Yerimde olsanız????

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve chealnadle tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : chealnadle
  1. chealnadle

chealnadle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,
    2009 ocak annesiyim..bu sene başında yani kızçe 1 yaşını doldurunca çalışmaya başladım.kızıma bakıcı bakıyor....çok memnunum bakan kişiden..tek sorun kendi evinde bakıyor...her sabah babası bırakıp akşamları alıyor...sorun da burada...eşim artık iş nedeniyle haftaiçleri şehir dışında...yani bakıcıya bırakma şansımız yok...bakıcı bize gelemiyor...haftaiçi kız da bakıcı da kalıyor bu aralar...ben de gün aşırı gidiyorum ve ben de orada kalıyorum....ama bu böyle nereye kadar....kreş düşündüm...evin oradakilerin saati uymuyo...bugün işyerinin yanında buldum bi tane...benimle servisle gelecek benimle dönecek...ama bilemiyorum...korkuyorum daha kreşe vermeye...bakıcının bakımından da herşeyinden de memnunum...ama kızım olmadan akşamları evde yalnız...çok kötü oluyorum....ne yapacağımı bilemedim...siz benim yerimde olsanız????bakıcı yerine kreşe giden minik var mı aramızda???
    öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum

2. 5 Mayıs 2010
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    3. bir seçenek olarak başka bakıcı bulsanız.
    bana iki seçenek de çok sıcak gelmedi açıkçası.
    sizden ayrı başka bir evde uyuması çok sağlıklı değil gibi. kreş ise; bu ayrı kalmaktan bir nebze daha iyi ama gene de çok küçük daha bebecik.
    ne bileyim benim en aklıma yatan başka bakıcı

4. 5 Mayıs 2010
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Bebeğiniz şimdi ne kadarlık? 16 aylık filan anladığım kadarıyla. Kreş için birkaç ay daha beklese daha iyi olur tabi ama şu durumda ya bu bakıcı ya kreş diyorsanız ben kreş derim. Sizden ayrı uyuması doğru değil psikolojisi açısından, Hem servisle sizinle gelip giderse kendini gün içinde de size daha yakın ve güvende hisseder. 1 yaşında bile kreşe giden bebekler var artık.

6. 5 Mayıs 2010
  7. _sinemis_

_sinemis_ KaNaTSıZ MeLeĞiM :) Pro Üye

Beğenildi:
    129
    Ödül Puanları:
    153
    herşeyden önce ayrı kaldığın için kızının psikolojisini düşün gündüz yoksun akşam göremiyor seni özleer hem sende dayanamazsın .ben akşamları tek olmaktansa kızında sensiz kalmasındansa kreşe verirdim.beraber gider gelirsnz ne güzel işte

8. 5 Mayıs 2010
  9. chealnadle

chealnadle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet bunu da düşündüm ama saatlerim uyumsuz...sabah 06,30 da gelecek 19,30 a kadar kalacak...ve sadeca bakmayacak gelişimine katkısı olacak; oyunlar oynacak; dışarı çıkartabilecek....işte böyle bi kadın bulmak zorrr

10. 5 Mayıs 2010
  11. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bencede canım başka bir bakıcı bulmaya çalş çocuk evinden soğuyacak
    kreş aslında kulağa sıcak geliyor ama kızın daha küçük
    2 yaşına gelince verebilirsin iki yaşı tam öğrenme evresi şarkılar oyunlar öğrenir hiç sıkılmaz
    ama şuan için başka bir bakıcı bulmam en iyisi gibi
    oda hemen bulunmaz

.

12. 5 Mayıs 2010
  13. _sinemis_

_sinemis_ KaNaTSıZ MeLeĞiM :) Pro Üye

Beğenildi:
    129
    Ödül Puanları:
    153
    canım sen en iyisi iyi bir bakıcı bul .sabah çok erken bi saat yazık çocuğa bir sürü işsiz anaokul öğretmeni vardır iyice araştır tüm topiklere yaz bi şeklde bulursun

çocuklarımızn hayat mücadelesi daha doğduğunda başladı gelecek nesilde ne bekleyebiliriz ki bu yaşta hayatın zorluklarına başladılar bile .bende bir çalışan anne olarak hep bunun ezikliğini yaşayacağım bunu düşünmek beni mahvediyor:gitme:

14. 5 Mayıs 2010
  15. Tupenga

Tupenga Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bakicinin gelme imkani hic mi yok canim yani illa siz mi birakiyorsunuz bebisi ona?yani bencede baska bir bakici bulun olmaz ki böyle senin bebisin o baskasinin evinde ne isi var bebisin piskolojisi icinde hic mi hic iyi degil kafasi karisir yavrucagin,kres icinde biraz erken gibime geldi bir yasindaymis beni iki yasinda bile almamislardi :ecrin_bebek: almanyada anca 3 yasina yakin oldugumda mecburi aldilar annem bakamyiordu diye bana yani yeni bakici tek cözüm iyice arastirip bulursunuz insallah en kisa zamanda ayni sehirde olsak ben bakardim canim sempatiksalakcinni ama sizin evde cünki bizde pisi pisi var

16. 5 Mayıs 2010
  17. chealnadle

chealnadle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sormayın ya içim bulanık kafam karışık...aradığım gibi kadın hemen bulunmaz....bulsam da en az 1 hafta beraber olmalıyım ki öğrensin..işten izin alamam...kızım bakıcısını çok seviyo....orada mutlu...karı koca bakıyorlar...dede dede diye bakıcının eşinin peşinden koşuyor....normalde eşimin şehir dışı muhabbeti olmasa hiç sorunumuz yoktu...kafam çok karışık...bir an önce kızım için en doğtu kararı almalıyım :KK43:

18. 5 Mayıs 2010
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    eşinin şehir dışı işi sürekli mi olacak
    bir de bakıcının evi çok mu uzak. siz iş çıkışı alıp eve gelseniz