Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve TaRrÇxixNn tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : TaRrÇxixNn
  1. TaRrÇxixNn

TaRrÇxixNn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Donuk ve cansız saçlar:
    5 damla limon suyunu bir yumurtayla iyice çırpın. Karışımı saç tellerinize uygulayarak yedirin. Başınıza şeffaf bone takarak 2 saat bekledikten sonra, yumuşak formüllü bir şampuanla saçınızı yıkayın. Saçlarınız canlanıp, dolgunlaşacak.

Aşırı yıpranmış saçlar için ballı bakım:
    3 çorba kaşığı bal,
    1 çorba kaşığı zeytin yağı.
    Malzemeleri karıştırın ve şampuanlanmış saçınıza tatbik edin. 10-12 dk bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Parlak saçlar için limonlu şampuan:
    1 yumurta,
    1 tatlı kaşığı limon suyu,
    3 çorba kaşığı kokusuz şampuan,
    Güzel kokulu herhangi bir bitkisel yağ.
    Tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırın ve saçınızı yıkarak durulayın. Yumurta saç kremi gibi işlev görecek ve limon suyu da saçınızı ışıl ışıl yapacak.

Yıpranmış saçları onarmak için:
    Olgunlaşmış bir muzu ezerek püre haline getirdikten sonra içine birkaç damla badem yağı damlatın ve masaj yaparak saçınıza yedirin. 15 dk bekledikten maden suyu ile durulayın. Ardından şampuanlayıp, saç kremiyle yıkayın.

Kırık saçlar tedavi etmek için:
    Haftada iki kez saçlarınızı hindistan cevizi yağıyla karıştırılmış yeşil limon suyuyla (taze sıkılmış) yağlayın.

2. 27 Mayıs 2008
  3. TaRrÇxixNn

TaRrÇxixNn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    saçlarım çok sağlıklıydı birkaç sene önce. sonra kısa kestirdim ve pişman oldum. sürekli fön çektiririm saçlarıma, uzasın diye de hiç kestirmedim nerdeyse. sonunda mahfoldu saçlarım. kırıklar, zayıf ve çekince sünüp kopan teller, matlaştı, dökülmeye başladı :mymeka:
    maskelerin birkaçını denemeyi düşünüyorum. benimle benzer sorunu olan arkadaşların da işine yarar umarım a.s.

4. 27 Mayıs 2008
  5. AskKirintisi

AskKirintisi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Saçlarımı düzleştiriciyle düzleştrdiğimde çok mat görünüyor ama normelde parlak ve canlıdır, banyodan sonra sirkeli su yapsamda matlık gitmiyor. Yumurta maskesi yapmayı düşünüyorum ama saçlarım o kadar çok ki nasıl uğraicam bilmiyorum.

6. 27 Mayıs 2008
  7. sabrina18

sabrina18 yine berbat görünüyorum :( Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    cnm bu aşırı yıpranmış saçlar için olan(ballı) maske saçlar ıslakken mi olucak acaba bir bilgin var mı?

8. 27 Mayıs 2008
  9. *xsxekerpare*

*xsxekerpare* Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kıslar bi de şu var:
    1 yumurta sarısına 2 yemek kaşığı zeytinyağı koyuyosunuz çırpıp sürüyosunuz sora
    yarım saat bekleyip yıkıyosunuz
    hem saçlarınız parıldıyo hem saç deriniz beslenio kepek oluşumu önleniyo
    haftada bir yaparım bn çok da memnunum ..

10. 27 Mayıs 2008
  11. EU3

EU3 Guest

Hindistan cevizi yağını bende tavsiye ediyorum srilenkalı kadınların saçlaı en az popolarına kadardır saçlarına çok önem verirler ve 2 günde bir saçlarına hindistan cevizi yağı sürer 8saat bekletirler fakat onların kullandıkları yağ tr deki gibi katı değil sıvı orasını tam bilmiyorum ben onların kullandığından da bizim katısından da kullandım yani test edildi onaylandı arkadaşlar:hooray:

12. 28 Mayıs 2008
  13. TaRrÇxixNn

TaRrÇxixNn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    nemli saça olması lazım canım. saçlarını şampuanlayıp, iyice suyunu aldıktan sonra kullan a.s

14. 26 Mart 2009
  15. nazlee88

nazlee88 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım bişey sorcam bu kırık saçlar için olan karışımı saçta ne kadar bekletiyoruz ve yumuşak bir şampuan demişsin tavsiye ettiğin bi şampuan varmı..hemen denemek istiyorum saol paylaşımların için:):)

16. 26 Mart 2009
  17. TaRrÇxixNn

TaRrÇxixNn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım bence silikon gibi zararlı kimyasallar içermeyen tamamen bitkisel şampuanlardan kullanmalısın. mecitefendi, dfn garlı, organicum gibi şampuanları araştırabilirsin internetten a.s

18. 14 Nisan 2009
  19. emelderin

emelderin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaa özür dilerim de,yumuşak formüllü şampuan nasıl oluyor...lütfen bir örnek...???