 9 aylık hala molfix kullanıyor.ve cokta memnun.ıslak mendile gelince herzaman niveanın parfümsüz olanından yanayım.bebeğin poposuna zarar vermiyor.üstelik kremli olması cabası.ben stoklamaya başladım bile.:)

10. 3 Mayıs 2010
  11. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben iki paket molfiks aldım ablam bu markayı kullanıyordu çokta memnun bende oyüzden aldım.bence bezler değilde bebeğin temizliğiyle ilgili olabilir pişik ıslak mendili nıyeyse kımse tavsiye etmiyo

12. 4 Mayıs 2010
  13. yeniannecik

yeniannecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oğlum 3 aylık prima kullanıyorum.ıslak mendil de nivea var.hiç pişik olmadı şimdiye kadar.evy baby de kullandım 2 paket.mis gibi kokuyor.güzeldi

14. 4 Mayıs 2010
  15. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    bende prima aldım hast cantamada ondan koydum ıslak mendıl konusu bnde dydum kullanmayın dıo doktrlar pamuğu ılık suya batırıp temzleyn dıolar

16. 4 Mayıs 2010
  17. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım 1 yaşında doğduğundan beri prima kullanıyorum bende hiç ıslak mendil kullanmadım doktorda tavsiye etmedi ne olursa olsun ıslak mendil sonuçta kozmetik kesinlikle kullanma dedi ama benim kızım çok pişik oluyodu halada olur ben 3 tanesini denedim bezdende yapabilir dedi doktorumuz molfix kalın bi peçete gibi prima zaten her zaman kullandığım bide huggies çok güzel ama onunda bacak arası inceliyi yok ondan istemedim prima gece deyiştirmiyorum şimdi uykusu bölünmesin diye o yüzden gayte güzel emiyo ve çıkarınca görüyorum ki poposu kuru

18. 4 Mayıs 2010
  19. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    çocuk doktoru bi tanıdığımda ıslak mendil illaki kullanılacaksa ılık suya sokulup sıkılıp öyle kullanılmalı demişti.aklınızda bulunsun