yiler iyilikleri ile, ktler ktlkleri ile anlr

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 28 Nisan 2007 başlatılmıştır.

28 Nisan 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İYİLER İYİLİKLERİYLE ANILIR,KÖTÜLER KÖTÜLÜKLERİ İLE

Yaşım itibarı ile çok insan tanıdım.Hep beni etkileyenler kaldı aklımda.
    Arkadaşımın annesiydi,kocasını bu kadar çekiştiren bir başka kadın tanımadım
    Zaman zaman hepimiz koca dedikodusu kaçamakları yaparız da böylesi görülmemiştir...
    Kocası,kibar,görgülü,içkisi yok,kumarı yok,dayak zaten yok...Parası çok,gezmeği sever,eli bol,sevgi dolu...bir insanda ancak bu kadar güzel huylar olur.başınız sıkışsa baba gibi hepimizin amcası idi..
    Kadın huysuz,nasıl katlanırdı bilmem ama dedim ya amcamız huylu...Kadın seyahat ister derhal,araba değişecek anında,mobilya zevki,her sene elden geçer.estetik mi olacak,hemen..Allah tan çocuklar babaya benzerdi mütevazı.
    Kadına,amcam nasıl iyimi,diye sorsanız...aman bırak o pısırığı ,nasıl olacak diye başlardı kadın...

Kadın diyorum,gerçekten bencil ve hatır bilmez olduğundan,kibarlık yapamayacağım
    Bir şikâyet bir şikâyet...Amcam tanımadığı seçilmiş çocukları okutur,burs verirmiş bilmezdik...Çocukların biri okulunu bitirip mesleğini kazanınca,gazeteye ilân vermiş
    Tanımadığım ....beni bu günlere getirip yetiştiren......Teşekkür ederim diye...Gazeteyi okuyunca öğrendik.Sevgim,saygım daha da arttı amcamıza.
    Kadın neden haberim yok,kim bilir daha kaç tane var,diye söyleniyor.Ama ne söylenmek....Amcamız onu dinlemezdi,iyi de yapardı .Baba ve çocuklar,pırıl hayatları devam ederken,kadın son kez amcamızı çekiştiriyor.Son kez,çünkü amcamız vefat ediyor aniden.Hepimiz kahroluyoruz,uçarcasına eve gidiyoruz.

Kadın sarılıp ..o melek amcanız öldü diye öyle ağlıyor ki, yer gök inliyor.Tanımasam kadına inanacağım.
    Tabi ağlar üzecek,kıracak,sabah kahve sohbetlerinde çekiştirecek kocası yok artık
    Arkasından konuşmakta yakışık almaz...üstüne üstlük bir övmek bir övmek..kocayı
    Yere göğe sığdıramıyor...Herkes birbirine bakıyor şaşkın şaşkın
    Kocanı sağlığında neden bir gün bile övmedin....diyemedik
    Ağlıyor ...ağla daha çok ağlarsın,ama yalandan ağlama belli oluyor...

Yeşilimin anılarından duyguları:çiçek:

2. 28 Nisan 2007
  3. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    yesilim bu dunyanin duzeni boyle sanirim.etrafimizda buna benzer oyle cok ciftler varki.ya adam kibar,gorgulu,mulayim yada kadin.guzel ALLAHIM oyle bir duzen vermiski iyiyi kotuyle birlestirmis.sanki iyi kuluna sendeki meziyetleri buna ogret der gibi.insan elindekinin degerini kaybedince anliyor.eminim bu hanim teyzede yalniz kaldigi anlarda onca yillik evliligi boyunca esine neler verebildigini ve neler yasattigini dusunuyordur.yani vijdan muhasebesi.iyi insanlarin bence en buyuk avantaji nedir biliyormusun? vijdanlarinin daima rahat olmasi.bu iyi amcamiz onden giderek esini vijdaniyla basbasa birakmis.yani finali kendine yakisir bir sekilde yapmis.ALLAHIM kimseyi vijdaniyla basbasa kalmak zorunda birakmasin.

4. 28 Nisan 2007
  5. figo

figo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yazık ki yalan da olsa insanlar göç ettikten sonra değerleri kıymetleri biliniyor.. Ölüm Allah ın emri de keşke karısı bilseydi Cennet kapısında kocasının rızasına ihtiyacı olduğunu... Allah rahmet eylesin amcaya .. Ve sabır versin sevdiklerine.

Yüreğine Sağlık annem...

6. 28 Nisan 2007
  7. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sevgili seyran...vicdan olması gerekendir.olmayanın sonradan kendini sınayacağını sanmıyorum ben..iyi günler teşekkürler canım

8. 28 Nisan 2007
  9. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    yesilim oyle yazmissinki gozumun onunde bir tarantula canlandi(karadul) :)))

10. 28 Nisan 2007
  11. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    amin figom.. insanlar bilebilseler iyide.. herkes bildiğini sanıyor:):)
    öpüyorum,özledim seni..hepiniz gittiniz.dönün artık.

12. 28 Nisan 2007
  13. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    166
    Ödül Puanları:
    353

Yeşilim katılıyorum sana sonradan olması mümkün değil .

14. 28 Nisan 2007
  15. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler lereenim katılımın için.böyleleri azda olsa varlar ne yazık ki

16. 28 Nisan 2007
  17. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili yağmur ne güzel yorumlamışsın tipik onlar işte..sağol canım her zaman uğruyorsun .. seni öpüyorum

18. 28 Nisan 2007
  19. pasa07

pasa07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ahh böyle insanlar çevremizde çok fazla.Aslında ağlarken söylemek lazım''sen adama gün yüzü göstermedin'' diye.Ama söylenmiyor işte.