Yesilkoy International Hospital'de TUP bebek Deneyenler TEcrubelrini yazabilirmi...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Silanaz tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

18 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Silanaz
  1. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba arkadaslar ben International Hospital'de Tup bebek deneyip basarili sonuclar alan kisilerin burda tedavi surucleri hakkinda paylasmalarini dilerim...

Tesekkurler

2. 4 Kasım 2009
  3. nevin71

nevin71 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Zeynepnazlı'cığım, valla ben sana uzuuun bir, 2 denemeden söz ederdim İnternational Hospital'da yaptığım ama sen mesajında "başarılı sonuçlar alan kişilerin "tedavi süreçlerini yazmalarını istediğin için, yazamıyorum kusura bakmaa.s.

Tedavinde başarılar,

4. 19 Kasım 2009
  5. olcaydal23

olcaydal23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam zeynepnazlı..bendeinternationalde ilknur hanıma muayene oldum..orada tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum...sen ne dersin..memnunmusun..

6. 13 Aralık 2011
  7. bewitch

bewitch Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba,
    Doktorumun tavsiyesi ile uzun protokol tedavi uygulandı. İlk önce göbekten vurulduğum Lucrin iğne ile tedavim başladı. Bu iğneyi ta ki yumurtaların toplanan kadar vurulacaksın. (bu arada sana tavsiye bu iğnenin enjektörleri bitince sakın insülin iğnesi alma hem canını yakıyor hemde karnında morluklar oluşuyor.) Bu arada sana herşeyi Rina ve Aynur Hemşire (Ben onlara Melekler diyorum :KK66:)öğretiyor buda yetmezmiş gibi yazıyor hata payın sıfır :)) Kafana en ufak birşey takıldığında 24 saat ulaşabilmen için cep telefon numaralarını veriyorlar destek süperrr. (ikisinede sonsuz teşekkürler)Adetinin 3. günü seni muayneye çağırıyorlar. Yumurtana bakıyorlar sonra yumurtaların çoğalsın diye tekrar göbekten yapılan yeni bir ilaç veriyorlar bununla birlikte göbekten yaptığın iğne sayısı 2 ye çıkıyor.Yumurtaların toplanmadan 36 saat önce kalçadan yumurta çatlatıcı bir iğne yaptırıyorsun. Bu arada yumurtaların toplanırken sana anestezi veriyorlar sakın strese girme ben çok girdim ama korkulacak yada strese girecek hiçbirşey yokmuş operasyon ameliyathanede yapılıyor çok steril bir ortam. Zaten 1-2 gün önceden gidip normal ameliyat olacakmış gibi Anestezi doktoru ile tanışıyorsun ve tahlil yaptırıyorsun.Herşey fiyata dahil ekstra cebinden hiçbir ücret çıkmıyor.Operasyon bayılman ayılman yaklaşık 30dakika bu operasyondan sonra seni dinlenmen için büyük bir odaya alıyorlar ben bir tek burayı sevmedim çünkü burda yan yana yataklar var araları perde ile ayrılmış yumurtaların toplanırken herkes aynı şeyi bekliyor ama geri yumurtanı iade ederlerken burda farklı hastalar oluyor. Daha çok Anjiyoo hastaları birde yanında birden çok refakatçi ile bir uğultu oluyor. Transferin de verdiği stressle birleşince orda biraz kasılıyorsun. Yumurta toplamı işlemi C.tesi günü yapıldı geri transferi ise Salı günü oldu ama 2 gruba ayırıyorlar Salı veya Perşembe diye o tamamen doktoruna kalmış. C.tesi yumurtaların toplandıktan sonra hemşireler gelip seni bilgilendiyorlar.Kaç yumurta alındı diye. Yeni bir iğne veriyorlar bu iğne bebeğin tutunması için kalçadan yaptırıyorsun 2 ilaç tek enjektör ucuz bir iğne ve bu iğneyi duyumlarıma göre 60 gündür yaptıran varmış bu iğneden sonra fitil tedavisine başlayacaklar ama bu iğneye çok dikkat ett hem çok kötü kabız yapıyor hemde çok hızlı enjekte edildiğinde kalçanda beze yapıyor.Kalçan tahta gibi olduğu için oturmakta ve hareket etmekte çok zorlanırsın bu çok önemli!!!! Pazar günü de emrriyolog seni arayıp kaç yumurta topladığını ve kaliteleri hakkında kısa bilgi veriyor. Bu arada folikasit hapını 3 ay önceden başlamam lazımdı ama benim umudum yok diye son 15 gündür içiyorum. Bu ilacın yanında kan sulandırıcı olarak Coraspinde kullanıyorsun.Benim yüklemem salı sabahı yine ameliyathanede yapıldı ama keşke onda da narkoz alsaydım kendimi çok kastım!!!! Bazı doktorlar boş meshane ile yapıyormuş bazıları dolu benim doktorum İsmail Cepniydi boş meshane ile yaptı. Transferim yapılalı bugün 14 gün oldu ve hamileyim :))) darısı senin ve bebek isteyen herkesin başına inşallah.