Yerleştirme sonuçları 24 Temmuz'da

Konusu 'Seviye Belirleme Sınavı (SBS)' forumundadır ve kibela24 tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  10 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : kibela24
 1. kibela24

  kibela24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.278
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, OYP’nin öğrencileri ilköğretim 7. ve 8. sınıflarda aldıkları "SBS" ve "Yılsonu Başarı Puanları"nın kılavuzda belirtilen hesaplama biçimine uygun olarak hesaplanarak elde edildiği hatırlatıldı.

  Açıklamada, daha önce sistemde yer alan "Davranış Puanı"nın yargı tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı sebebiyle değerlendirme dışında tutulduğu belirtildi.

  OYP’nin sisteme yeni geçilmiş olması sebebiyle öğrencilerin iki yıllık performanslarını yansıttığının ifade edildiği açıklamada, bu yıldan sonra üç yıllık performansın değerlendirmeleri ile puan hesaplamasının yapılacağı kaydedildi.

  Açıklamada, "Özellikle daha sonra açıklanacak olan 6. ve 7. sınıf SBS puanları öğrencilerimizin bir sonraki yıllarında başarılarının artırılması için önemli bir veri olarak görülmelidir" denildi.

  Öğretmenler ve veliler öğrencilerin SBS sonuçlarının detayını e-okul sisteminden görebilecek.

  OYP’den 196 ve daha üstü puan alarak tercih yapma hakkı elde eden öğrencilerin velileri, 13 Temmuz 2009 Pazartesi gününden itibaren 17 Temmuz akşamına kadar, "http://www.meb.gov.tr", "http://oges.meb.gov.tr" veya "http://e-Okul.meb.gov.tr" adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak bir defalık 12 okul tercihi yapacak.

  2. Yerleştirme ve daha sonraki yerleştirme işleminde de aynı tercihler geçerli olacak

  Bu puanlarla Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu, Anadolu Teknik, Anadolu Meslek, Anadolu Öğretmen, Anadolu İmam-Hatip, Anadolu Sağlık ve Sağlık Meslek, Adalet Meslek, Anadolu Tarım ve Tarım Meslek, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek liselerine, Özel Fen, Anadolu Lisesi Programı uygulayan Özel Liseler ile Özel Meslek Liseleri ve Özel Fen ve Teknoloji Lisesine yerleştirme yapılacak.

  Açıklamada, "tercihlerin yetenek, puan, kontenjan sayısı ve mesafeler dikkate alınarak yapılmasının yararlı görüldüğü" de belirtildi.

  -YERLEŞTİRME SONUÇLARI 24 TEMMUZDA-

  Tercihlere göre yapılacak olan yerleştirme sonuçları 24 Temmuz 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının internet adresinde yayımlanacak.
  1. yerleştirme sonrası 2. yerleştirme işlemi 15 Ağustos 2009 tarihinde, tercihinde yükselme işlemi ise 1 Eylül 2009 tarihinde yapılacak.

  Bakanlık, yapılacak olan 3 ayrı yerleştirme işlemi sonrasında kontenjanların tamamının doldurulmasının hedeflendiğini bildirdi.

  -8. SINIFTAN 1 MİLYON ÖĞRENCİ SINAVA KATILDI-

  Açıklamada sınav ile ilgili sayısal verilere de yer verildi. Buna göre, bu yıl 6. sınıflarda 1 milyon 6 bin 52 öğrenci, 7. sınıflarda 1 milyon 29 bin 109 öğrenci, 8. sınıflarda 1 milyon 11 bin 211 öğrenci sınava katıldı.

  Bütün soruları doğru yapan 67 öğrenciden 61’i geçen yıl 7. sınıf SBS’de de bütün soruları doğru yaparak tam puan almıştı.

  Açıklamada, "Ancak 5 öğrenci hem geçen yıl hem de bu yıl bütün soruları doğru cevaplandırmıştır. Yılsonu Başarı Puanları da değerlendirmeye katılarak oluşturulan sınıf puanlarına dayalı olarak ortaya çıkan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı sonucuna göre 978 bin 61 öğrenci 196 puan barajını geçerek tercih yapma hakkını elde etmişlerdir" denildi.

  -DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER-

  OYP sıralamasına göre, 500 tam puan alarak birinciliği İstanbul Üsküdar Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulundan Cansu Güngör, Ankara Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulundan Yahya Ertuğrul Geçkil, Malatya Yeşilyurt Özel Rahime Batu İlköğretim Okulundan Melih Altay paylaştı.

  Isparta Özel Altınbaşak Bedri Ayhan İlköğretim Okulundan Burak Şahinoğlu ise 499.253 puanla ikinci oldu.

  Adana Özel Çukurova Bilfen İlköğretim Okulundan Hatice Nur Eken, Gaziantep Şehitkamil Özel Gaziantep Koleji Vakfı İlköğretim Okulundan Merve Özzorlu, Bursa Mudanya Özel Emine Örnek İlköğretim Okulundan Cansu Yavaşcaoğlu, İstanbul Kadıköy Özel Atacan İlköğretim Okulundan Nur Sena Çağatay da 498.500 puan alarak üçüncü oldular.

  milliyet..
   
 2. 25 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : kibela24
 3. smeagol

  smeagol Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.745
  Beğenildi:
  1.455
  Ödül Puanları:
  238
  Yapılan son açıklamaya göre 26 Temmuz Pazar günü saat 12:00 de açıklanacakmış...
   
 4. 26 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : kibela24
 5. pnrkrdnz

  pnrkrdnz ~ ~ ~ Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  956
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108