yenidoğan sarılığı

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve pitane tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : pitane
  1. pitane

pitane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim 6 haftalık bir oğlum var henüz sarılığı geçmedi değeri 11 civarında doktor uzun sürebilir dedi ancak ben çok endişeleniyorum ne yapabilirim

2. 20 Eylül 2008
  3. EU3

EU3 Guest

öncelikle geçmiş olsun canım benim sarılık için bildigim en ii ilaç bol bol emzirmek ve bebegi aydınlıkta tutmak( gece dahi ışığı kapatmadan)

4. 20 Eylül 2008
  5. canım hiç üzülme değeri azmış önemli olan bu değerin artmaması.her yeni doğanda oluyor.hergun banyo yaptır bol bol emzirerek gecer emerek ve kakasını yaparak sarılığı atar.ayıca sarılık uyku yapar bebekte buyuzden bebeğini 2 yada 1 saatten fazla uyutma .uyudukça sarılığı artar.uykudayken bile emzir sütündeli protein sarılığı geçiriyor.geçmiş olsun .üzülme canım benim beeğimde olmuştu değeri 12ydi ve sürekli uyuyordu bizimki uyandırmak hiçde kolay olmuyordu ama düştü sarılığı bir haftada.

6. 20 Eylül 2008
  7. bebexgximveben

bebexgximveben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumunda maşallah hemen gecti sarılığı bol bol emzirdim inanın anne sütü herşeyin dermanı sürekli emzirmek en iyi ilaç yavrumun kulağı ağrıyodu ilaç bile pek fayda etmedi biraz süt damlattım sonra sakinleşip yattı sürekli emzirirn kızlar hepinizin bebeişlerini öpüyorum...

8. 20 Eylül 2008
  9. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Değeriniz düşük çok şükür ki.
    Benim kızımda 14 küsürdü.
    Gece her saat başı kalkıp emzirdim ve düşmeye başladı.
    Sizde bol bol emzirin.
    Düşecektir işallah.

10. 21 Eylül 2008
  11. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

benim kızımda sarılıktı bi gece ışıkta bile yattık.sonra yavaş yavaş düşmeye başladı arkadasların dediği gibi bol bol emzir canım.kızım 1 ay 23 günlük oldu hala az da olsa sarılığı var doktor yavaş yavaş düşer dedi.valla uyku yapar diyolar sarılık ama benim kızım gündüzleri nerdeyse hiç uyumuyo.birde yüzüne bakıp hala sarı bu cocuk demeyin.ilk önce siz kendinizi artık sarılık değil diy e inandırın.

12. 21 Eylül 2008
  13. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım hiç korkma emzir sürekli.ben sezeryanla doğum yaptım.sütüm 3 gün sonra geldi.bu süre zarfında kızım sütümü alamadı.sonuç gözlerinin içi bile sapsarıydı.soluğu zeynepkamil çocuk hastanesinde aldık.kan verdik.sarılık değeri 17 küsürdü.doktor hemen yatış yapıcam değeri yüksek dedi.küveze koyacaklardı kızımı.Allahıma şükürler olsunki küveze koymadan sütüm geldi.doktora sütüm geldi ne yapayım dedim.sütünü sağ biberonla bebeğine ver.yarım saat sonra tekrar kan ver dediler.aynen bizde öyle yaptık.sonuç değerleri hemen düşmeye başladı.doktor istersen küveze koymayalım sen sık sık emzir.15-20 dk bir ver.senin kızının derdi anne sütü dedi.gerçektende öyle oldu.15 gün sonra tekrar kan verdik.sarılığı bitmiş dedi.çok da güzel kilo aldı.şimdi o kadar almıyor çok hareketli.kızım 5 aylık çünkü.sana tavsiyem sık sık emzir.birde yakasına altın tak.yüzündeki sarılığı alıyor.yada sarı bir yazma tak başına.Allah şifasını verir yeterki sende moralini yüksek tut.çünkü sütü etkiliyor.bebişini sütünden mahrum etme.:sm_cool:

14. 22 Eylül 2008
  15. reyhan1302

reyhan1302 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    korkmana gerek yok cici annecik
    benim kızımda ilk 17 lerdeydi 14,11 derken düştü bol bol emzir yogun olan bı arkadasımın bebegı ışın tedavısı gordu o bıle korkulacak bısey degıl sadece önlem sen içini ferah tut ama emzirmeyi ihmal etme bu doktor tavsiyesi çünkü
    geçmiş olsun...

16. 22 Eylül 2008
  17. reyhan1302

reyhan1302 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gün ışığıda önemliymiş

18. 24 Eylül 2008
  19. minenil

minenil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiç korkma canım yazılanların hepsi çok doğru benim kızım da geçirdi yenidoğan sarılığı ve hatta sütüm yeterli olmadığı için baya da uzadı en sonunda drumuz mama verdirtti ben ısrarla mama vermemiştim çünkü o zamana kadar anne sütü diye diretmiştim ama olan evladıma oldu boşu boşuna uzadı sarılığı mama vermeye bi başladım çarçabuk düştü değerleri. eğer sütün yeterli miktarda varsa en iyi ilaç sık sık uykudan uyandırma pahasına emzirmek bıkmadan usanmadan emzir bebişini.bi de gün ışığı muhakkak... sıkma canını tatlım oğluşun atlatır hemen:teselli:a.s.