yine aylardan kasımmmm....

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve milkshake tarafından 7 Kasım 2008 başlatılmıştır.

7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : milkshake
  1. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    duygularıma engel olamıyorum kafamdan bu düşünceyi atamıyorum......senağlamasenağlamasenağlama

geçen sene ekim ayında hamile kalmıştım kasım ayında ise sonucu öğrenmiştim hamileydim aslında öğrenmemde bir o kadar garip oldu adetimden 2 gün önce evde kendim test yapmıştım inanamadım ikinci çizgi silik olmasına rağmen belirğindi hemen hastaneye randevu aldım ve ertesi gün dr. gittim durumu anlattım kanda bhcg baktırmak isteğimi söyledim oda önce idrardan bakalım dedi neyse idrar örneğini verdim öğlen sonucu alacağım öğleni zor yaptım dr. gittim negatif dedi beynimden vuruldum ağlamaya başladım sonra dr. tekrar bu sefer kanda bakılmasını istedim oda ok. dedi hemen yeniden kan verdim ve sonucu akşama aldım sonuç 30 çıkmıştı bilmiyordum ozaman bu değerin hamilelik olduğunu dr. buldum gösterdim evet erken pozitiflik dedi yani dedim evet hamilesiniz dedi inanamadım su sefer sevinçten ağlamaya başladım malesef rüya çabuk bozuldu 6 hafta 4 günlükken bebeğim dış gebelikti pat diye alındı hiçbirşey anlamadan ne umutla gidip neyle karşılaşmıştım hastanede ağlaya ağlaya inlettim hastaneyi ameliyata girene kadar ağladım herşey sanki rüya gibi çok hızlı gerçekleşiyordu daha dün gibi içimde acısı onu hala unutamıyorum bir bebek görsem benimkide bu kadar olacaktı şimdi diyorum...... ve yine işte senesi geldi ben kendime yeni bir teselli olacak bir evlada sahip olamadım hala hamile değilim bu acıyı dindirecek bu acıyı söndürecek bağrıma basacağım bir yavrum yok halasenağlamasenağlamasenağlama yeter artık gel meleğim annen seni bekliyor çok özledim seni artık dayanamıyorum hasretine yokluğuna sıkıldım artık her ay acaba bu ay olurmu olumazmı demeklerden herayın yeni bir umut ve yeni bir hüsran olmasından bunaldım artık herkesi hamile görmekten ve kendim hamile kalamamaktan..... allahım sen yardım et sen bana sabır ver ve bebeğimin yerine sağlıklı hayırlı bir evlat verrrrrrr.......senağlamasenağlamasenağlama

2. 7 Kasım 2008
  3. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Canım benim yaşadıkların çok zor şeyler. Ama ümidini kaybetme ne olur. Allah sana en kısa zamanda meleklerin en sağlıklısını versin inşallah...

4. 7 Kasım 2008
  5. cancer

cancer Maşallah Barekallah:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm ya okurken gözlerim doldu:KK43: buzamana kadar doktora gitmişindir mutlaka doktor ne diyor neden bebeğin olmuyor:KK43:

6. 7 Kasım 2008
  7. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok üzüldüm.....inşallah yüce rabbim en kısa zamanda sanada ve bütün hasretiyle yanıp tutuşanlara hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder.....

8. 7 Kasım 2008
  9. YEXSXXIXMNUR

YEXSXXIXMNUR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Canım Allah yardımcın olsun Rabbim herkezi farklı farklı şeylerle sınar senin sınavında bu isyan etme umudunu kesme Rabbimizden ümit kesilmez bende geçen sene kasım ayında öğrenmiştim hamile olduğumu ve doğuma 20 gün kala kaybettim yavrumu unutmadım elbette unutulmaz benimle hamile olan arkadaşlarımın bebekleri kucaklarında içim tabiki cız ediyor ama hep ümitliyim rabbim verdi ve rabbim aldı hamd olsun hep şükrediyorum Şehit anneleri ne yapsın peki bak ne zor sınavlar var mühim olan böyle durumlarda Rabbimize şükretmeliyiz sadece mutluyken şükredilmemeli bu azıcıkta olsa nankörlük diilmi?

10. 7 Kasım 2008
  11. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım lütfen üzülme, Bende geçen sene Kasım ayında öğrenmiştim hamile kaldığımı. Kasımın 14'ünde. Her anı dün gibi aklımda. Herşey yolundaydı. 12 haftalıkken meleğimin kalbi durdu ve koparıp aldılar onu benden. Çok üzüldüm ama hiç isyan etmedim çünkü Allah böyle takdir etmişti. Vardır bi hayır diye düşündüm hep. Kürtajdan birkaç gün sonra rüyamda emzirdiğimi gördüm meleğimi. Çok zor günlerdi. Ekim ayında yeniden hamile olduğumu öğrendim. Korkularım hala içimde saklı. Hiç unutmadım meleğimi onun sevgisi ve anısı hala içimde. Ama Allahım yeni bir melek gönderdi bana, onun izni ile bu sefer kokusunu duyabileceğim inşallah.
    Umudunu hiç yitirme olur mu? Allahım tez zamanda hayırlı ve sağlıklı birer evlat nasip etsin sana ve dualarında yakaran tüm anne adaylarına.

12. 7 Kasım 2008
  13. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

canım benim seni çok iyi anlıyorum
    içinde bir yangın var ve o yangın zaman geçtikçe daha çok alevleniyo ama bizin yapabilicemiz tek şey var sabretmek umuraım şimdi üzüldüğün duygu daha sonra gülümseyerek hatırlarsın bu duyguyu unutturcak bebeğin sana en yakın zamanda gelir inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş:Saruboceq:

14. 7 Kasım 2008
  15. serenalar

serenalar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.417
    Ödül Puanları:
    163
    canım üzme kendini olur bebişin rabbim hiçbırşeyı zamanı gelmeden vermıyor hepimiz sabretmelıyiz en kısa zamanda hamile kalırsın hepimiz için dua edıyorum

16. 7 Kasım 2008
  17. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    gitmez olurmuyum canım her ay gittim talihsizlikler yakamı bırakmadı ameliyattan sonraki ilk konturolde nur topu gibi 5,5 cm'lik kistim çıktı 3 ay onun yüzünden doğum kontrol hapı kullandım gitsin diye şükür gittide sonra nisan ayında rahim filmi çekindim dış gebelik geçirdiğim tüpüm tıkalı çıktı.... dr. bunun üstüne bana 1 yıl süre verdi hiçbir hormon testi falan yapmadan kuru kuru 1 yıl bekle onlara göre kolay beklemek ama bana çok zor... neyse birkaç ay bekledim zaten dış gebelikten sonra adetten önce kahverengi lekelerim gelmeye başladı bunu netten falan araştırdım luteal faz yetmezliğinden yada enfeksiyondan falan olurmuş neyse ağustos ayında tatile gittik benim ara kanamam oldu bu sefer başka bir dr. gittik oda bir güzel muayene etti bütün hormon testlerimi istedi ve vajinal kültür yaptı allaha şükür hepsi temiz çıktı ama birtek ultrason muayenesi esnasında dr. yumurtam yoktu o yüzden klomen kullan dedi geçen ay ilk defa klomen kullandım ve şok üstüne şok yine hiç yumurtam yok buay 2 doz olarak kullanmaya başladım bakalım ne olacak bilmiyorum allah beterinden saklasın heray umutsuzluk heray bir aksilik ben artık bebeğimi istiyorum yoruldum herşeyden dr. görmekten muayene olmaktan olumsuz haber almaktan yoruldum kafamı dağıtayım biraz bu konudan uzaklaşayım diyorum olmuyor olmuyor olmuyor kafam dağılsın diye yazın tatile gittik oda ne otel çocuk ve hamile bayan dolu sanki gözüme sokulur gibi ben kaçtıkça bu konudan uzaklaştıkça sanki daha çok görer oldum.... ne yapsam boş atamıyorum unutamıyorum kafamdan bebek fikrini uzaklaştıramıyorum...geçen gün temizlik yaparken geçen seneki tahlillerimi buldum hamile kaldığımda dr. yaptırdğım bhcg değerlerim birinde 30 yazıyor diğerinde ise 867 onları bakarken birden gözlerim doldu ve ağlamaya başladım senağlamasenağlamasenağlama çok duygusallaştım çokkkk artık bebek gördüğümde hamile gördüğümde hüzünleniyorum eve gelip ağlıyorum artık çok yoruldum.....senağlamasenağlamasenağlama

ameliyattan sonra geçen sene ağladığımda eşim bana çok kızıyordu yine üzüyorsun kendini olacak işte falan diye bir dünya laf ediyordu bana artık yeter 3 lafından biri bebek oldu olacak falan diyordu kızıyordu bana baktı gördü oda artık 1 sene oldu yavaş yavaş birşey farkettim eşimle bebek mağazasının önünden geçince vitrine bakıyoruz, oda benim kadar olmasada artık bebek konusunda çok hassas önceden bana kızarken artık ikimizin konuşmalarımız, ilişkilerimiz hep bebek üzerine kurulu..... rabbim sen bize yardımcı ol... dayanma gücü verrrr.....

18. 7 Kasım 2008
  19. cancer

cancer Maşallah Barekallah:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    amin cnm benim allah yardımcın olsun ama eminim ki şükretmemiz gerekiyor halimize bende 10gün önce kaybettim bebeğimi ama napalım hayat böle istedi aldı demekki.. genede biz şükredelim ki allah bize daha fazla acı yaşatmasın.. elbet bir günn gelcek bizde alcaz meleklerimizi kucağımıza..bende kaldırdım ultrason görüntüleri en iyisi bulamayacagın biyere sakla cnm sende