yenidoğan sarılığı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU1 tarafından 17 Mart 2008 başlatılmıştır.

17 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar bebeğime 3.gününde sarılık testı yaptırdık..bilurbin düzeyi 13 çıktı..doktor fototerapi dedi..bende doçentt bir akrabamız var çocuk doktoru..ona sordum..13te hastaneye yatırılmaz her çocuk olur bu kadaer sarılık dedi..hastnede birde mikrop kapabilir diye yatırmadık..3 gün sonra tekrar test yaptırdık 12.5 çıktı..düşmeye başlamıştı..30 günlük oldu bebişim ama gözlerinde ve burnunda sarılık var..ne yapıym bilmiyorum..tekrar test yaptırıymmı?ama bebişin ağlamasına dayanamıyorum kan alınırken..değerin kaç olması gerekiyo acaba..ne diyosunuz kızlar...üff çok canım sıkılıyoo..

2. 17 Mart 2008
  3. melser

melser Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bebeğime 4. gününde yaptırdım12.9 çıktı doktor yarın tekrar test yapalım dedı kan alcaklar dıye bıraz daha zaman gecsin dedim götürmedım ama geçti sarılığı sık sık emzir atsın sarılığı üzerinden

4. 17 Mart 2008
  5. ayxsxe&serkan

ayxsxe&serkan BİRİCİKLERİMMMMM.. :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlarrrrrrrrr ne kadar dogrudur bilmem ama all basmaması içinn kırmızı eşarppp sarılık olmaması içinde sarı eşarp örterler 40 gün boryunda bebeğin beşigine ana kucagına yani bebek uyudugunda bunu yüzüne kapatırlar.. eltim yaptı sarı ve kırmızı eşarpp allah izin ederse nisan annesi oda.. bende yaptıracam anneme.....deneyin istersenizzzzzz..... antalyada pek çok köyde kullanıyorlar.

6. 17 Mart 2008
  7. minta

minta Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bebeğim sarılık geçirdi.sarılığı fark ettiğimizde 7günlüktü.ve bilirubin değeri 17 çıkmıştı:KK43: (ve en yüksek ve tehlikeli değer 20, 10 ve aşağısı normal )
    hast.ye yatırmadık.eşim, fototerapi cihazını kiraladı(çocuk doktorunda varmış çok şükür.bir gece cihazda tuttuk.ertesi gün12ye düştü.en son 7ye düştü.yani toplamda 5kez topuktan kan aldırmış olduk bebeğimden:KK43:( canı yandı ama neyapalım kontrol altınta tutmalıydık. sarılık olan bebekler bol bol idrar yaparak biliruminleri vücutlarından atıyorlar fototerapi cihazındayken ve sonrasında bol bol emzirdim ve serum içirdim damla damla..sabaha kadar uyumadım..Allaha çok şükür ki sarılığı geçti.
    size tavsiyem her bebekte olabiliyor.endişelenmeyin kontrollerini aksatmayın.bebeğinizin canı yanacak ama bu kontroller onun sağlığı için..bir de bol bol emzirin,serum ya da kaynamış su verin.
    çok geçmiş olsun

8. 17 Mart 2008
  9. FERAYKANAL

FERAYKANAL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım geçmediyse götür dra derim ne olur olmaz için rahat olur en azından

10. 17 Mart 2008
  11. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim kızımda 1 haftalıkken sarılıktan dolayı yattı sarılık değerimiz 17,5 di...24 saat çift fototerapi gördü 12 ye düştü taburcu olduk 15 den yukarısı tehlikeli....

12. 17 Mart 2008
  13. EU3

EU3 Guest

canım çok geçmiş olsun benim kızçenin de sarılığı cuma günü 11.3 çıktı. doktoru takibe alalım dedi.bu gün yine doktorundaydık şükür gerilemeye başlamış. sarılık gözde başlayıp yüze ve en son bacaklara iner biterkende bacaklardan yukarı doğru bittiğini fakat yüzün ve gözün zaman aldığını tedirgin olmamamı söyledii.

14. 17 Mart 2008
  15. sevil28

sevil28 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğim şuan 2 aylık,doğduktan 1 gün sonra kan tahlilinde sarılık 13,5 çıktı.Doktor hastaneye yatıralım dedi,1 gece fototerapi gördü,dört gün gündüz fototerapi gördü yatmadan ve ayrıca 5 gün hap kullandık.En son tahlilde 5,5 çıktı sonuç.Doktor bizi telaşlandırdı,Başka bir doktora gitmedik ve doktor ne dediyse yaptık şuan çok şükür birşey yok.

16. 18 Mart 2008
  17. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun canım benim oğlumda yattı doğduğundan 2 gün sonra yattı 15 çıkmıştı değer 4 gün yattı düşmek bilmemişti en son gün 12 ye düştü bir ayda zor attı tamamen sarılığı en son gözlerinde bitti ama sarılık bitti oğlum büyümeye başladı günden güne değişiyor şimdi oğlum 2 ay 9 gün oldu doğalı.

18. 18 Mart 2008
  19. EU1

EU1 Guest

saolun kızlar..gözden en son gidiyormuş sarılık...yani 2 aylıkken tamamen gidermiş..12.5 e düşmüştü..yani başka yerinde sarılık yok..kan aldırma diyo o tanıdığımız doktor..2 aya kadar geçer dedi...ya bilmiyorum..düşen sarılık geri çıkarmı ki...yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızım