yıldızların yalancısıyım

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve husel tarafından 22 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : husel
  1. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Yildizlarin Yalancisiyim...
    Diyorlar ki, gokyuzundeki yildizlara baktiginizda gecmise bakiyorsunuz. O yildizlar
    coktan sonmus, yok olmuslar. Milyonlarca isik yili uzakta olduklari icin, ayni zaman
    diliminde olmadigimiz icin, bizim gokyuzumuze yansiyan goruntu aslinda 'gecmis'mis.
    Yani gecemizi susleyen parlak yidizlar aslinda yoklarmis.

Tipki cocuklugumuzu, gencligimzi aydinlatan duslerimiz gibi, o yildizlar da aslinda
    yoklar. Sadece bir isik huzmesi zamanin kapi araligindan sizmis gozlerimizin
    sinirlarina. Gormek inanmaktir ya, inanmisiz biz de onlarin gercekligine. Yani
    hayatlarimizin buyuk cogunlugu aslinda olmus, bitmis, yazilmis ama bilincimize
    ulasamamis henuz. Biz kara kapli defterde yazilmis, noktasi konulmus kisisel
    menkibemize bilmeden yururken, gozlerimiz yildizlarda olabileceklerin dusunu
    kurmusuz naifce.

Tipki o yildizlar gibi aslinda coktan olmus birinin bana gokyuzunden, gecmisten
    gulumseyen gozlerine aldanmisim. Aldanmisim da olur zannetmisim, yaparim
    zannetmisim, kotaririm zannetmisim, o gozler icimde yasayan birine ait zannetmisim.
    Aslinda olmayan bir goruntuyle kabarmis gonlum, sahlanmisim, kukremisim hayata.
    Hayat olgun ve ironik bir gulumsemeyle seyretmis beni, ben akintiya ters kurek
    cekerken. Kimse ama kimse gorememis benim goremedigimi. Kimse gozlerimin icine bakip
    saplamamis gercegi yuregimin tam da ortasina.

Yanilmisim, yani mutlulugu zor, bircok formulun bileskesi zannetmisim. Yanilmisim
    yildizlarin beynimi harmanlayan sarhoslugunda, duslerim bilmisim her parlayan o...