yllara dayanan yasak aklar?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Metaphora tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar annem anlattı..annem bir öğretmenimle arkadaştı,hep dertleşirlerdi.öğretmenim 40ına dayanıyordu ve hala evlenmemişti.oysa sevgilileri olurdu hiç anlamazdım neden evlenmediğini.meğer öğretmenimin babası 20!! yıldır bir yasak aşk yaşıyormuş,annesi ayrılmak istemiş ama adam buna izin vermemiş,kavga kıyamet derken annesi bıkmış adamı gözünden silmiş ama boşanmamışlar,ve böylece babası 20 yıl boyunca o kadına gidip gelmiş.kadın öldüde anca öyle bitti ilişkileri demiş öğretmenim anneme.öğretmenimde bu yüzden evlenmiyormuş babasından dolayı evlilikten soğumuş,aldatılmaktan korkmuş.

geçen sene de bir arkadaşımın anne-babası boşanıyordu.babasının 4 yıl süren bir ilişkisi vardı,boşanma ciddiye binince adam ağlaya ağlaya ayrılmış kadından ve arkadaşımın annesini bir sene boyunca ikna etmeye uğraşarak boşanmaktan vazgeçirdi.

bir gecelik aşklar tamam,kaçamaklar tamamda evliyken duygusallığa dayanan yasak aşklar nasıl olabiliyor?erkek neden karısından ayrılmayı göze alamıyor?kadın bunu nasıl kabulleniyor?
    siz duyuyormusunuz böyle şeyler ve ne düşünüyosunuz?

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Aralık 2009
  2. 21 Kasım 2009
  3. mavi_patikli

mavi_patikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.479
    Ödül Puanları:
    163
    Madem baska birine gözün kayacak
    elindekiyle yetinmeyeceksen
    bastan hiç evlenmeyeceksin!
    kimse öteki aldatmak ya da boşanmak için evlenmiyor
    birçok insan karşılıklı aşkla evlenip,
    bir taraf çogunluıkla baskası/baskalarına gözü kayabiliyor
    Allahım sen koru.
    Çok yazık..!!
    hele ki çocuk varsa en kötü örneği dışarıda aramasınlar

4. 22 Kasım 2009
  5. missingequation

missingequation Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    metaphora ...paylaşımını okuyunca aklıma geldi benimde...babacım anlatmıştı çok önceleri...şimdi yaşlı bir nine varmış komşuları ... çocuklarını evlendirmiş torun torba sahibi olmuş vs vs...babam çocukken de babamlarlan gelip giderlermiş...birgün bir selaa okunmuş caminin birinden..ardından bir selaa daa...işte falancı ....bey hakkın rahmetine kavuştu diye...bu nine duymuş dinlemiş selaları...ağlamaya başlamış...günlerce evine kapanmış ağlamış...yememiş içmemiş...neyse kısa bir süre sonra da ölmüş gitmiş...sonra demişler ki tanıyanlar bilenler...onlar gençliklerinde birbirlerine aşıktı deli gibi...kısmet olmadı evlenemediler...fakat hep aşkları sürdü görüşemeselerde evlenemeselerde...
    bu gerçek yaşanmış bir hikaye ...halaaa aklıma geldikçe düşünürüm hüzünlenirim...ve inanırım ölene kadar sürüp gidecek olan aşklara :asigim::gitme:

6. 22 Kasım 2009
  7. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    ne aşkmış arkadaşım bu ninenın aşkı.allah ıkısınede rahmet eylesın.çok duygulandım...

8. 22 Kasım 2009
  9. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ayy kıyamam saf temiz aşk bu işte:gitme:

10. 22 Kasım 2009
  11. Tsuki

Tsuki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    20 yıl ne demek yaa
    Başıma gelmesinden en çok korktugum şey aldatılmak ama 20 yıl süren yasak aşk mı olurmuş :1shok:
    Eşini seven adam 20 yıl başkasıylada beraber olabilir mi madem eşini sevmiyo neden boşanmaya neden rrazı gelmemiş şaşırdım :S

12. 23 Kasım 2009
  13. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Kusura bakmayın ama ben böylesine aşk diyemiyorum
    Böylesi olsa olsa metres hayatı olur
    Benim hayınpeder de ne kaynanamı boşuyor ne diğerlerinden vazgeçiyor
    Bu iş benim midemi bulandırıyor
    missingequation senin anlattığım tamam o çok saygı değer ama ilk hikaye çok alçakça

14. 23 Kasım 2009
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Uzun yıllar yasak aşkların içinde olanlar çok ama çok eskidenmiş bence..
    Çünkü eskiden boşanmak çok ayıp sayılırmış.. Adamın bu yüzden boşanmadığını düşünüyorum. Eşi zaten göz yumduğu için böyle karmaşık bir üçgenin içinde yaşamaya devam ediyorlar işte...
    İkinci kadın cidden aşık olmuş olabilir,evinin ihtiyaçları o adam tarafından karşılanıyor olabilir. Hele bir noktadan sonra alışkanlıklar yaşam tarzına dönüşünce ayrılık kelimesini düşünmüyordur bile..
    Bu tür ilişkilere kendi duyguları için başlayan güzel ve heyecanlı olan erkeğin en çok yıpranan taraf olduğunu düşünürüm.. Maddi ve manevi her iki kadınla ilgilenmek,sahip oldularsa çocuklar,kadınların aileleri vs. vs. bir erkeğin hele şimdiki zamanda kaldırabileceği bir yük değil..

16. 23 Kasım 2009
  17. yagmur38

yagmur38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    108
    bizimde bir akrabanmız var oda meğerse 3 yıldır aldatıyomuş karısınıüstelikte büyük bir aşkla evlenmişler ve 3 çocukları ver en büyük oğlu lise sona gidiyo ve bu ilişki3 yıl sonra bu olay ortaya çıkıyo tabi hepimiz şokta çünkü okadar saygıdeğer bi abimizdi hiç birimiz beklememiştik bürsürü olay oldu karısı gidicem dedi oda tmm çocukları bırak git dedi geri gidemedi ama öğrendikki hala konuşuyorlarmış yani böyle gidiyo işte bi kaç kere konuştuğunu felan duymuş ama anlamadım doğrusu ya gidemiyo karısı nereye gidicem diyo yada kabullendimi bilmiyorum ama o adam bunu nasıl yaptı hiç birimiz anlamadık ama yazık çok yazık adam tarafını dinleyince adama hak veriyoruz ama kadını dinleyince ona hak veriyoruz çıkamadık hala bu işin içinden....

18. 23 Kasım 2009
  19. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Boşanmanın tabu olduğu yıllarda bunu kınamak mantıksız...
    Oluyor işte, aşk-ı memnu gibi olaylar çoktu ama bu kadar göz önüne zamanla geldi...
    :kahve:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.