yıkılmadı gitti bu duvarlar.........

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve conal222 tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

18 Mart 2010
    Konu Sahibi : conal222
  1. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 3,5 senelik evliyim..severek evlendik eşimle..evliliğimizin üçüncü ayında bitmeyen kavgalar itişmeler neticesinde ayrıldık..ben anneme o annesine..7 ay ayrı kaldık..tabi bu zaman zarfında ara ara görüşüyoduk telefonla...o barışmak istiyordu.ben istemiyodum.ben istiyodum o istemiyodu..derken derken tekrar birleştik..bu sefer kayınvalidem kaynım eşim ve ben beraber yaşadık..çünkü o 7 ay içinde evimiz bozulmuş eşyalar dağılmıştı..8 ay filanda hepberaber yaşadık..sonra ayırdık evleri..geçen yazda ayırdık evleri..bir sene olcak beraber yaşamaya başlayalı..sorunum şu..biz birbirimizi çok seviyoruz bunu biliyorum. ama oda sinirli bende..ara sıra kavgalarımız oluyor..bazen çok iyi oluyoruz bazen düşman gibi..
    hepsini geçtimde aramızda tarif edemeyeceğim duvarlar var sanki..iletişimde yani..öyle paylaşamıyoruz herşeyi..hissediyorum...o rahat olamıyor bişey anlatırken..tepki verip vermeyeceğimi kestiremiyor..bende aynı şekilde öyleyim..canım cicim filan deriz ama yavanlık var..ne o beni tam olarak karısı gbi görebiliyor nede ben onu kocam gibi..anlatamıyorum kızlar..bir aile gibi olamadık..yaşadıklarımızında etkisi varmı bilmiyorum..tam bi aile gibi olamadık.hissedemiyorum bunu...eminim oda öyle..ne yapmam lazım..bana teslim ol kendini bana bırak diyor.herşeyi ben hallederim ben kendime yeterim edası var sende diyor tartıştığımız zamanlarda..ben bunun farkında bile değilim..bende ona sende kocam gibi ol diyorum..yani bişeyler eksik manevi olarak...kızlar gerçekten aramızda bir duvar sanki...ne yapıcam..tam bir aile gibi olmak istiyorum..biliyorum anlatamadım aslında.küçük gibi gözüküyor bu problem ama bence sinsice yuvamızı kemiren bir kurt.. evli arkadaşlar umarım ne anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.neler yapayım..neyapayım ben

2. 18 Mart 2010
  3. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bu saydılkarnı bende yaşadım ayılma falan olmadı aynı kedi-köpek gibiyiz sanki gizli bi şey var aramızda sürekli didişin diyor....galiba karakterlerin aynı olması sebebi...çünkü ikili ilişkilerde biri biraz daha sessiz ,yapıcı alttan alıcak...iki tarafta da bu özellikler olmayınca sorunlar büyüyo...umarım düzelir aslında susmak en güzeli hiç tarışmamak o konuşunca susmak.....susmak erdemli insanların verceği en büyük cevaptır....

4. 18 Mart 2010
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.167
    Ödül Puanları:
    238
    bazı şeyleri sadece eşin mutlu olsun diye yap,sana göre anlamsız olabilir ama onun gönlünü görmeyi dene..bazen de erkek olduğunu,evin reisinin o olduğunu hissettir kesinlikle,erkekler bundan inanılmaz haz alıyorlar.

6. 18 Mart 2010
  7. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bi evlilik terapisti,aile terapistine gitmeyi düşündünüzmü hiç?

8. 18 Mart 2010
  9. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Bence yaŞadıĞınız ayrılıĞında etkısı var Üzerınızde
    ama anladıĞım kadarıyla bıdaha bÖyle bıŞeyŞı yaŞamamak ıÇın kasıyorsunuz kendınızı ve o duvarlar bu nedenle var.bence olduĞunuz gıbı davranın ve her ıkınızde bu kadar sıkmayın Önemlı olan tartıŞmak deĞıl bunu gÜzel bır sonuca baĞlamaktır yataĞa kÜs gırmemek ÖzÜr dılemeyı bılmek ne olursa olsun 5 dk ya yatıŞabılmektır.....
    Sevgıler....

10. 18 Mart 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir süre ayrı kalmışlığın etkisi de vardır muhakkak birbirinizden uzaklaşmanızda.

Şuan kayınvalidenlerle yaşamıyorsunuz anladığım kadarıyla.

Madem tüm zorluklara rağmen biraraya geldiniz ikinci kez şans verdiniz bu evliliğe o zaman biraz fedakarlık yapacaksınız.

İkiniz de sinirli yapıya sahipmişsiniz.O kızdığında sen susarak,sen kızdığında o susarak biraz daha ılımlı olmayı deneyebilirsiniz.

12. 18 Mart 2010
  13. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle evlilik terapistine gidin. Bence sizde iletişim kopukluğu var.. Emin ol çok faydasını göreceksiniz... Ben eşime kabul ettiremedim ve ayrıldık, şimdi kafasını duvarlara vuruyor neden seni dinlemedim, evlilik terapistine gitse idik herşey farklı olacakdı diyor. Son treni kaçırmayın...

14. 18 Mart 2010
  15. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet haklısınız kesinlikle ilrtişim kopukluğu var..yakınız bir okadarda uzağız aslında..yani şöyle ik gün üç gün herşey çok güzel..o iyi ben iyi..ama bir kavgada cehenneme dönebiliyo herşey..

16. 18 Mart 2010
  17. minikkedicik

minikkedicik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    iletişim kopukluğu var sebebi de ikinizin çok sinirli olması.
    belki de eşiniz size gün içinde yaptıklarını anlatcak ama siz o anlattıklrının içinden bişey çıkarıp kavga edeceksiniz.belkide yaptınız bunu daha evvel.
    bu sebepten acaba sinirlenecekmii kızacakmı diye bişe paylaşamıyor olabilirsiniz.

ayrıca evlilikte altın kural.
    sen sinirliyken eşin susacak
    eşin sinirliyken de sen susumayı dene alttan almayı dene.
    illa herşeye karşılık vermek zorunda değiliz ki.
    huyuna gidin biraz

18. 18 Mart 2010
  19. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    bende arkadaşlara katılıyorum
    evlilikte iki insanında kafasının dikine gitmesi sinir anında alttan almaması ancak olayları büyütür.
    biraz daha sakin olmayı dene eşin sinirlenince sen sus alttan al.
    böyle böyle o da alttan almayı öğrenecektir emin ol.
    zıtlaşma kavga tartışma evliliği bitirir yada çiftlerin arasını açar.sakın öfkeyle kalkıp zararla oturmayın derim