yerlesme kanamasi hakkinda

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Zumrut tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Zumrut
  1. Zumrut

Zumrut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 5 haftalik hamileyim. Aksam cok hafif pembe kanama geldi tuvalet kagidina silince...
    Damla damla degil yani sadece silince gelio...

Endiselenmem gerekiyo mu??
    Agrim yok, sadece belim agiriyo...
    Is de yapmadim cok fazla... :eek:lmaz:

2. 18 Şubat 2010
  3. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    eşinle beraberlik olduysa, o da sebep olabilir.. artıp artmadığını sürekli kontrol etmelisin.. doktora başladıysan telefonla bildir gönlün rahat eder. geçmiş olsun arkadaşım.. hayırlısıyla bebeğine kavuşursun inşaAllah

4. 18 Şubat 2010
  5. ezel_72

ezel_72 Kötü Kedi Şerafettin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende iki aylık hamileyim..kahverengi lekelerim oldu geçen hafta bu hafta progestan isimli ilaca başlamam gerekti iki gündür kullanıyorum..bel ağrım vardı o da kayboldu..hemen doktorunla görüşmeni öneririm..ilk üç ay biliyorsun her zaman risklidir..şimdiden geçmiş olsun..sorunsuz bir hamilelik yaşarsın inşallah..

6. 18 Şubat 2010
  7. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Eğer hala devam ediyosa , bi an önce doktorunla görüşmelisin.benimde 6. haftada olmuştu , kısa süreli kanamanın ardından 1 hafta kahverengi akıntı devam etti.Doktor progestan verdi günde 3 tane.

8. 18 Şubat 2010
  9. 242007

242007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım vakit kaybetmeden doktoruna görün.önemli olabilr.benimde kahverengi lekelenmelerim oluyo.doktorum ilaç verdi.Allah yardımcımız olsun.bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

10. 18 Şubat 2010
  11. Zumrut

Zumrut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Tesekkur ederim Kizlarr...
    Ara ara tuvalete gidince geliyor yine... Doktora gitsem bile aile doktorum pazartesine kadar tatilde oldugu icin diger doktor ilgilenmicek...
    Miktarinda artis yok ama kontrol ediyorum surekli.. rengi kahverengi gibi oldu bugun zaten.
    Panik yapmak istemiyorum ama artarsa eger o zaman goruncem doktora insallah....
    bilmiyorumkismile

12. 18 Şubat 2010
  13. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2 kez kanama yaşadım bu hamileliğimde.günlerce hastanede yattım.ama benim biranda kanamam gelmişti.daha öncesinde pembe akıntı falan yoktu.10.haftama kadar kahverengi lekelenmelerim oldu.ondan sonra kesildi.allahıma şükür şimdiye kadar olmadı.sende ne tür kanaman olursa olsun kahverengi,açık pembe,koyu kırmızı mutlaka doktorunla görüşmelisin.kesenin etrafında kanama olabilir.bunu mutlaka doktorun ultrasonla değerlendirmeli

14. 18 Şubat 2010
  15. PrensesEla

PrensesEla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben zumrut, yeni bir kullanici adi aldim...

Ya acikcasi burada gitsemde pek ilgilenmiyorlar 3 aya kadar..
    Mesela sali gunu gittim sadece soru sordu ve yolladi. Jinekologa gondericek baskada yaptiklari bise yok.
    Gitsemde bakmazlarki ultrasonla.. herseyi oluruna birakio bunlar...:umursamaz:

16. 18 Şubat 2010
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    gecmis olsun,umarim en kisa zamanda kanaman biter ve sorunsuz bir gebelik yasarsin.Yurt disinda ilk 3 ay gebeligi yok sayiyorlar nerdeyse,butun kontroller ve degerlendirmeler 12.haftadan sonra yapiliyor.Benim de onca telasima ve istememe ragmen aile doktorumun yonlendirdigi doktor bana 12.haftaya randevu vermedi bile.Ama ben daha once de gittigim ozel bir klinige gidip gebelik takibimi baslattim,eminim orda da ozel muayanehaneler vardir,hic bekleme git bi danis bence.

18. 18 Şubat 2010
  19. PrensesEla

PrensesEla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    az once telefonla saglik hizmetini aradim.
    elli tane soru sordu, semptomlarimi sorduda sordu.
    Bunlarin karsiliginda verdigi cevap su oldu:
    eger kanama daha fazlalasir kotulesirse,
    agrilarim siddetli ve kotu olursa veya kanama 48 saat e gecmezse tekrar aramami, ona gore yonlendirme yapacaklarini soylediler.
    Simdilik evde kalip dinlenmemi, agir kaldirmamami ve 1 hafta boyunca esimle iliskiye girmememi soyledi..
    Insallah gecer yaa...
    Herkese yardimlari icin ve bilgilerini paylastiklari icin tesekkur ederim...