yetim hakki cok acil lütfen bilgisi olan yardim etsin

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve kabakiz tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : kabakiz
  1. kabakiz

kabakiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    merhabalar ilk önce.benim cok yakin arkadasimin annesinin bir problemi var simdi koustum kendisiyle.bu kadin esinden ayrildigi icin babadan kalan yetim maasindan yararlaniyor.ama kendisi suan nikahsiz olarak baska biriisiyle yasamkta.bu yasadigi iliskiden bir cocuklari var. simdi gelelim sorum eger bu kadini biri sikayet etse.devlete deseki bu kadinin dostu var ondanda cocugu var.babasindan aldigi yetim maasina el konulurmu yani maas alamazmi artik.lütfen biri yardim etsin.

2. 3 Ağustos 2010
  3. BolSekerli

BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Bildiğim kadarıyla yeni kanunlara göre nikahsız birliktelik suç değil. Bu yüzden hukuki olarak sorun olmaz diye düşünüyorum, bunu yapan birçok insan var malesef Türkiye'de.

4. 3 Ağustos 2010
  5. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    bana sanki bu sizin sorununuz da arkadaş adı altında soruyorsunuz gibi geldi.çok samimiyetsizsiniz.sonuç olarak her koyun kendi bacağından asılır.yani kimse dıdının dıdısının sorunu için heleki böyle bir konuda yardım lütfen demez.tavrınız yanlış.yanıldığımı da hiç sanmıyorum.burada samimiyet önemli bence.

6. 3 Ağustos 2010
  7. kabakiz

kabakiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    biricik eger ben yalan söylüyorsam didisinin didisi icin ki ben almanyada yasiyorum beni incele sonra konus.hakkimi alirsin bak lütfen ne alaka.budevirde iyi insan olamazmi.benim sorularim cok baska.benim allaha sükür babamda yasiyor annemde.ve ben daha 22 yasindayimhehe.sagol yani almanyada yasayan icin sormuyorumki ben.tükiyede benim 10 yillik arkadasim var.onlar zor durumda.onlarin hayati beni ilgilendirmezki.sadece kadin rica etti arastirirmisin diye benimde aklima bu site geldi sorayim diye ne var sucmu isledim.ok hakka giriliyor bu sekilde.ama evli degiller dostu diyelim.kimse dini nikahi kabul etmedigi icin öyle diyim.ondan cocugu var.ben de insa gibi soruyorum size bu kadinin elinden maasi alinirmi alinmazmi diye.ne var bunda.sen bana inanmiyorsan kolayi var biricik kardesim öbür tarafta hesaplasiriz bizde ok.bu arada bana yardim edip yorum yapan kadeslerime tessekkür ederim.

8. 4 Ağustos 2010
  9. kabakiz

kabakiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    .......................................

10. 15 Mart 2011
  11. avukatistanbul

avukatistanbul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    nikahsız birliktelik tespit edilirse, daha önce ödenmiş olan maaşlar faiziyle geri alınıyor
    Nikahsız birliiktelik suç değil ancak devlete yalan beyanda bulunmak suçtur