Yetişkin zihinsel engelli kadınlara oyuncak bebek

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve EstetikEditor tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  6 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EstetikEditor
 1. EstetikEditor

  EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.929
  Beğenildi:
  65
  Ödül Puanları:
  148
  Arkadaşlar bu mail şimdi geldi. Ben çok etkilendim yardımcı olabilecek arkadaşlarımız lütfen ilgilerini esirgemesinler..  Merhaba

  Ben 2004 mezunlarından Kadirhan Karahan. Şu an Eskişehir Anadolu Üniversitesi / İletişim Bilimleri Fakültesi / Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümünde okumaktayım.

  Öğrencisi olduğum Anadolu Üniversitesi, 2 yılı aşkın bir süredir"Topluma Hizmet Uygulamaları" adlı bir dersi eğitim sistemine dahil etmiş durumda. Tamamen uygulamaya dönük olan bu ders, toplumun güncel sorunlarını biz öğrencilerin tespit edip, proje hazırlamasını ve gönüllülük esasıyla çözüm üretmesini amaçlıyor.

  Bu kapsamda biz, bırakın bizler tarafından unutulmayı, aileleri tarafından unutulmuş olan "Yetişkin Zihinsel Engelli Kadınlar"a yönelik bir kampanya hazırlamaya karar verdik.

  Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Eskişehir Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Eskişehir Yetişkin Zihinsel Engelli Kadınlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşayan zihinsel engelli kadınların "neler istediklerini" , "neler hayal ettiklerini" araştırdık ve tespit ettik...

  Rehabilitasyon gören kadınlardan bazısı "çocuklar için hikaye kitabı" isterken, bazısı örgü ipi; bazısı futbol topu isterken bazısı da toka istiyor. Bizim bu gibi istekleri yerine getirmede sıkıntımız yok. Ama özellikle insanı en çok etkileyen şu istekleri konusunda siz Pertevniyalliler'den yardım edebilecek olan varsa, yardımlarınıza açığız:

  "Kollarına alabilecekleri büyüklükte oyuncak bebek"

  Evet, rehabilitasyon gören kadınların hepsinin genel isteği kollarına alabilecekleri büyüklükte bir oyuncak bebek. Çünkü annelik içgüdüsü her ne koşulda olursa olsun kendini gösteriyor ve hepsi bir oyuncak bebekle kendi çocuklarına bakmak istiyorlar.

  Rehabilitasyon merkezinin psikiyatristinin tavsiyesinden ötürü yeni bebek alamıyoruz. O yüzden daha önceden kullanılmış ve aradığımız büyüklükte olan oyuncak bebekler arıyoruz. Aradığımız miktar da, kanımca, fazla değil... +/- 20 tane bu tip oyuncak bebek arıyoruz.
  Bunun yanı sıra 38 bedenden 46 bedene kadar (yani S-XL arası) kadın kıyafetleri ve 37'den 40-42'ye kadar değişen ayak numaralarında ayakkabılar da yine bize gelen temel gereksinim listesinde bulunuyor.

  Eğer aranızda yukarıda bahsettiğim ihtiyaçlar konusunda yardımı dokunabilecek olanlar varsa,

  kadirhankarahan@gmail.com e-posta adresimden bana ulaşabilirler.

  Sevgilerim ve saygılarımla,
   
 2. 6 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EstetikEditor
 3. EstetikEditor

  EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.929
  Beğenildi:
  65
  Ödül Puanları:
  148
  arkadaşlar sadece 9 kişi mi okumuş bu konuyu aşkolsun yaa:KK43:(
   
 4. 7 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EstetikEditor
 5. EstetikEditor

  EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.929
  Beğenildi:
  65
  Ödül Puanları:
  148
  hiç kimsede çocuğundan kalan büyük oyuncak bebek yok mu:çok üzgünüm: