Yiğit Subay

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve DEVDAS tarafından 30 Kasım 2008 başlatılmıştır.

30 Kasım 2008
    Konu Sahibi : DEVDAS
  1. DEVDAS

DEVDAS 29.05.2010... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    1972 yılında,Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde doğar korkan.Babası subaydır.Nevzat albay oğlunu daha 13 yaşındayken atıcılık sporuna başlatır.Çocuğuna, ilerideki yıllarda hayata daha fazla tutunmasını sağlayacak bir tutukuyu kazandırır.
    Korhan,babasından etkilenir ve askeriyeye gider.1993 yılında Kara Harp Okulu'ndan piyade teymen olarak mezun olur.Tayini Güneydoğu'ya çıkar.
    Şırnak ve Mardin'de iki yıl görev yapar.
    24 Kasım 1995...
    Ne olursa , o gün olur.
    Birlik yeni bir operasyona çıkmışken,Korhan teğmen yürüyüş sırasında mayına basar.GATA'ya getirildiğinde,23 yaşındaki gencecik Korhan'ın bir bacağı artık yoktur.Ameliyattan sonra rehabilitasyon çalışmaları başlar.Psikoterapistler ve pisikologlar,yeniden iyiyleştirme programlarında sürekli egzersizler verirler.
    Korhan bu egzersizleri onların istediklerinden çok çok daha fazla yapar.3ay sonra protez takılır.Doktorlar,başlangıçta protezi iki saatten fazla takmamasını,ağrı yapacağını söylerler.Korhan sakatlığıyla olan mücadelesinden başarıyla çıkacağına azmetmiştir.Protezi daha uzun süre takar ve egzersizleri çok yüksek sayılarla sürdürür.
    Protezin takılmasından 15 gün sonra,Türkiye şampiyonu olur.
    Gazi Korkan Yamaç,ülkesi için bacağını kaybettikten 9 yıl sonra,Eylül 2004'de Atina'da yapılan Dünya Engelliler Olimpiyatı'na Türkiye adına katıldı. 25 metre tabancada altın, 50 metre serbest atışta bronz madalya kazandı.
    Bir gazetedeki röportajında şöyle diyordu Korhan:
    ''Türk bayrağı göndere çekilip İstiklal Marşımız çalındığı zaman çok heyecanlandım,gurur duydum ve ağladım.''
    Biz de çok gurur duyduk Korhan.
    Korhan'ın antrenörlüğünü kim yapıyor biliyor musunuz?
    Babası emekli Albay Nevzat Yamaç...

2. 30 Kasım 2008
    Konu Sahibi : DEVDAS
  3. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.639
    Ödül Puanları:
    563
    Okurken çok duygulandım işte azmin zaferi bu olsa gerek .
    Vatanı uğruna gencecik yaşında bir bacağını feda ediyor.
    Öbür taraftan ülkemize çok büyük bir onur yaşatıyor
    Hepimiz korhan'la gurur duyuyoruz