yiğenimi bugün istemeye geliyolar bi tuhaf oldum yaa :(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve kivilcim tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Ekim 2008
    Konu Sahibi : kivilcim
  1. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    akşama doğru yiğenimi istemeye geliyorlar..onun adına çok sevindim tabii ki ama benden küçük olması ve benim evlenmeme daha uzun zaman olması kendimi biraz tuhaf hissetmeme sebep oldu..benden büyük olsa belki bukadar etkilenmezdim yada en azından benimde söz nişan gibi olaylarım yakın zamanda olucak olsa bukadar çok etkilemezdi beni ama insan içleniyor işte..oysa benim erkek arkadaşımın daha yüksek lisansı askerliği vs var..yani henüz ortada bir plan bile yok..üstüne üstün komşuların bak yiğenin seni geçti demesi yada babamın (babamın erkek arkadaşım olduğundan haberi yok bu arada) anneme ya bu kız düşünmüyormu evlenmeyi filan demesi beni delirtiyo...en çok üzende erkek arkadaşımın çok rahat olması...keşke onun bukadar üzreine düşmeseydim bu konuda sürekli evlilik meraklısı gibi gözükmeseydim ona karşı..of ya bi tuhaf oldum bakalım akşam neler olucak umarım kendimi daha kötü hissetmem:çok üzgünüm:

2. 12 Ekim 2008
  3. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    önemli olan kaç yaşında ewlendiğiniz değil kiminle ewlendiğinizdir bence.kimileri 40 yaşından sonra ewlenir fakat doğru insanla ewlenir,kimileri 20 yaşında ewlenir fakat doğru insan değildir.kimileri için hayat daha kolaydır,ewlenmek istediği yaşta askerlik,maddiyat,iş,okul ws sorunları yoktur,kimilerinin beklemesi gerekir.ben biraz daha şanslı kesimdenim belki,ewlenmeye karar werdiğimizde askerlik,okul,iş ws gibi problemlerimiz yoktu we herşey çok çabuk gelişti,tanıdığımdan bir sene içinde çoktan ewlenmiştim.tabi herşey aklıma yatmıştı,acele bir karar değildi yani.ama çok sabırsızımdır ben,galiba öyle 3-4 sene beklemem gerekse sürekli mızmız bi hatun olurdum,homurdanırdım.anlıyorum aslında sizi.ama erkek arkadaşınızın kesinlikle sizin diğer yarınız olduğuna inanıyorsanız,aklınıza,ruhunuza uyuyorsa,sabretmekten başka çare yok belki de.hımm,askerlik,okul ewlenince de olabilir,o da ayrı bir bakış açısı tabi..ama sıkıntılı bi süreç böyle beklemek sanırım,anlıyorum..sabır diliyorum..

4. 12 Ekim 2008
  5. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım bunlar nasıp işleri.....
    ayrıca etrafın lafını sözünüde hiç umursamayın
    onlar hep laf eder
    o yuzden arkadaşınla bazı şeyleri planlamışsan beklemekten ve sabretmekten başka çaren yok canım..

6. 12 Ekim 2008
  7. _SeReNa_

_SeReNa_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    önemli olan doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişiyle evlenmek.. küçük yaşta evlenip, daha küçüktür nasılsa aklı ermez diye kaynanası, eşi tarafından ezilen hanımların mesajlarını hepimiz okumuşuzdur.. Allah'tan hayırlısını istemeliyiz.. ama seni de anlayabiliyorum.. Türk toplumundaki bu baskıdan hiç hoşlanmıyorum, yaşını söylüyorsun "aa evde kalmışsın sen yaa" yakıştırmalarına sinir oluyorum..

8. 12 Ekim 2008
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım ınsanın kaderı neyse onu yasar...bu işler nasıp kısmet...
    allah ne zaman kısmetını acarsa o zamnda ortadan manıler kalkar...
    onemlı olan pişman olmamak..dogru ınsanla dogru zamanda olması..
    evlenmek adınada evlenılmez...gonul işlerı ince işlerdir...
    boşver etrafın lafını herkes bır sey der..agzı olan konusur...
    hayırlısı olsun...allah yazımızdan guldursun canım

10. 12 Ekim 2008
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Gec olsun temiz olsun arkadasim....:nazar:

Hem ne malum simdiki erkek arkadasinla evlenecegin belki kismetin daha karsinan bile cikmadi bu isler hep kader kismetdir...a.s

Yigeninede hayirlisi olsun diyelim, allah tamamina erdirsin..a.s.

12. 12 Ekim 2008
  13. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    sağolun kızlar..az önce gitti görücüler..ay çok kötüyüm resmen içim gitti ya ...o arabayla gelişleri kalabalık bir şekilde insanın içi gidiyo..beni en çok üzen tarafıda erkek arkadaşıma bunları söylediğim zaman nekadar evlenme meraklısısın demesi..ona bu akşam olanları anlattığımda bana şöyle demesini beklerdim aşkım sabret biz görücez o günleri bizim daha güzeli olucak ama onun dediği şey nekadar evlenme meraklısısın..beni bekide en çok üzen bu..çok sık bahsetim onu bunlatmamdan nefret ediyo..hiç bahsetmediğim zaman o kendisi bahsediyo ama ben üstelediğimde onun başının etini yediğimde bunalıyo adeta..belkide haklı bukadar evlenmöe delisi gibi gözükmem onun gözünde beni basitleştirebilir..kendimi şuan çok kötü hissediyorum ya..

14. 12 Ekim 2008
  15. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canim yanlis anlamazsan bir sey söylemek istiyorum.. Bu benim düsüncem ve umarim beni yanlis anlamazsin..
    Ben söyle düsünüyorum.. Eger ki sevgilin sana bu tur konusmalarda bir adim atsaydi ve ya seninde dedigin gibi "askim bizim ki daha güzel olacak vs vs" deseydin, eminim ki bu kadar üzülmezdin bu gün--
    Aslinda sen icinde gercekleri görmüssün, özeniyorsun ki bu cok cok dogal. Kim özenmez evlilige?
    Benim demek istedigim su; hani erkek arkadasin evlilige biraz daha sicak baksa, sen bu aksam bu kadar üzülmezdin.. Yegenini seviyorsun tabiiki, ama olay yigeninle ilgili degil zaten.. Olay su: benim bir sevgilim var, ama onunla bu tür hayallerimi paylasamiyorum.. Umarim beni yanlis anlamazsin canim benim, hersey gönlünce olsun Şeniz

16. 12 Ekim 2008
  17. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    yok canım benim niye yanlış analyım ... evet aslında bir bakıma doğru söylemişsin..yani sakın yanlış anlamayın yiğenimi kıskandığım filan yok onu çok seviyorum küçüklüğümüz hep birlikte geçti bu akşam elimden geleni yaptım heyecanı yatışsın diye yardımları her konuda eksik etmedim..ama içim hep acıyordu hele böyle bir günde onunla kavga etmemiz beni daha da çok üzdü..herşey ağır geldi bu gece bana..istemey gelmeleri kapıdan ellerinle çiçekle girişleri gelinim diye seslenmeleri vs..oysa benim henüz nezaman olacağı belli bile değil ki ben bukadar hayal kurarken ve de yaşım gelmişken..erkek arkadaşıma gelince benimle evliliği düşündüğü yani ciddi bir beraberliğimiz olduğu kesin .. o konuları ben açmadığım zaman bazen kendi açıyor işte şöyle evimiz olucak böyle olucak kızımız olsun falan filan ama ben sürekli artık istemeye gel nezaman evlenicez yaşım geçiyo daha askerliğin var yüksek lisansın var gibi komuları açtığımda bunalıyo adete..bu gecede bu yüzden kavga ettik..ve telefonları kavgalı bir şekilde kapattık..keşke bu gece olmasaydı kendimi çok kötü hissettim tüm gece ama kimseye belli etmedim..söylediğinde haklısın canım belkide beni daha çok üzen şey aslında erkek arkadaşımın bu tutumu..sanırım artık bu konuyu ona açamamak en iyisi..bakalım kendisi nezaman açıcak..

18. 12 Ekim 2008
  19. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim tsk ederim yanlis anlamadigin icin..
    Erkekler zaten cok rahatlar.. yani sade senin sevgilin degil.. Birak o acsin bu tür konulari, biliyorum senin icinde zor olacak.. kim sevdigi insanla evliligi hayal etmez ki? bunlari konusmak ister, hayaller kurmak ister, fikir alisverisinde bulunmak ister.. ama bence birak o acsin bu konuyu.. gelemiyorlar cünkü böyle seylere, bunaliyor kimisi..
    Üzülme canim benim, gec olsun temiz olsun ŞenizŞeniz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.