Yepyeni bir doğum kontrol yöntemi

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve EU2 tarafından 2 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

PERSONA, vücudun doğal dengesine dokunmadan uygulanan doğum kontrol yöntemidir. Vücuda herhangi bir madde veya kimyasal ilaç ya da rahim içi araç vb. almadan, yalnızca idrardaki hormon seviyelerini ölçüp yorumlayarak tamamen doğal bir korunma sağlar. Bu yöntem, özellikle periyod dönemleri 23-35 gün arasında değişen (adetin ilk gününden yeniden adet görüleceği güne kadar olan süre) prezervatif, dogum kontrol hapı veya rahim içi araç gibi korunma yöntemlerini kullanmak istemeyen, ileride çocuk sahibi olmayı planlayan ve düzenli bir ilişki yaşayan kadınlar için uygundur.

PERSONA, bir el Monitörü ve kullanılıp atılabilen test çubuklarından oluşur. Test sırasında test çubukları üremeyi kontrol eden çok önemli iki hormonu (östrojen ve LH) idrarda tespit eder. Bunlar Monitörün algılayıp yorumlayabileceği şekle dönüştürülür. Monitör, toplanan ve yorumlanan bu hormon bilgilerine dayanarak önümüzdeki 24 saatin YEŞİL veya KIRMIZI gün olduğunu ortaya çıkartır ve bunu ışıklarıyla kullanıcıya bildirir. Yeşil ışık, başka bir koruyucu kullanmadan ilişkinin gerçekleştirilebileceğine işaret eder.

Bağımsız araştırmalara göre PERSONA, kullanım kılavuzuna bağlı kalınarak ve tek doğum kontrol yöntemi olarak kullanıldığında % 94 güvenlik sağlar.

2. 2 Ağustos 2008
  3. zuzu88

zuzu88 Kuş konuşsa uçarmıydı? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aslında güzel bişey ama evli olsam güvenemem yinede ya bozulursa nolcak :)

4. 2 Ağustos 2008
  5. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    valla güzelmis ama makine sonucta her an sasabilir güvenilmez.paslasim icin tsk canim

6. 2 Ağustos 2008
  7. EU2

EU2 Guest

işlemin gerçekleşemeyeceğini XX İŞARETİ İLE VERİYOR.YANİ BU İŞARETİ GÖRDÜĞÜNÜZDE İŞLEMİN YAPILAMADIĞINI ANLIYORSUNUZ.DOLAYISI İLE KAYGILANMANIZA GEREK YOK.

8. 2 Ağustos 2008
  9. EU1

EU1 Guest

garip ya, fazla teknolojik :) gerçi takvim yönteminden filan daha güvenilirdir heralde..

10. 2 Ağustos 2008
  11. amaaaan hele bi olsunda bi düzüne doğurcam.......:roflol:

12. 3 Ağustos 2008
  13. fizikci_83

fizikci_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım paylaşım iiçin çok saol ben bazı sağlık sorunlarım yüzünden hiç korunamayacağım buna çok sevindim paylaşım iiçin saol öptüm

14. 8 Kasım 2009
  15. benim_adim_yar

benim_adim_yar Sensizlik cok zor... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Testlerde en garanti cihaz Cyclotest 2 plus cikmis arkadaslar...
    Hem daha garanti, hem de Persona`dan cok daha basit kullanimi...

16. 8 Kasım 2009
  17. eda

eda Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler ama güvenli gelmedi bana. sanki test yapar gibi birşey.::1rolleyes:

18. 8 Kasım 2009
  19. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    banada pek güvenli gelmedi en güzeli extradan kondomda kullanmak.