yilik yap, ktlk bul....

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve HeartLess tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    İyi niyetli olmanın ,alçakgönüllü olmanın sonucu
    (genelleme yapmıyorum) hep üzüntü mü sizce?
    aile ile,eşle,arkadaşlarla olan ikili ilişkilerde neden
    iyi niyetli olanlar her zaman gösterdikleri davranışın karşılığını alamıyorlar...
    ben merkezcilik,bencillik olduğu sürece
    huzur denen birşey kalmıyor maalesef...
    insanlar neden olaylara karşı objektif olamıyorlar...??
    hiç böyle bir olay yaşadınız mı ve sonucunda
    ne oldu??
    bu konudaki duygularınızı,yaşadıklarınızı paylaşmak istermisiniz???
    sevgiler...

2. 12 Mayıs 2009
  3. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olmaz mı ... :kızgın:

nısanlımdan örnek verıyım,bı aksam telefonda bagırdı cagırdı...ona bu yüzü veren bendım.hep susardım,laf soylerdı tamam derdımn,bagırırdım tamam derdım... sonra tepeme cıktı.o gun cok kırıldım ve karsılgını öyle bı verdım kı (yıne sustum ama davranışla gösterdım) annem ve babamla buluşup ağladı bıle..ben işteydım tabı o ara.Velhasıl ıyılık yaptım ben ona,karsılık vermedım aramız ıyı olsun dedım ama o benı ezmeye kalktı bende altın vuruşa geçtım :nazar:

4. 12 Mayıs 2009
  5. lahanabebek

lahanabebek oğluşumu çok özledim :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    olmaz olurmu hiç
    benim çok samimi bir arkadaşım vardı hamilelik döneminde ben hep yanında oldum herşeyine yardım ettim doğum etti yine ben ilgilendim her ihtiyacında yanında oldum
    ben hamile kaldım vede hamileliğimde sorunlar başladı kendisi yanıma gidip gelmez oldu doğum ettim 2 ay sonra geldi ama ben birşey demedim kendisine kırıldığım halde
    oğlumun cenazesinde bile yanımda olmadı bende artık kendisiyle hiç görüşmüyorum kötü günümde yanımda olmayan iyi gündede olmasın gerekmiyo

Son düzenleme: 12 Mayıs 2009
  6. 12 Mayıs 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yasadim...yasadik daha dogrusu ailece....

Akrabalarimiz sagolsun....Hep verici taraf olduk...hep altan alan taraf olduk...hep susan taraf olduk....ama artik bitti...maymun gözünü acti.:kahve:

Annemi yediler..babami yediler..bizide yemeye calisiyorlar ama bu sefer kiracaklar dislerini...rahmetli annem günahini saldi üstümüze...ben yaptim siz yapmayin kizim..siz acik göz olun kurnaz olun kendinizi yedirmeyen hakkinizi arayin
    Ben yedirdim icirdim yillarca maddi manevi sanki yarandimmi dedi...

Yüzde 90 bu dogrudur songülcüm...iylik yap kötülük bul...canim de canin ciksin diyorlar...en yakin cevrenden görüyorsun zaten nankörlügü...o yüzden 40 yillik yabanciya iyi ol ama en yakin akrablarina gelince hic bir zaman fazla iyi olma:kahve:

8. 12 Mayıs 2009
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    nedense derdini anlatmayanlarin icine atanlarin daha fazla ezildigini daha cok gormezden gelindigini goruyorum..
    anlatamiyorum yapim degil cok canima tak edene kadar kendi derdimi anlatmam ama gel gor ki beni bu yuzden gamsiz dertsiz diye nitelendirip tepeme cikmaya calisan cok kisi oldu.
    sabirli biriyimdir hemen ses etmem boyle konularda ama kimin ne oldugunu asla unutmam.

10. 12 Mayıs 2009
  11. biricixgxim

biricixgxim tatlı HUZUR almaya geldim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhametten hep maraz doğmuştur zaten ne kadar iyi niyetle yaklaşırsan o kadar tabiri caizse kazık yemişizdir...olsun iyilik yapıloan kişi bilmez belkide bilmek istemez ama rabbim biliyo herşeyi........

12. 12 Mayıs 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ama nereye kadar ya,bu bencillik insanın gözünü
    kör etmiş resmen...yani kötü mü olmak lazım,cin fikirli mi olmak lazım,
    yosa ikiyüzlü mü olmak lazım,üzülmemek için...
    ya da düşünmeden mi konuşmak ve hareket etmek gerekiyor...

14. 12 Mayıs 2009
  15. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Bu güne kadar hep veren taraf olduk her zaman biz alttan aldık ve çok zor günler geçerdik. Ama sonucunda hep gülen taraf inanın biz olduk örneklerle anlatayım...Yan komşumuzla arsa nedeniyle kavga etmiştik çok büyük sorunlar yaşanmış (ben köye gitmiştim haberim yoktu) bizimkilere 1 hafta içinde yapmadıklarını bırakmamışlar ama şuan o kadar pişmanlarki her bayram bizi görmeye gelirler, her daim yardımcı olmaya çalışırlar...2.ci olarak Babamı kaybettiğimiz gün cenazeyi kapının önüne getirdiler, tabi biz ağlıyoruz karşı komşularımız ise gülüyormuş inanabiliyormusunuz yaa ben görmedim ama güldüklerini söyleyenler oldu ve sonuç; 2 gün sonra kendi babalarını kaybettiler...Belki bunlar biraz konu dışı ama yapılan kötülükte iyilikte hiç bir zaman karşılıksız olmaz. Ama açıkgözlü olmakta fayda sen saf olup herkese boyun eğersen tabikide herkez üzerinden kazanmaya çalışır.

16. 12 Mayıs 2009
  17. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    saolsun akrabalarım.........
    benim annemin ve babamın yaptıgı iyiligi anlatmaya klaksam sayfalar almaz..............
    hep iyiligin sonunda kalplerini kırdılar............
    hiç karşılık beklemeden iyilik yaptılar ............
    ölümlerinde dügünlerinde dogumlarda en zor zamanlarında koşan hep ailem oldu...........
    akrabalar bütün bunlara karşılık koşmayı bırakın yürümediler bile..............
    ya en son gelen oldular ya hiç gelmediler.............
    bir şey oldugu zaman bizler anne ve babamıza gitmeyin yapmayın dedik...............
    fakat onlar biz yapalım insanlıgımızı bilen bilir bilmeyenide mevlam görür dediler...........

o yüzden yap bir iyilik at denize kul bilmezse allah bilir der annecigim.......

18. 12 Mayıs 2009
  19. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    5 yıldızlık bir konu...

sevgili songül "hayat bugün size ne verdi" topiğine yapacağım mesaja tam olarak uyan bir topik açmışsın...

ne kadar verici olursan karşında ki insan o kadar ezici oluyor ....

bende bu hep böyle oldu....

annem, ablam, arkadaşlarım, eşlerim de hep böyle oldu maalesef....

kişilik olarak bunu aşmaya çok çaba sarfettim ama bir türlü aşamadım ta ki ne zaman anne oldum önemli bir bölümünü aştım...

tabiki hala çok verici oluyorum fakat karşıdan ezmenin belirtilerini gördüğüm zaman hemen anında tavrımı koyuyorum....