yesil kaka ?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Yesim83 tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

9 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Yesim83
  1. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kizlar kafam allak bullak. bebek yesil kaka yapti diye dun apar topar hastaneye goturdum, dr farkli dokrordu ve farkli bi saglik merkeziydi cunku kendi dr u (dogum yaptigim )hastanede yoktu. Kulagi agriyor dedi ilac verdi. bir antibiyotk bir damla bide agri kesici. Simdi kendi dogum yaptigim hastanede doc olan bir dr gosterdm . oda dediki bu bebek cok ufak ilac kullanmamasi lazim karacigeri gelsmemis daha. kulagini muayene etti dediki agri olsa aglardi. kan ve kaka tahlili verdi. kani verdik kakayi bekliyoruz. ay kafam karisti ikiside dr. anlamiyorum ben kime inanayim. kafayi yicem kafamçokkarıştı

bide troid hormonu dusuk cikmisti 2 hafta once. onada bakicaklar ins yukselmistr :KK43:

2. 9 Şubat 2009
  3. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım öncelikle geçmiş olsun.... Kakanın yeşil olmasıyla kulağın ne alakası var ki... Kulağı ağrırsa sürekli ağlar ve kulağını ovar diye biliyorum.. Bence ikinci doktorun daha güvenilir...

Bebişlerin sorunu bitmiyor. Benim kızımda iki kez yeşil kaka yaptı ama sonra kendiliğinden düzeldi... Bu günde üstünü batıracak kadar çok kustu... Böyle peynir gibi. Çok korktum... İnsan ilk bebek olunca ve yalnız olunca ne yapacağını şaşırıyor...

4. 10 Şubat 2009
  5. solaris

solaris Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bu konuda bende hep dertliydim.benim kızım sadece anne sütü almasına rağmen hep yeşil bazende kahverengi kaka yapıyordu.ben hep panikle doktora sorduğumda oda önemli değil dedi ve biz böylece ayları geçirdik hatta anne sütü alan bebekler ishal olmaz denir ama benimki hep suluydu..çok şükür bir sağlık sorunu yok.ama ben hala merak ediyorum çok araştırdım ama hep çelişkili bilgiler buldum.
    hala bazen yeşil kaka yapıyor.acaba benim beslenmem yada üşütmeylemi alakalı diye düşünüyorum.
    birde süt yaramıyor diyorlar yeşil kaka olursa ama kızım güzel kilo alıyordu...
    forumunuzu takip edicem belki benimde işime yarayacak bir bilgi olur.

6. 10 Şubat 2009
  7. senemcik

senemcik Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bizde bugün sağlık ocağına gittik bende kaka problemi için gittim kızım 10 günlük mememi tutmuyor ( ara ara tutuyor) elek.pompa ile sağıp veriyorum ve kakası yeşil ve günde 3 kakalı bez oluyor.bende sütün iyi değilse çok kaka yapar üşütmüşsede yeşil olur dediler.sağlık ocağında dr. öyle birşey yok yeşil olması normal 2-3 kez yapmasıda normal dedi sadece çok taşacak kadar olmasın dedi.ve meme tutma olayıda bebek daha küçük çenesi kuvvetli değil dedi.sağdığın sütüde kaşıkla ver dedi.birde tatrrtk kızımı 200 gr eksik doğumunda 4 kg doğmuştu bebeğim kilo düşmesi normal dedi çünkü bebek ilk doğdğunda 1 hafta şiş olur dedi ve damla verdi 15 günlük olunca kullanmaya başlıcaz kemik gelişimi içinmiş.biraz olsun içim rahatladı.çünkü gelenin gidenin bi laf söylemesi akıl vermesi :1hug:sinirimi bozmuştu.

8. 10 Şubat 2009
  9. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kizlar bebegim dizanteri olmus. Yesl kaka yapiyorsa, yada yapmasada (cunku arada normale donuyor) istahsizlik varsa surekli ikinmaya calisiyorsa vakit kaybetmeden kakayi yapar yapmaz yarim saat icinde bezini tahlil yaptirin. Bu hastalik cok tehlikeliymis bagirsagi ve karacigeri tahrip ediyormus. ihmal etmeyin. Banyo suyundan kapmis olabilir dedi ben artik hazir suyla yikayacagim onuda kaynatacagim. sebeke suyunu bebeginizden uzak tutun. emzik falan kullaniyorsaniz.

10. 11 Şubat 2009
  11. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım memeyi tutmamasını şimdilik dert etme... Benim kızımda ilk 8 gün tutmadı.. 8. gün sadece birini tuttu. Diğerinide 4 gün sonra felan tuttu... İlk tuttuğu zamanlarda hemen kavrayamıyordu göğsü, baya bir uğraşıyorduk... Daha yeni yeni verir vermez tutabiliyor...

Kilosunun düşmeside normal... Benim kızımda 3200 doğmuştu, bir hafta sonra topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde 200 gram düşmüştü kilosu... Şişi inmiştir dediler... Bundan sonra kilo alması önemli...

12. 3 Kasım 2009
  13. ilksan

ilksan Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    48
    arkadaşlar kızım bugün yeşil kaka yaptı sizce neden labilir. 1 haftadır çok fazla gazı oluyor. hatta yüzüstü yattığında kendiliğinden çıkarıyor. çıkartmadan önce ağlıyor çıkarınca rahatlıyor ve susuyor.aynı zamanda çok hapşırıyordu.yani üşüttüğünden dolayı olabilirmi.emerken tıkanacakmış gibi oluyor ve kana kana hızla emiyor .
    dizanteri ihtimali var diyen arkadaşlar olmuş bu beni dahada korkuttu.

14. 3 Kasım 2009
  15. yelis_fue

yelis_fue Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

bebeğiniz ne kadarlık acaba?
    ben bebekle yeşil kakanın aşırı beslenme ile alakalı olduğunu okumuştum.sık aralıklar ile veya fazla miktarda beslenme durumu mevcut mu?
    bir de bebeğin kullandığı ilaçlar ve annenin beslenmesi (emziren anneler için) bebeğin kaka rengini etkiler diye biliyorum.
    geçmiş olsun

16. 3 Kasım 2009
  17. eness

eness Avoncu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yeşil kakanın sesbi şunlar olabilir;
    1.dengesiz emzirme
    2.üşütme
    3.dizanteri
    4.orta kulak iltihabı

küçük bebeklerde yeşil kaka bir memeyi bitirmeden diğer memeden emzirme yüzünden çok hava yutma sebebiyle köpüklü bir şekilde meydana gelebiliyor.En sık rastlanan bu.Umarım dizanteri gibi ciddi bir durum yoktur

18. 5 Kasım 2009
  19. helios

helios Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim 2. çocuğum oğlum 11 yaşında kızım 4 aylık sizlerden biraz tecrübeli olarak yazmak istedim en ufak şeyde kendinizi korkutup doktora gitmeyinyeşil kakanın en muhtemel sebebi üşütme dir. dizanteri için bişi diyemem ama dengesiz emzime die bişi yoktur orta kulak iltahabınada şu şekilde dikkat edin bebeğinizi beslerken kafasını biraz dik tutun yatarak emzirmeyin ve beslemeyin beslenme sırasında yastık kullanın orta kulak olmaz o zaman orta kulak iltahabıda yeşil kaka yaptırmaz