Yine kayınvalide

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Shurup tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : Shurup
  1. Shurup

Shurup Guest

Deli olacağım artık.....Size de anlatamazsam içime ata ata çatlayacağım...

Dün doktor randevum vardı.8 aylık hamileyim bu arada ve ayda bir kere gittiğim özel bi doktorum var.Neyse doktordan sonra kayınvalidemlere uğradık eşimle.Evliliğimizden bu yana hiç yıldızımız barışmadı bizim kayınvalidemle.İnanılmaz derecede ilgisizdi hep,bana ve oğluna karşı.Düğünümüzde hiç destek olmadı ne maddi ne manevi.Kendi oğlunun değilde,yabancının düğününe gelir gibi gelip gitti.koskoca evi eşimle ikimiz kurduk zor bela.Çok şükür her şey de istediğimiz gibi oldu.Derler ya Allah yardım etti...

Neyse dün uğradık işte doktordan sonra.Özele gitmemize takmış galiba.Ne kadar veriyorsunuz dedi doktora.eşimde 150 tl dedi.Aman allahım suratı bi düştü görmelisiniz.Ben 4 çocuk doğurdum özel doktor yüzü görmedim hiç dedi.Kızımda öyle (görümcem yani) ne özel doktora gitti,ne bu kadar pimpirikli davrandı dedi.Yazıkmış verdiğimiz paraya yani.Hıı bide eşime ' Bak siz doktorlara para dağıtıyosunuz,ablan kirasını verene kadar göbeği çatlıyor.Ödeyememiş bu ay kirasını.sıkıntıdaymış ' gibi laflar etti.

Varı yoğu kızı anlayacağınız.Oğlunu yani eşimi sadece para istemek için yada getir götür işi için arar.Beni hiç arayıp sorduğu yok zaten de çok da önemli değil.

Ya her defasında kızıyorum kendime,boşver diyorum yaşlı insan,alttan al,duyma.Ama olmuyor.Yüzüne baktıkça nefretim artıyor iyice.Derler ya içinin fesatlığı yüzüne vurmuş diye.Öyle işte...

en büyük sıkıntım eşimle oluyor bu konuda.Her kayınvalideme gidişimizde mutlaka bi tartışma yaşıyoruz arabada.Yüzüm düşüyormuş benim oraya giderken.Zoraki gidiyormuşum.Annesini çok iyi tanıyor aslında ama bi türlü kabul etmiyor.Sen çok ayrıntıya takılıyorsun,boşver konuşsun dursun diyor ama olmuyor işte.üffffffffff

2. 17 Mart 2009
  3. lonely_33

lonely_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yerden göğe kadar haklısın canım surat asmakla.böyle bir kayınvalide çekilmez.sanki sadece senin cocugun.onunda torunu nasıl böyle düşünebiliyor ki ya.özel doktora gideceksin tabi.çocugunun sağlıgı için ne gerekirse yapacaksın.bu konuda ona söz düşmez.hem görümcenin basında kocası yokmu o sahip cıksın.takma kafana canım.bak sen üzüldükce bebeginde üzülür.

4. 17 Mart 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Esin dogru söylüyor:nazar:

6. 17 Mart 2009
  7. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ımkanınız varsa görümcene biraz yardım edebilirsiniz.

8. 17 Mart 2009
  9. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    doktor işi önemli bir konu. sonuçta bebeğin için kendi sağlığın için para harcıyorsun. tabi ki harcarsın. kayınvalden özel doktora gitmeyebilir. onun zamanınında bu kadar yaygın değildi özel doktor ve imkan yoktu. kızı zor durumda olabilir. annesi yardım etsin. ben de zor durumdayım ama kalkıp abime bana niye yardım etmiyorsun demiyorum. takma kafana boşver. onun demesiyle hareket edecek değilsin. klasik kayınvalde tavrı işte.

10. 17 Mart 2009
  11. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.962
    Ödül Puanları:
    238
    Mümkün olduğunca az görüşmenizde fayda var.
    Eşiniz destekse size hiç üzülmeyin

12. 17 Mart 2009
  13. pembeinci

pembeinci Canan & Murat Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    eşin sana destek canım boşver üzme şuanda kendini
    valla kimsenin kimsenin kesesine karışmaya hakkı yok isteyen istediği gibi harcar canım utanmasa kirayı ödeyin diyecek tövbe tövbe

14. 17 Mart 2009
  15. Eftelya6122

Eftelya6122 YaŞıYoRsAm AşK sEbEbİm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım takma kafana hele bu zamanda hiç takma bebeğini düşün kayınvaliden söylesin aldırma sen yine bildiğini yap kaydirigubbakcemile3 tabiki doktora gideceksin en değerli varlıklarımız değilmi çocuklarımız :KK46: kayınvaliden için sanırım bu durum biraz farklı...

16. 17 Mart 2009
  17. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yerden göğe kadar haklısın canım..Ben sana kaynananın neden böyle davrandığını tek kelime ile özetleyeyim"KISKANÇLIK" sizin kendi çabanızla bir şeyler yapmış olmanız ve bunu başarmanızı çekemiyor..Sen ne görümcene ne de başka birine bakmak zorunda değilsin , yaparsan ne ala ama yapmıyorsun diye kimse seni zan altında bırakamaz..
    Bu anlattığın konunun sadece bir örnek olduğunu ve bu tarz bir dünya konudan dolayı huzurunun kaçtığını düşünüyorum...

Sana tavsiyem naçizane şu olabilir ; Eşinle , onun ailesi yüzünden tartışıp huzurunu bozma..Onlar yoklarmış gibi yap..Hayat o kadar uzun değil...
    Sevgiler..

18. 17 Mart 2009
  19. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    kusura bakma ama 8 aylık hamilesin annesinin böyle olduğunu bile bile seni niye götürüyorki annesine.
    seninle tartışmasıda çok saçma geldi.sen haklısın hayatım deyip seni yatıştıracağına iddalaşıyor.
    doğumu parayla yaptırcaksanız onu söyleme bari sinirin bozulmasın .
    doğduktan sonra torununu bedavadan sevmesini bilirler .
    yinede sen kendini düşün doğurana kadar görüşme huzurunu kaçıran insanlarla bebişinde hissediyo sen üzülünce :ecrin_bebek: