yle bir dert ki bu bende ki...Dile gelmiyor!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tozseker tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : tozseker
  1. tozseker

tozseker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öyle bir yerde ve zamanda olsam ki…herşey bitse güne gözlerimi yepyeni tap taze biri olarak açsam…dalgalar vursa kıyıya,kumlara uzanıp yıldızları seyretsem..hatta üstümdekiler çıkarıp gece vakti sulara dalsam…temkinsiz,kimse sarsmadan canım istediği ne varsa yapsam..özgür olsam bir kuş kadar..baharlarım ne kadar da kısa sürdü?ne kadar çabuk geldi kara kış,uğursuz mu uğursuz,yüz güldürmeyen karakış..aslında içimdeki mevsim bu yoksa yaşadığım yer hep aynı ne kış oluyor burda nede yaz.hep dingin nemli bir hava hep tek düze yaşamlar.çıkarmadan batıran hayatlar.yada batan sadece benim hayatım…

özlemlerim oldu,yaşanmışlıklarım,hatalarım,tecrübelerim oldu..ama ne yazık ki ne zaman ayak uçlarıma baksam hep acı var orda.duruyor işte gözlerini bana dikmiş.ümitlerimi her geçen gün yok eden tarifsiz bir acı!!!içim kanarken yüzüm hep gülerdi benim.ama artık öylede olamıyor,hep asık suratlı hep dertli bakışlarım.zaman o zaman geldi çattı galiba hani insanın sona geldiği dibe ama en dibe vurduğu o kuytu zaman…dün gece kendimi o koskoca yatakta ne yaparsam ölürüm diye düşündüm..geldi çattı göz yaşlarım yanaklarıma zaten son zamanlarda ayrılmıyorki o tuzlu tat dudaklarımdan…hiç böylesine çaresiz,mutsuz,ölümü düşlerken bulmamıştım kendimi.neydi beni bu hale getiren o kadar iyi biliyorum ki bir değil o bin sebebi..ama anlatamam dilim tutulur acılarım,dikleşir gene yureğime,alır ayaklarının altına da ezer ezdikçede güler.bu böyle olacaktı zaten sen bunları yaşamaya mahkumsun der o şuh kahkahının ardından.lal olur susarım gene.anlatamam!!!

Baharımı kış yapanlarda kaldı ahlarım öyle bir ahtır ki..geriye dönüşü,tövbesinin kabulu olmayan..okudum ben bu aralar çok okudum düşünmemek için başka hayatlarda,hüzünlü kitaplarda saklandım.ayraç oldum kimi zaman,kimi zaman baş karakter..olmadı gerçeklerimi alamadı gene benden.fark ettim ki yaşadığım hayat zaten okuduklarımın en acısı.o baş karakterler okusa benim hayatımı kendi hikayelerini bırakır ağlar bana…şemsi si,aslı sı,piraye si,elena sı…hepsi birden ağlar..

Allahım bana kurtulmam için bana muhtaç
    olduğum o gücü ver!!!

2. 3 Temmuz 2009
  3. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Çok üzgün ve bişeyleri çok içine attığın belli ama niye o belli değil.
    Sizi bu kadar üzen neyse Allah yardımcın olsun.
    Hiç bir zaman umudunu yitirmemen dileğiyle.

4. 3 Temmuz 2009
  5. tozseker

tozseker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bitti arkadaşım umutlarımda ümitlerimde bitti kurudu allahımdan tek dileğim akıl sağlığımı kaybetmeden düze çıkmak...

6. 3 Temmuz 2009
  7. maviask

maviask Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.930
    Ödül Puanları:
    188
    ıçini sıkan şeyleri maddeler halinde yazsana tabi senin özelindir de sonuçta kimse kimseyi bilmiyor bu ortamda maddeler halinde yaz bu düşüncelerini bir düzene girmesini sağlar hem o maddelerdeki sıkıntıları yaşayanlarda paylaşımda bulunur sız yalnız olmadıgınızı anlarsınız. Veya bir cozum gosteren olur. Senin derdin varda canım hangimizin yok ki :bbo: Herkesin haayatla başa çıkma yontemı farklı bazılarımız cok başarılı bazılarımız bir zaman galip bazen yeniliyor toparliyor kendini bazılarımız ıse mucadele gereksız bastan yenildim dıyor ama herkesin sahıp olduğu guc aynı Allah kımseye cekemeyeceğı yuk vermezki sabret ınsallah karsılıgını bulursun.

8. 3 Temmuz 2009
  9. raz

raz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    seni bu kadar çaresizliğe iten ne merak ettim vede çok üzüldüm
    elbette insan cektiğini kendibilir ama muhakkak bi çözümü vardır
    ben bizimle paylaşmanı isterim.

10. 3 Temmuz 2009
  11. smeagol

smeagol Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.455
    Ödül Puanları:
    238
    Doğrusu ben de merak ettim seni bu derece sarsan olay ya da olayları..Ama emin ol beterin beteri var ve deşsen hepimizin içinden ne yaralar çıkar...Maalesef ki hayat böyle...

12. 3 Temmuz 2009
  13. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sorunun ne olduğunu yazmamışsın biraz açarsan yorum yapabiliriz...

14. 3 Temmuz 2009
  15. elif_ba

elif_ba kocam &oğlum&kızım=aileyiz Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canım yanliş anlama ama burası dert köşesi
    burada sorununu yazarsın herkes sana çözüm önerileri sunar
    derdini söylemeyen dermanını bulamazmış

16. 4 Temmuz 2009
  17. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    okudukca icim acidi
    herkesin kendine göre derdi var
    herkes kendi derdini en büyük dert sanar
    ama bence ac konuyu braz daha derdini anlatki
    belkide cözümü olmayan birsey degildir
    burda üyelerimize okadar care olan insanlar varki
    eminim sanada güzel bir yol gösterecek cikar elbet
    saglicakla kal

18. 4 Temmuz 2009
  19. Hamiye

Hamiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Allahım kimselere taşıyamayacağı sıkıntıları vermesin.:Saruboceq:
    İnsanlar hayat yolunda öyle yollarla karşılaşıyorlar ki....Kimi düz, kimi yokuş, kimi iniş.............
    İnşallah sizde bu yokuşunuzdan kurtulur düzlüğe çıkarsınız....
    Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim, okumaya başladığımda bir eserden alıntı yazı mı diye düşündüm..İfadeler , cümleler o kadar güzel edebi yazılmış ki...Bu yönde müthiş yeteneğiniz var demek ki,
    Umardım ki; bu cümleler hayal unsuru olarak yazılmış, hiç yaşanmamış olsun...
    Hatırıma şu geldi, bir yazı okumuştum, çok beğenmiştim.Paylaşmak istedim.
    'Birgün çok büyük bir dert ile karşılaşırsan ,Allah'a dönüpte ,Allahım benim çok büyük bir derdim var deme.
    Derdine dön deki; benim çok büyük bir RABBİM var de.'
    Sığınacağımız O.Allah yardımcınız olsun..............:teselli: