:(((Yine olmadiii fikri olan varmi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

selam kizlar,a.s.
    bu ayin baslarinda yine basladigim tup bebek tedavisinde huzunle sonuclandi
    bu seferde hic beklemedigim birsey oldu ve e2 degerim artmadi yasakkelime
    doktorda nedense yukseltip te yumurtalar buyutmedi:sinifsinif:
    boyle bir durumla karsilasan ve bi bilgisi olan varmiCADIARZU
    bende pkos oldugu icin cok dusuk doz basladi o yuzdende yumurtalarim buyumedi
    75 doz menopur
    bu ilaci kullanan varmi yada boyle bir durumla karsilasan:uhm:​

2. 28 Ekim 2009
  3. mlkpinar

mlkpinar gel kavuşalım artık.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    asicim hayırlısı olsun inşallah.başalyamamanda da vardır bi hayır da biz algılayamıyruz işte...

rabbim emeklerinin karşılığını versin inşallah.

sevgiler...

4. 28 Ekim 2009
  5. mlkpinar

mlkpinar gel kavuşalım artık.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    asicim hayırlısı olsun inşallah.başlayamamanda da vardır bi hayır da biz algılayamıyoruz işte...

rabbim emeklerinin karşılığını versin inşallah.

sevgiler...

6. 28 Ekim 2009
  7. nzmyhn

nzmyhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ne ara başladın kız hiç haberim yoktu.............canım çok çok geçmiş olsun.............ama doktorun hiçbişey demedimi..........mutlaka bi açıklaması olmuştur..........

8. 28 Ekim 2009
  9. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım yaaa....
    sana bir cevap verebilmeyi çok isterdim ama sanırım en doğru cevapları yine dr.undan alacaksın.malesef soruna verebilecek bir cevabım yok ama her zaman yanında olduğumu bilmeni istedim.inşallahhh tez zamanda minik mucizene kavuşursun tatlım....

10. 28 Ekim 2009
  11. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun canım. erkek infertilitesindeki yazınıda okudum.sanırım uzun protokol uyguluyorlar. yani yumurta baskılayıcı iğnede kullandığını söylemişsin. o zaman bu doz bana göre çok düşük. ben kadın doğum uzmanı değilim ama sonuçta dahiliyeci olarak bir endokrin bilgim var. bendede pcos var,ilk tedavim uzun protoldü. lucrinle başladık ama ben puregonu 300ü yapıyordum ve yumurtalar gayet güzel gelişti, hafif ohss oldum. gebelikte oldu ama 9. hafatada kalbi durdu. bunda kısa protokoldü ve yine puregona 150ü ile başladım sonrasında orgalutranda başlandı ama puregon hep 150 den devam etti 18 yumurta toplandı.şiddetli ohss geçirdim ama transferim yapıldı ve şu an hamileyim.benim ilk aşılamamda 75ü ile başlamıştık yani... tüp bebek için düşük bir doz bence.bence imkanın varsa gel Türkiyede dene derim. burdaki doktorlar çok daha başarılı..başka sormak istediğin varsa yardımcı olmaya çalışırım..

12. 28 Ekim 2009
  13. babytwin

babytwin Cemre Kızım :) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam asimira, rusya'da mı yaptıdın tedavini? 75 çok ama çok düşük bir doz. ben de pco'yum. 275'le başlandı, sonra e2 durumuna göre yavaş yavaş 50'ye kadar düşürüldü. ben puregon kullandım, tedavi öncesinde de lucrin vuruldum düzenli olarak. bir pco'nun e2'sinin yükselmemesi çok zor birşey. tedavin yanlış uygulanmış bence. bir başka doktora danışmalısın. ve merkezini değiştirmelisin diye düşünüyorum. bu tedaviyi olmamış gibi say... umarım başarırsın. ama doğru bir merkez ve doktor bul kendine öncelikle.

Son düzenleme: 28 Ekim 2009
  14. 28 Ekim 2009
  15. xolix06

xolix06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    asicim nezaman başladın hiç haberim olmadı.canım benimde ilk tüpte e2 değerim uygun olmadığı için ertelenmişti.hemen sonraki ay başlamıştım gene tedaviye.önümüzdeki ay başlarsın sende.inşallah bu kez olumlu sonuçlanır.hiç bozma moralini canım olabiliyor böyle şeylerçbelkide bu ay olsaydı,dewam edilseydi yu mmurtan kalitesiz olacaktı .belki gelecek ay çok daha kaliteli olurlar ve tutunurlar.onca eziyeti boşuna çekmemen için olmuş olabilir.inan herşeyde bir hayır var canım.sabret...

16. 28 Ekim 2009
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım ası cok gecmış olsssssss cok uzuldum ..............ama dusuk doz vernmışler sankı ya tr yede yaptır bence canım burda oranlar ınan daha yuksek.............rabbım sabrının mukagfatını versın ınşşşşşşşşş

18. 28 Ekim 2009
  19. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Asicim canım benim inşallah bir daha ki ay tekrar denersin ama bende diğer arkadaşlara katılıyorum sanrım yanlış tedavi uygulamış dr. ondan büyümemiş.Babytwinin dediği gşbi kalk gel istanbula burda yaptır tedavini...ınşallah bundan sonra ki ilk tedavinde hamile kalacaksın. asicim ..