Yesil Üzüm Degerlendirme?

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve EU1 tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kizlar bi arkadas memleketinden gelirken yesil uzum getirmis bize ama esimde bende sevmiyoruz. nasıl degerlendieyim recel yap demeyin recelde sevmez esim. komposto filan olurmu onerinizi bekliyorum

2. 29 Ağustos 2008
  3. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Yeşil üzümden bişey yapılmaz ki:1shok:
    Reçelinide ilk defa duyuyorum.
    Bence boşa gideceğine şu mübarek aylarda konu komşuya birer tabak götürün, bugün cuma daha bi sevap olur.

4. 29 Ağustos 2008
  5. whiteice67

whiteice67 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    hayrınıa ver birilerine bence ben öyle yaparım sevenler yesin hiç olmassa

6. 2 Eylül 2008
  7. Puantiye

Puantiye en güzeli hiç doğmamış olmak........ Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    yani .... bende arkadaşlara katılıyorum o üzümden bişi olmaz
    yaş pastanın üzerini süsleyebilirsin ama bir avuç yeterli olacaktır. sen komşulara ver en iyisi .çocuklar yesin çok yararlı çünkü

8. 3 Eylül 2008
  9. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Üzümü sevmenizi,sevdirmenizi öneririm çünkü üzümün yararları sayılamayacak kadar çok: A, B1, B2, C vitamininin yanısıra potasyum, magnezyum içeren üzüm tek başına bir eczane görevi görüyor. Özellikle baş ağrısı ve kansere karşı koruyucu etkisi olan üzüm asabı bozulanların da ilacı gibi.

Bu sihirli meyvenin yararlarını şöyle: Üzüm, böbrek ve karaciğerin işlevini artırır, karaciğer hastalıkları ve kansızlığın tedavisinde etkilidir. Kanın temizlenmesine, vücutta yağların erimesine yardımcı olur. Vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar.

Yağlı bileşiklerin kılcal birikmesini engelleyerek ve kanı sulandırarak kalp-damar sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. İçerdiği resveratrol maddesi sayesinde kansere karşı vücudu korumakta görev almaktadır. Vücudu virüslere karşı dirençli hale getirir. Kabuk ve çekirdekleri mideye zarar vermeden sindirimi hızlandırır, bağırsak sisteminin çalışmasını düzenler, bağırsak sancısını giderir. Cüzamdan kurtulmak için bolca kuru üzüm yenilmelidir. Hamilelik veya bacaktaki şişliklerin giderilmesinde ekşi üzüm suyu lapası şiş uzuvlara sarılmalıdır.