yine ben, nişanlım ve ailem...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ikizbalik tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ikizbalik
  1. ikizbalik

ikizbalik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    153
    takip edenler bilir nişanlımla yaşadığımız bazı problemler vardı. bu olaylar rayına girdi girecek derken yeni bir bombayla kavga kıyamet ayrılma kararı aldım. ilk kez yüzüğü çıkarttım eve geldim. (tartışma sebebinin ise ayrı bir konu başlığında toplanması gerekir.) o an suratımın halinden bişeyler olduğunu anlayan ailem nolduğunu sordu, sıcağı sıcağına olduğu için sinir harbiyle fazla fazla anlattım. birbirimize ağıza alınmayacak laflar söylemiştik ama kendi söylediklerimden ziyade onun yaptıklarını ve dediklerini anlattım. ailem çok sinirlendi, her ne olursa olsun evladımızsın sen bizim istemiyorsan söyle dediler ve evet bitti dedim - demez olaydım :KK43: - babam tekrar sordu, bak kızım 3 gun sonra vazgeçtim seviyorum istiyorum diceksen şimdi söyle dedi, yok dedim istemiyorum. ailesiyle görüştüler ve ayrılık kararı netleşti. bir süre sonra biz dayanamadık, görüşmeye başladık. o süreç içerisinde bir akşam babam gelip nişanda gelen şeyleri geri göndermekten bahsetti, ben hayır dedim hiçbir şeyi göndermeyin dediiiiim ve kopacak kıyameti bilemedim. annem babam ve kardeşim tahmin ettiğimden çok çok daha fazla tepki gösterdi, anneannem durumdan dolayı rahatsızlandı. kısacası herkesi çok üzdüm, bi kaç gün konuşmadılar. şu an nişanlım psikolojik yardım alıyor ve doktoruyla bende görüşüyorum, durumumuz iyiye gidiyor. hem aramız iyi hemde o artık kendine daha hakim olmaya, olumsuz huylarını dizginlemeye başladı. düğün tarihimiz 27 Hazirandaydı o günü nasıl atlattığımı anlatamam. netice itibariyle ailem görüştüğümü hissediyor diye düşünüyorum fakat karşı olduklarını, artık istemediklerini biliyorum. çünkü ilk zamanlarda bu yaşıma kadar onlardan görmediğim tepkiyi gördüm, her zaman yanındayız ama ne evlendiğin gün orda oluruz ne başka zaman diye cümleler kurdular. şimdi yorum yapmıyor olmalarının sebebi ise muhtemelen beni kaybetmek istemiyor olmaları. ters tepki olmasın diye galiba. ailem özel günlere dini günlere önem verirler, geçen kandilde msj atmıştı nişanlım ve normal şartlarda annemin o msja oturup ağlaması gerekirken bana tlfnda demediğini bırakmadı. şu an ailemle aram gayet iyi, nişanlımla da aynı şekilde.. ama ne yazık ki, ailemi ikna edemiyorum (gerçi çaba sarfetmiyorum, zaman geçsin diye bekliyorum) onlarla ayrı nişanlımla ayrı olmaktan, hayatımda söylemediğim kadar bahanelerle, bin dereden su getirmeyle buluşabiliyorum anca. ama inanılmaz zorlanıyorum bu durumda. ikna olurlar mı olmazlar mı bilmiyorum ama en azından ramazan bayramı bitene kadar vakit geçsin diyorum, sonrasında konuşmak istiyorum.

2. 9 Temmuz 2010
  3. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    807
    Ödül Puanları:
    153
    Ben hiçbir şey anladım nışanlınız ile neden kavga ettiniz bileceğiz ki ona göre yorum yapacağız...

4. 9 Temmuz 2010
  5. kirmizicilek16

kirmizicilek16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    keşke bu kadar sinirli ve aceleci davranmasaydınız
    babanız kaç kere sornuş birde size...onlarda haklı koca koca insanlar
    eğer kararından eminsen bayram senin için bahane olsun..bayramda nişanlınla ailelerin gönlünü alın derim..yerimseniben

6. 9 Temmuz 2010
  7. parlayanyildizim

parlayanyildizim kalbisinin Not defteriyim Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    .

evlenince de bu durum hep böyle olacaksa ailenizin sözünü dinleyin derim

8. 9 Temmuz 2010
  9. ceyce

ceyce YENİ YIL HEDİYESİ 65 KG Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    katılıyorum bukadar ailenizi kızdıracak kavganın sebebi neki ona göre yorum yapabiliriz.

10. 9 Temmuz 2010
  11. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.164
    Ödül Puanları:
    488
    neden tartışma cıktıda ikinizde agıza alınmıcak lafları sarf ettiniz?

12. 9 Temmuz 2010
  13. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ailen haklı , evlilik ciddi bir iş , hop yüzüğü çıkarttım bitti demekle bitmiyor hemen..
    nişanlıyken bu derece tartışıyorsanız evlenince daha kötüsüne hazırlıklı olun derim , böyle ani verilen kararlar yüzünden ilerleyen zamanda başka problemler yaşarsanız inandırıcılığınız kalmaz , nasıl olsa yarın barışırlar diyip geçerler , bi bakmışsınız yalnız başnıza ağlıyorsunuz..

14. 9 Temmuz 2010
  15. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eski konularınıza da baktım. nişanlınızın güven sorunundan ve "hoş olmayan şeyler yaşattığından" bahsetmişsiniz. bu olaydan sonrada nişanlınız tedaviye başlamış. annenizde nişanlınızı çok sevmesine rağmen bu olaydan sonra içime sinmiyor demiş.
    son yaşadığınız olaydan sonra ailenizin bu kadar tepki vermesi çok normal. bence bir müddet nişanlınızın konusunu hiç açmayın. ortalık durulsun. nişanlınızda tedavisini tamamlasın. psikolojik bir sorunu varsa bunu çözmeden evlenmeniz doğru olmaz zaten. sonra tekrar değerlendirirsiniz durumu...
    ama ailenizin fikirlerini yabana atmayın sakın. sonuçta onlar sizin göremediklerinizi göreceklerdir.

16. 9 Temmuz 2010
  17. ikizbalik

ikizbalik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    153
    kesinlikle haklısın

18. 9 Temmuz 2010
  19. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Çocuk oyuncağımı bu canım.

İstemiyorum, hayır hayır istiyorum, yooo hayır vazgeçtim istemiyorum:1closedeyes:

Aile haklı valla, seni haklı görmüyorum bu konuda. Tamam seviyor ayrı kalamıyor olabilirsin ama insan böylesine hassas bir konuyuda yapboz tahtasına çevirmez dimi.