Yıldızname Nedir ? Nasıl Bakılır ?

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  9 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Kişinin doğum tarihi saati ismi vb. kişisel bilgileri kullanılarak bakılır. Doğumdan ölüme dek başından geçecek önemli olaylar belirtilir.

  Asla bir falla karıştırılmamalıdır. Faldan çok daha kesin ve gerçekçi bilgiler elde edilir. Malesef yıldızname bakıyorum demekle yıldızname bakılamaz. Herkes ben yıldızname bakıyorum diyebilir ama uğraş ve emek gerektiren iştir. Ciddiye alınarak bakılmalıdır. Önemli bir iştir fal gibi eğlence amaçlı değildir. Kişi için önemli olan veya olabilecek şeyler hayati değer taşıyan olaylar yıldıznamede ortaya çıkarılır ve çözümü için uğraşılır.

  Özellikle de Osmanlı döneminde çok yaygındır. En parlak dönemini Osmanlı döneminde geçirmiştir yani kökeni eskilere dayanır. İslam felsefesinde de canlılık göstermiştir. Günümüzde de değeri büyüktür. Mühim olan gerçek yıldızname bakıcısını bulmaktır.

  Günümüzde faldan pek ayırt edilemese de faldan ayrılan diğer bir özelliği de araçsız bakılabilmesidir. Herhangi bir fal kartı kahve su vb. şeylere ihtiyaç duyulmaz.bu nedenle uzaktan da bakılır.

  Hastalıkların çözüm yöntemlerinin bulunması yıldız name ile mümkündür. Ancak yanlış anlaşılmasın yıldız name tedavi yöntemi değildir. Sadece çözüm yöntemi bulunması için araçtır. Bu hastalık tıbbi ve ruhsal olabilir. Ruhsal hastalıktan kasıt nazar cin çarpması kısmet kapalılığı büyüye uğrama v.b.... Yıldız name bu konularda yol gösterici olabilir.


  NASIL BAKILIR?  Eğer doğum tarihini biliyorsanız sorun yok. Ama bilmiyorsanız yada takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.
  Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.
  Ebced hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebced-i Sagir dediğimiz küçük Ebced hesabını açıklayacağım. Aslında Ebced hesabı Arapça dır. Türkçe ye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.
  Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.

  Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.
  A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7
  B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6
  C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10
  Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7
  D=4 H=8 L=6 P=2 U=7  Yıldıznamede soran kişinin bayansa Baba isimi erkek se Anne isimi ve biliniyorsa doğum tarihi alınır bilinmiyorsa ayrı bir ebced hesabıyla burcu keşfedilir.  Yıldıznameden neler öğrenebiliz:

  Baktıran kişinin karakterini yapısını doğduğu günden öleceği güne kadar yaşayacaklarını başına iyi yada kötü gelecek olayları önceden görebilirsiniz.

  Düşmanlarınız kimler aranızdaki mücadelede galipmi yoksa malupmu olacağınızı öğrenebilirsiniz.

  Kaç kere nikah var

  Uğurlu günlerinizi sayılılarınızı bilirsiniz.

  Büyü varmıdır yokmu varsa ne yapılmalı yıldızname çareler nedir yıldızname nasıl kurtulunur?

  Hasta kimsenin hastalığı neler?

  Cin çarpması varsa hangi Cin Çarpmış ve nasıl yok edilir öğrenebilirsiniz.

  Koruyucu Melek lerinizin isimleri

  Cin'lerin isimleri..

  Ve daha bir çok konularda bilgilenebilir yıldızname verilerine göre hayatınızı şekillendirir olası tehlikelere karşıda en iyi önlemleri almış olursunuz..
   
 2. 9 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 3. reyyan6380

  reyyan6380 4.sınıf olduuukkk :) Pro Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2009
  Mesajlar:
  2.275
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  148
  Gaybı yalnızca Allahu Teala bilir,öyle değil mi?
   
 4. 13 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 5. GezegeNKralicesi

  GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  18 Aralık 2009
  Mesajlar:
  4.931
  Beğenildi:
  2.595
  Ödül Puanları:
  238
  nerde baktırabılırız bunu??
   
 6. 1 Haziran 2010
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 7. telrun

  telrun Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  93
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  ben de duydum yıldıznameyi hatta eskiler fal değil yıldızname baktırırlarmış.
  benim annemler de baktırmış genç kızken ve evlendikten sonra da. ama bakan adam ölmüş.
  evliliklerini ayrılık olup olmadığını çocuk sayısını vs söyluyormus sanırım. bir akrabamız vardı ona hayırsız demıs evlılıgı ıcın ve bosandılar sonu olmadı.
  bilemicem nedir ne değildir diye :))
   
 8. 2 Mayıs 2012
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 9. gezgin85

  gezgin85 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  45
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır

  ben burayı anlamadım diyelim 14 kaldı ama burçlrın numaraları falan nasıl biri anlatabilirmi :KK37:
   
 10. 29 Temmuz 2013
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 11. askitotomsu

  askitotomsu Allah yar yar Üye

  Katılım:
  31 Mart 2012
  Mesajlar:
  6.681
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  143
  Yıldızname doğru mudur? Sorunun DetayıBİR ARKADAŞIM FALA İNANMADIĞI HALDE YILDIZNAME ADIYLA BAKILAN ŞEYLERE İNANILACAĞINI SÖYLÜYOR.BU KONUDA SİZİN BİLGİLERİNİZE MÜRACAAT EDECEĞİMİ SÖYLEDİM. VERECEĞİNİZ BİLGİLER IŞIĞINDA ARKADAŞIMI BU YANLIŞINDAN DÖNDÜREBİLECEĞİMİ UMUT EDİYORUM

  | Tarih: Paz, 26/11/2006 - 07:05
  ....
  Değerli kardeşimiz;
  Kur’an’da yıldızların ele alınış biçimi, Allah’ın insanlar için yarattığı kainatın bir parçası olarak karşımıza çıkar. Yine ilmin istismarı, ilim adına bir kısım parazitleri de beraberinde getirecektir. İnsan her şeyle imtihan olur. Çünkü dünya bir imtihan yeridir. Ailesi, çocukları, eşi, parası, malı, mülkü, sevdikleri, sevmedikleri ve ilmi, irfanı, izanı... Her şey bir imtihan unsurudur. Bunların içerisinde özellikle konumuzla ilgili olan husus ilimdir.

  Bu türlü gizli ilimlerin aslında faydalı yönleri de ortaya çıkarılıp iyi yönde kullanılabilir. Çünkü kıyamet yaklaştıkça kötülükler artacak, imtihan zorlaşacak. Buna gizli-açık işaretler var. İnsanların içine düştüğü bir kısım sıkıntılar, onlara gayrı meşru yolları gösterecek, o yollara sağlam bir iman ve izan sahibi değilse daha kolay düşecektir. Özellikle bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum ve geçirdiği metamorfoz döneminde kabuğunu kırıp düzlüğe ve selamet sahiline çıkabilmesi için çetin dar boğazlardan geçtiği gözlenmektedir.

  Bu dönemde kişi dininden, inancından ve ahlakından tavizler vermeye zorlanacaktır. Hatta öyle zorlanacaktır ki, bu tavizleri vermeyenlerin yaşama hakları olmadığı ima edilecek veya açıkça söylenecektir. Bu vesileyle reklamların körüklediği lüksten zaruri olamayan ihtiyaçlara kadar pek çok masraf kapısı açılacaktır. İnsanlar ya çalacak, ya dolandıracak ya da elinde bulunan imkanları istismar edecektir. Artık iman da küfür de açıktan seyrine devam ettiği için insanlar arasında fazlaca bir fark görülmeyecektir. Gerçek alimler ve amirler takdir görmediği için fitne ve bozulmalar baş gösterecek, sahtekarlar ortalığı saracaktır.

  Bu yüzden cinlerin ve şeytanların saltanatı başlayacak, insanların Hak’tan uzaklığı, Allah’a isyanı şeytanları yeryüzüne çıkaracak ve onlarla olan dostluk ve arkadaşlıklar revaç bulacaktır. Psikolojik hastalıklar artacak, toplumsal şizofrenler ve saralar, zihinsel felçler, ruhsal bozukluklar artacak; bunları tedavi edebildiğini söyleyen cinciler, büyücüler, üfürükçüler ve hasılı sihir ve sihirbazlar yaygınlaşacaktır. İşte bu dönemde gaybî - gizli ilimler hakkında bilgisi olduğunu iddia eden ama gerçekte şeytanların ve cinlerin oyuncağı olmaktan başka bir şey olmayan görünüş itibariyle müslüman fakat içten içe küfür kaynayan yalancılar ortaya çıkacak ve buradan da bir geçim kaynağı temin edeceklerdir.

  Böyle bir zamanda imanı muhafaza etmek meşhur hadisi şerifin ifadesine göre “bir avuç kor ateş” taşımak kadar zorlaşacaktır. Çünkü artık her şey menfaat ve çıkar hesapları ile politik mülahazalarla ölçülüp tartılır olacaktır. Bu zaman fitne zamanıdır. Fitne zamanında ise nasıl sürprizlerle karşılaşılacağı bilinmez. Buna ancak kişinin imanı engel olabilir ve insan imanı, izanı nispetinde kendisini koruyabilir.

  Bu dönemde ortaya çıkabilecek fitnelere ve istismarcılara karşı Hz. Peygamberin ümmetini uyardığı pek çok hadisi şerif vardır. Onları yerine havale ederek burada sadece konumuzla ilgili olanı nakletmek istiyoruz:

  Rezin’in naklettiği bir hadisi şerif şöyledir: İbnu Abbâs (r.a) anlatıyor: “Rasülullah (s.a.v) buyurdular ki: “Kim, Allah'ın zikrettiğinin gayrisi için yıldızlar ilminden bir bab iktibas ederse sihirden bir şube iktibas etmiş olur. Müneccim kâhindir; kâhinde sihirbazdır, sihirbaz da kâfirdir.” Bir diğer rivayette ise hadis şöyle gelmiştir: “Kim yıldızlarla ilgili bir ilim iktibas etmişse sihirden bir şube iktibas etmiş demektir. (Yıldız ilmi) arttıkça (sihir ilmi de) artar.”(1)

  Hadiste geçen “Allah’ın zikrettiğinden başkası” tabiri, Kur’an-ı Kerim’de geçtiği şekliyle, yıldızların Allah’ın varlığını ve birliğini gösteren birer delil olması, semamızı süsleyen birer avize ve takvim belirleyici özellikleri ve şeytanları taşlamaya yarayan kısmıyla, gökyüzü sakinlerin meskenleri şeklindeki bilgilerdir. Bunları fal bakmak, insanların kaderine hükmeden, hareketleriyle yağmur, kar vs. yağdıran güçler olarak görmek ve büyü ve falcılığa alet etmek, burçlar ilmiyle, Yıldızname ile ilgisini kurup, insan kaderine hükmettiklerini düşünmek ve öyle inanmak küfür olarak nitelendirilmektedir. Çünkü insanlara ve tabiata hükmeden yegane güç ve kuvvet, kainatta kendinden başka güç, kuvvet ve kudret sahibi olmayan Allah’ın gücü ve kuvveti, Onun iradesi ve kudretidir. O dilemedikçe hiçbir şey olmaz.(2)

  (1) Ebu Dâvud, Tıbb 22, (3905).

  (2) Karş.: Haşr, 59/23-24; Saf, 61/1; Münafikun, 63/8; Teğabün, 64/18; Mülk, 67/2.

  Arif Arslan
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
   
  Simsimi34 bunu beğendi.
 12. 30 Temmuz 2013
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 13. sekerl

  sekerl Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2012
  Mesajlar:
  582
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  63
 14. 19 Ağustos 2013
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 15. uyykaradenz

  uyykaradenz Üye Üye

  Katılım:
  18 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  18
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  baba ismimi ve ismimi topladım 12ye böldüm ondan sonrası nasıl oluyo ki canım ?
   
 16. 16 Kasım 2013
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 17. ZynpAck

  ZynpAck Üye Üye

  Katılım:
  15 Kasım 2013
  Mesajlar:
  51
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  6
  Sonrasını anlatıcak kimse yok mu?
   
  funda42 bunu beğendi.