yine morfoloji

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve mutter tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

30 Ocak 2010
    Konu Sahibi : mutter
  1. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hanımlar
    şimdi eşimin morfolojisi baya kötü ama sperm sayısıda normalin baya üstü?
    ben normal yolla 1 kere hamiile kaldım. ama kalbi atmadı yaşamadı bebeğim. belliki morfolojisi bozuk 1 sperm dölledi yumurtayı. şimdi.
    morfoloji yükseltmenin 1 yolu olmadığına göre tekrar denemelimiyim yoksa ben sakat çocuğum olmasın diye we ya tekrar 1 kürtaj yaşamamak için gidip direk tüp bebek mi yaptırmalıyım? tecrübelerinize göre lütfen cewap bekliyorum...

2. 30 Ocak 2010
  3. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    ocelıkle gecmıs olsun morfolojıyı yukseltecek bısı oldugunu hıc duymadım bence bekle ve dene tup bebek sanıldıgı kadar kolay bır iş deil ve tutuma ıhtımalıde yokkk

4. 2 Şubat 2010
  5. Tuba373

Tuba373 EL VEKİL,SANA EMANETİZ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    seninle aynı şeyleri yaşadım ben de eşimin sperm sayısı çok güzeldi ancak hareketliliği ve morfoloi:KK43:(((( 1,5 yıl da gebe kalmıştım doğal yolla ama senin bebeğin gibi kalp atımını alamadık... ve geçen sene ocak ayında kürtaj olum hala bekliyorum

6. 2 Şubat 2010
  7. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun tubacım,
    peki doktora sordunuz mu hiç? şimdi biz birdaha hamile kalırsak yine morfolojisi bozuk sperm döllerse yumurtayı? yani bozuk olanlar çoğunluk olduğu için yüksek ihtimal hep bunu yaşicaz? doktor ne dedi?yani mesela morfolojisi bozuk olan sperm sayısı %98 se, ::%98 yine bunu yaşicaz demek.
    biz bir üroloğa gittik, bize dediği morfolojisi bozuk spermin zaten dölleme yeteneği yoktur yani onlar yumurtayı bulamaz bile dedi. ama benim jinekoloğum hayır diyor. bizim bu yaşadığımız kalbi atmayan bebek probleminin tek sebebi bu morfoloji bozukluğu.

tubacım peki sen aşılama falan denedin mi?

8. 2 Şubat 2010
  9. Tuba373

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hayır canım hiç bi tedavi görmedim ben... yaklaşık 3yıldır bekliyoruz. eşimde bugün tekrrar dr gitti bakalım ne diyecek?????
    sana yazarım canım prof ürologun görüş ve tavsiyelerini...

canım son gittiğim jinekolok eşimin tahlilini görünce bu sebepten düşmüştür çocuğunuz dedi. 2 ay dan önce düşen bebekler zaten genelde sağlıksız olduğu için düşer dedi.. daha önce eşimin tahlilleri yapan üroloji dr u bekleyin doğal yolla olur demişti ama kadın doğuma gittiğimde dr hanım bu spermlerle hamile kalman çok zor , istersen yumurtlama takibi falan yapalım ama ilk önce beni hastanenin üroloğuna gönderdi tahlilleri göster, bu sonuçlarla tedaviye başla diyorsa ve onay veriyorsa başlayalım dedi. ve ürologa gösterdim o da asla olmaz bebek bu sonuçlarla olsa da düşer dedi ve düşen bebeğiniz de ondan düşmüştür dedi... ama ben o dr un uslubunu beğenmediğim için ve eşim o gün gelememişti onu muayene bile etmeden böyle sert konuşunca biz de prof ürolog a görünmek ve onun önerdiği tedavi şeklini uygulamak istedik... bakalım hayırlısıyla sonuç ne çıkacak haber veririrm sana inş....

10. 2 Şubat 2010
  11. Tuba373

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım eşim için prof üroloji uzmanından randevu aldım gitmiş aradı beni. diğer üroloji uzmanları sadece ayakta muyene ediyorlardı bu dr tamamiyle pantolonunu çıkartırıp sedye ye uzandırp iyice muyene etmiş (prof ya uzman tabi) ele gelen varikosel yok yani ameliyatlık bi durum yok demiş.. esk tahlillerde hafif varikosel ve reflu olduğuna bakmış ama gerek yok demiş.. sperm analizini incelemiş 5-6 ay önce yaptırmıştık tekrar istemiş. bunu yaptır gel sonrasında ne tedavi önereceğimi konuşalım demiş.. aslında bu şartlarda olması lazım demiş. yani değerlerin iyi ama sadeece morfoloji düşük demiş.

yeni sperm tahlilinden sonra inş hayırlı haberler veririm ama çok şükür içim rahatladı. prof dan bunları duymak iyi geldi ... öneml olan yeni tahlil bakalım sonuç ne çıkacak hayırlısıyla 3 günlük perhizden sonra yapacak inş..

12. 2 Şubat 2010
  13. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok teşekkür ederim paylaştığın için.
    günlerdir derdimi 1 türlü anlatamadım. ne sormak istediğimi anlatamadım ama sen tamda sorduğum şeyi cewaplamışsın.
    yani aslında çıkan sonuç şu morfolojisi bozuk sperm düşüğe neden olur.
    bu durumda tedawisi warsa tedawi yoksa tüp bebek. birdaha bunu yaşamamak için.
    işallah hayırlı haberlerini alırım canm lütfen beni haberdar et.
    yarında benim eşim 1 doç.e gidicek bende yazarım sonucu canm.
    tekrar teşekkürler...

14. 2 Şubat 2010
  15. Tuba373

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de teşekkür ederim canım tam da istediğim gibi b başlık açmışsına.s. sen de beni haberdar et tamam mı canım.. 3 günlük perhiz süresi verdi ama ben yumutrlama döneminde olduğum için 1-2 gün daha çalışalım sonra sperm testi yapalım diye konuştuk eşimle. bakalım hayırlısı Allahımdan inş...

ya bu dr diğer dr gibi bu sebepten düşmüş falan dememiş aksine bu şartlarda hamile kalmam gerektiğini söylemiş bakalım hayırlısı inş sonuçları ve karar verdiğim tedavi hakkıında sana yazacağım canım

16. 2 Şubat 2010
  17. Tuba373

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizim morfoloji çok düşük %3 ama sperm sayısı çok çok iyi sadece hareketliliğinde problem var. siiznki nasıl? kaç zamandır bekliyorsun tedavi oldunuz mu

18. 3 Şubat 2010
  19. Tuba373

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    dr genetiğin morflojiyle alakalı olduğunu söylemiş ama net konuşmamış tahlili verelim sonuca göre konuşacakmış