yerel farklılıklar..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Nadas tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Nadas
  1. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    hepinize merhaba kızlar..
    eminim ki aranızda kültürünü yaşayışını bilmediğiniz farklı memleketlerden
    kişilerle evlenenler vardır.benim annemde babamda aynı memleketden
    ama annem herzman bana farklılıklar olunca sorun olacağını empoze etmeye
    çalışıyor ben onun niyetini az çok anlıyorum bir de sizlerin bu konuda ne düşündüğünü
    merak ediyorum..farklı kültürden biriyle evlenip sorn yaşayan var mı aranızda
    off bu annem kafamı çok karıştırıyor...benneyaptımki

2. 13 Ocak 2009
  3. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Evlilik çok yönlü olan bir beraberliktir. Evlilikte duygusallık, cinsellik, ekonomik paylaşım, ev içi sorumlulukların paylaşımı, fikrî beraberlik, anne-babalık,farklı bakış açıları gerektirir. Bu bakış açılarının edinilmesinde içinde yaşanılan kültürün etkisi çoktur. Bu nedenle öğrenilenler doğrultusunda beklentiler farklı olmaktadır,bu da çoğu zaman problemlere neden olabilmektedir.

4. 13 Ocak 2009
  5. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de, eşim de, farklı kültürden insanlarız... ama hiçbir anlamda sorun yaşamadık.. yemeklerimiz bile farklıdır.. fakat insanlar birbirlerini sevdikten sonra, her türlü sorunun üstesinden geliyor.. zaten birbirinizi seviyorsanız eğer, aşk evliliği yaptıysanız, eşler zamanla birbirlerine benzemeye başlıyor ister istemez.. ortak bir paydada birleşiliyor..

6. 13 Ocak 2009
  7. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu konu çok hassas ve karışık bir konu ve asla belli olmayacak bir konu...biz eşimle aynı memleketlerin ama çok farklı kültürlerin çocuklarıyız..ama aramızda bu yüzden hiç bir sorun çıkmadı....başka sorunlarımız var o ayrı konu....

8. 13 Ocak 2009
  9. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    seninle aynı topraklarda büyümüş aynı kültürde yetişmiş biriylede anlaşamayabilirsin.. aynı memlekette büyüdük kesin anlaşırım farklılık olmaz diye bir garanti olamaz..
    aynı memlekette büyümüşsünüzdür ama hayata farklı pencerelerden bakmışsınızdır..
    önyargılı olmamak lazım...

10. 13 Ocak 2009
  11. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Farklı bakış açılarına saygı,sevgi,hoşgörü muhakkak üstesinden gelir a.s

Prensiplerinden taviz vermeyen insanlar bu konuda zorluk çekebilir :nazar:

12. 13 Ocak 2009
  13. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

aynı şehir aynı memelket hiiç fark etmiyor,
    yetiştirilme tarzları farklı olur,anne ve babanın verdiği eğitim farklı olur,
    bunların hepsi evliliği etkiler...sadece ayrı memleket diye bakamayız...

14. 13 Ocak 2009
  15. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    Beraber olduğun kişi senin bulunduğun ortamın kültürünü yaşıyorsa pek farketmez anlaşabilirsiniz.Fakat ailesi farklı bir kültüre sahipse beraber olduğun kişi onların yanında onlar gibi davranıyorsa bir soru işareti ..... ? çok göreceli şeyler bunlar detaylara çok dikkat etmen lazım

16. 13 Ocak 2009
  17. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    memleket farkı demeyelim de kültür farkı çok önemli...benim beraber olduğum insanla ve ailesiyle kültürlerimizin tamamen aynı eşit olması gerekir.yoksa ne benim ailem ne onun ailesi memnun olur bu durumdan.hiçbirimiz anlaşamayız...yörelere göre gelenek görenek var.ben mesela asla başka gelenek göreneklere göre yaşayamam yaşamak da istemem.annen haklı canım...şimdi olmasa da sonradan problem yaşayabilirsin...

18. 14 Ocak 2009
  19. cimcimooo

cimcimooo Guest

bir söz vardır '' -bu- dahil bütün genellemeler yanlıştır'' diye.annenin yaptığı genelleme doğru olsaydı bu mutlu bir evlilik için çook önemli bir kriter olurdu ve herkes kendi kültüründen bir adamla yada kadınla evlenir mutlu olurdu.hatta hatta bütün akraba evlilikleri en güzel en mutlu evlilikler olurdu.
    kardeşler arasında beş parmağın beşi bir olmazken bile aynı memleketin aynı ırkın yada aynı mezhebin insanının bir olması mümkünmü hiç.kesinlikle katılmıyorum.hem ailenin yetiştirme şekli,kişinin çocukluktan çıkıp bir birey olurken ki hayat bakış açısı,kişiliği,aldığı eğitim bunlar -kültürünü- fazlasıyla etkiler şekillendirir.